Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nyugodtan rábízná egy 16 éves...

Nyugodtan rábízná egy 16 éves lányra a gyerekét egy anyuka?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék dolgozni, és a legjobb ötletem az, hogy egy nálam kisebb gyerkőcre fogok vigyázni. Az ötlet már megvan, hogy hol fogom magam hirdetni, de nem tudom, nincs-e nagyobb esélye egy idősebb embernek. Előre is köszönöm a válaszotokat! :)
2012. jún. 16. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Igaz, én külföldön élek, de itt nagyon sok 16 év körüli lány vigyáz kisebb gyerekekre (kb 3 éves kortól). Én 20 vagyok, és a legfiatalabb baba, akire vigyáztam, 8 hónapos volt.
2012. jún. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Én előbb meg akarnám ismerni a 16 éves lányt. Ha úgy érezném,hogy nem felelősségteljes akkor nem bíznám rá. Ha viszont komoly, megvan a magához való esze.Tud krízis helyzetekben is dönteni akkor igen..De ezek többnyire ismerősök 16 éves lányai..
2012. jún. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én úgy vettem észre h Magyarországon ez "nem bevált módszer". Ausztriába, Németországba rengeteg helyen így oldják meg, Magyarországon elég ritka...
2012. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz: Magyarországon nem mernék 16 éves kislányokra rábízni a gyereküket az anyák. Én szívesen megtenném, ha a gyerek is olyan kaliberű lenne. A helyedben kicsit olvasgatnék az életkori adottságokról, megtanulnék sebet ellátni, hátha ezzel meggyőzőbb leszel. Sok sikert!
2012. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon ez tényleg nem bevett szokás, más országokban annál inkább.
2012. jún. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lesz, aki rádbízza majd a gyerekét!


De én csak úgy 8-9 éves kortól hagynám rá a gyerekem egy 16 éves lányra. Amikor már csak minimális felügyeletet igényel.

Én elég komoly, felelősségteljes voltam világ életemben, de visszaemlékezve, hogy milyen voltam 16 évesen...

A korosztályomhoz képest az voltam, de a mai énemhez képest nem. Szóval kicsi gyereket nem bíznék rá egy ilyen fiatal lányra.

2012. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondják a többiek, itthon tényleg nem túl elfogadott ilyen fiatal lányra kisgyereket bízni.

Bár így nyáron azért elég sok dolgozó szülőnek gond, hogy kire bízza a gyereket a szünetben, hiszen sokan nem tudnak annyi szabadságot kivenni, a nagyszülők meg vagy nem vonhatók be a gyerekvigyázásba, vagy még ők is dolgoznak, elég sok ilyen család van. Úgyhogy ilyenkor, nyári szünetben még mindig esélyesebb a dolog, mint más időszakban. De szerintem főleg nagyobbacska gyerek jöhet szóba, kisiskolások leginkább. De azért ne érjen nagy csalódás, ha mégsem jön össze.

Ismerősöd nincs véletlenül? Vagy ilyen ismerős ismerőse, aki beajánlana? Úgy talán könnyebb.

2012. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem volna a te korodban szittelni és nem kellettem sehová.

Most, hogy anyuka vagyok én sem bíznám egy 16 évesre a gyerekem. Lehet, hogy érettebb vagy a korodnál, de szívesebben bízom idősebbre, tapasztaltabbra. Mondjuk én nem hagytam még olyanra a fiam, akit nem ismerek évek óta.

2012. jún. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14 voltam amikor öcsém született,rengeteget vigyáztam rá,fél éves korától 3 műszakban dolgozott anya is,igy volt hogy havi 2 hétig éjjel is rám maradt.Minden gond nélkül elláttam.


Most 3 hónapos a kislányom,összel megyek vissza dolgozni.Egy évhalasztós 18 éves lányt találtam aki vigyázni fog rá (bölcsibe nem veszik fel,magánbölcsi nincs,nekem muszáj visszamennem,mert betöltik a helyem,a lánynak jöl jön heti 5 nap napi 6 óráért tisztán 80ezer plussz kaja,belépők ha viszi ide-oda)

2012. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!