Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a nővéremből! Mit...

Elegem van a nővéremből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hol is kezdjem...


A nővérem 17 éves, én 13. Mindenbe beledugja az orrát, amihez semmi köze sincs, és még pletykás is. Olyan is volt, hogy a magánügyemet szétkürtölte, az ő barátnői pedig tovább adták. Magyarul megmondva, sokszor megaláz.


Sokszor veszekedünk. Olyan is van, hogy 1000x elmond egy dolgot, megértettem, de még akkor is mondja. Ha visszaszólok, akkor meg ordít. Ha megint visszaszólok, megpofoz, üt, verekedik... Meg beleszól abba, hogy milyenek a füzeteim: rendetlenek, hanyagok. Szerinte. (Pedig neki sem valami álomszépek a füzetei, az elején szépen ír, utána elhanyagolja.) Pedig a tanáraim, osztálytársaim szerint szép füzeteim vannak. Ilyenkor is konfliktusba kever, és a többit már tudjátok...


Régen volt egy haverja (mostanában nem beszélgetnek), vele folyton rajtam röhögtek. Volt, hogy amikor képeket készítettem, ő megnézte a képeket, és átküldte a fiúnak, hogy röhöghessenek rajtam. Gyáva kislány voltam, nem mertem megmondani nekik, hogy ne idétlenkedjenek, már bánom.


Szerinte: rendetlen vagyok, hanyag a szekrényem, nem tudok öltözködni. Nem vagyok rendetlen, mindig rendben tartom a szobám, szekrényem. Nem megyek divatbemutatóra, hogy úgy kiöltözzek. általában csak a suliba megyek, és nem hanyagul...


Mindenkit kihasznál... mármint a családból. Nem tud semmit segíteni senkinek sem, de azt azért elvárja, hogy más mosson rá, keresse meg a dolgait... Szégyen 17 évesen... Nem beképzeltségből mondom, de én sokat segítek, de megszól ezt-azt, hogy miért úgy csinálom. Mindenkivel elvégezteti a dolgait, a hátuk mögött meg mondja a barátnőinek, hogy neki olyan hülye anyja/apja/testvére, stb.-je van...


Persze bulizni azért lehet menni, a dolgok majd megoldódnak magától...


Még sok mindent írhatnék, de itt abbahagyom. Lehet, panaszkodtam, de jó volt kiírni magamból. Szóval, a kérdés, mit tegyek ez ügyben? A szüleimet nem érdekli, hogy ilyen konfliktus van köztünk (pláne mostanában), az kilőve. Valami más? Előre is köszönöm, aki hasznos tanácsokkal lát el!


13/L



2012. jún. 12. 20:20
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem verhetem meg. 13 éves vagyok még csak, ő 17. Elég az, ha ő megver. Amúgy nem hagyom magam, én is visszaütök, de mindig az övé az utolsó...
2012. jún. 13. 12:57
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez egyszerű hierarchia. Amíg tudja, hogy te vagy a gyengébb addig piszkálni fog. Amúgy, anyádékat nem érdekli, hogy ő megver téged?
2012. jún. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Simán megmondják neki, hogy nyugodjon le... de ennyi.
2012. jún. 15. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!