Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apa elismeri a gyereket,...

Az apa elismeri a gyereket, de nem fizet gyerektartást. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy állapotos vagyok. A párommal nemrég szakítottunk, ő nem szeretne kisbabát, nekem viszont azt mondta az orvos 3 éve, hogy nem lehet természetes úton gyerekem.


Jövő héten tudom meg, hogy kisbabát várok-e.

Kérdésem az lenne, hogy az jogilag megoldható, hogy az exem elismeri az apaságot, de nem fizet semmit? Nekem nem kell tőle semmi, nem akarom, hogy egy olyan gyerek után fizessen, akit ő nem szeretne. Én egyedül vállalnám a kisbabát és vele együtt mindent, tőle csak annyit kérnék, hogy ismerje el az apaságot. Ez lehetséges?


2012. jún. 13. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

ha elismeri az apaságot, kötelezővé teszik a gyerektartás fizetést


ha te nem kéred tőle, senki sem fogja ellenőrizni, hogy fizeti-e, vagy sem

2012. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

elvileg nem lehetséges, gyakorlatilag igen. De akkor ugyanannyi joga van a gyerekhez mint neked, hiszen nincs gyerekelhelyezési tárgyalás. olvan mintha élettársak lennétek. Akármikor elviheti.

Vagy csinálsz gyerekelhelyezésit, akkor megítélik a tartásdíjat de nem ellenőrzik. Azonban ez meg neki rizikó, hiszen bármikor meggondolhatopd magad és kérheted.

2012. jún. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Fél éve együtt járás után szakítottatok,és te terhes lettél. Az előző kérdéseben az volt a bajod,hogy egy padon ülve beszélné meg veled a dolgot amiről még neked is csak sejtésed van. Most meg azon agyalsz,hogy imesrje el ő az apja??????

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. jún. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

bocs, de ha 1 hete késik akkor miért nem voltál még orvosnál? És miért nem csináltál újabb tesztet? Mert akkor tudnál biztosat.

Szerintem te csak szeretnél terhes lenni, de nem vagy az. Ne álmodd már végig az életed, gyerekkel (akövetkező kérdésed az lesz, hogy melyik oviba irasd a gyereket)amikor még azt sem tudod terhes vagy-e

2012. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megegyeztek, hogy nem fizet semmit, de aláírja az apaságit.
2012. jún. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj,de lehidalok tőled.Problémát csinálsz nem létező dolgokból.Csináltál tesztet,ami negatív lett.Dokinál még nem voltál,tehát nem megállapított a terhesség.Amúgy gyógyszert szedtél,ami szerintem az egyik legnagyobb védettséget nyújtja a fogamzásgátló módszerek közül.Akkor most mi a fenén problémázol?Bőven elég akkor hergelni magadat,amikor már biztosak a dolgok.A kérdésedre is válaszolva,ha nincs szükséged a gyerektartásra (bár büszkeséget érzek ki a dologból,így azt a gyermekedtől veszed el),akkor ne akard,hogy elismerje az apaságot,mert ugyanannyi joga lesz a gyermekhez,mint neked.Akkor viszi-hozza amikor csak akarja.Ugyan akkor nem tartom helyes döntésnek ezt sem,mert egy gyereknek joga van az apjához,mit mondasz majd neki x év múlva,mikor kérdezni kezd az apjáról.Bocsánat érte,de gyerekesen viselkedsz,megbántva érzed magad,olyan dolgokon agyalsz,amik meg sem történtek.szerintem nem vagy terhes sem,feltéve,ha rendesen szedted a gyógyszert.Tudod akkor az esélye egyenlő a nullával.Akik mondogatják,hogy gyógyszer mellett lettek terhesek,azokat úgy visszanézném az életben,hogy mikor vették be azt a gyógyszert,két nap csúszással,vagy rendesen,nem szedtek-e antibiotikumot közben és ha igen gondoltak-e egyéb védekezésre,nem volt-e hasmenéses vírusuk és ha igen gondoltak-e kiegészítő védekezésre stb.
2012. jún. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez az álterhesség nem?:)))
2012. jún. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!