Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom megszüntetni a...

Hogy tudom megszüntetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés

Én vagyok a "gyerek".


Most fejezem be az iskolát, munkahely már megvan. Közös megegyezéssel akarjuk megszüntetni faterral! Mi ennek a menete? Neten már kerestem, találtam róla olyat, hogy Keresetet, pert indítanak, de nekem nem ez kell, csak szimplán meg akarjuk szüntetni!


2012. máj. 24. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy fater fizetéséből van letiltva, nem saját maga küldi.
2012. máj. 24. 16:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság állapította meg a gyermektartást, úgy ott is kell kérni a gyermektartás megváltozása címen.
2012. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És ennek mi a menete?

Be kell menni a bíróságra, vagy elég egy nyilatkozat?

2012. máj. 24. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy elég a gyámhatóságon bejelenteni. De kérdezd meg itt: www.jogiforum.hu itt nagyon sok szakértő is szokott válaszolni.
2012. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt. Az apám kérvényezte ügyvéd segítségével a gyerektartás megszüntetését a bíróságon. Volt "tárgyalás", ahol az apám nem jelent meg, csak én és az anyukám. Mi elmondtuk, hogy jogos, nem jár, nem kérjük, és ennyi. kb 10 perc volt az egész. valami 800 Ft-os illetéket kellett fizetnünk az egészért. Nem kell semmi bonyodalomtól tartani, csak mert a bíróságon kell intézni. Nekünk is azért kellett így, mert tiltották a fizetéséből bírósági határozat alapján.
2012. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!