Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a nővéremből! Mit...

Elegem van a nővéremből! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hol is kezdjem...


A nővérem 17 éves, én 13. Mindenbe beledugja az orrát, amihez semmi köze sincs, és még pletykás is. Olyan is volt, hogy a magánügyemet szétkürtölte, az ő barátnői pedig tovább adták. Magyarul megmondva, sokszor megaláz.


Sokszor veszekedünk. Olyan is van, hogy 1000x elmond egy dolgot, megértettem, de még akkor is mondja. Ha visszaszólok, akkor meg ordít. Ha megint visszaszólok, megpofoz, üt, verekedik... Meg beleszól abba, hogy milyenek a füzeteim: rendetlenek, hanyagok. Szerinte. (Pedig neki sem valami álomszépek a füzetei, az elején szépen ír, utána elhanyagolja.) Pedig a tanáraim, osztálytársaim szerint szép füzeteim vannak. Ilyenkor is konfliktusba kever, és a többit már tudjátok...


Régen volt egy haverja (mostanában nem beszélgetnek), vele folyton rajtam röhögtek. Volt, hogy amikor képeket készítettem, ő megnézte a képeket, és átküldte a fiúnak, hogy röhöghessenek rajtam. Gyáva kislány voltam, nem mertem megmondani nekik, hogy ne idétlenkedjenek, már bánom.


Szerinte: rendetlen vagyok, hanyag a szekrényem, nem tudok öltözködni. Nem vagyok rendetlen, mindig rendben tartom a szobám, szekrényem. Nem megyek divatbemutatóra, hogy úgy kiöltözzek. általában csak a suliba megyek, és nem hanyagul...


Mindenkit kihasznál... mármint a családból. Nem tud semmit segíteni senkinek sem, de azt azért elvárja, hogy más mosson rá, keresse meg a dolgait... Szégyen 17 évesen... Nem beképzeltségből mondom, de én sokat segítek, de megszól ezt-azt, hogy miért úgy csinálom. Mindenkivel elvégezteti a dolgait, a hátuk mögött meg mondja a barátnőinek, hogy neki olyan hülye anyja/apja/testvére, stb.-je van...


Persze bulizni azért lehet menni, a dolgok majd megoldódnak magától...


Még sok mindent írhatnék, de itt abbahagyom. Lehet, panaszkodtam, de jó volt kiírni magamból. Szóval, a kérdés, mit tegyek ez ügyben? A szüleimet nem érdekli, hogy ilyen konfliktus van köztünk (pláne mostanában), az kilőve. Valami más? Előre is köszönöm, aki hasznos tanácsokkal lát el!


13/L



2012. jún. 12. 20:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Meg az van, hogy én nyalok mindenkinek...
2012. jún. 12. 20:26
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred biztos szeret cukkolni és te meg hirtelen haragú vagy ... :(

Megoldás: -ha gyere üljünk le megbeszélni sablon nem válik be ,akkor bármit mondd rád csak nevesd ki !!! Röhögj bele a pofájába.!!!! Illetve ha van neki "ciki" története te is nyugodtan fecsegd ki ...!!!! Esetleg: Anyu láttam a tesót cigizni ... Vagy bármiféle kis huncutság :)

2012. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

akármilyen rosszul is esik ne vedd fel magadra a hülyeségeit mintha meg se hallottad volna tény úgy.

ne engedd,hogy megalázzon,ne mondj el neki semmi személyeset látod,hogy nem lehet rá számítani,sőt.

2012. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Köszönöm...

2012. jún. 12. 20:39
 5/13 anonim ***** válasza:
17 évesen ilyeneket csinál? Nem bántásból kérdezem, hogy szellemileg minden rendben van nála?
2012. jún. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
jól néz ki?
2012. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia, tudom, hogy most még nehéz, de hidd el elfog múlni.. Köztünk egy évvel kevesebb a különbség, de velem is ezt művelte a nővérem mikor ennyi idősek voltunk. Ma nem csak a nővérem, de az egyik legjobb barátnőm is egy személyben.. Nálunk az egyetem volt a vízválasztó, mikor gimnázium után felkerült egyetemre.. Csak hétvégente találkoztunk és akkor már nem veszekedtünk.. Aztán egyre jobba lettünk.. Ma már a baráti társaságunk is közös.. Pedig 13-14 évesen nagyon utáltam.. Volt, hogy az iskolában vert meg mások előtt..stb.. L/22
2012. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van még testvéretek? MErt szerintem ez tipikusan az az eset, mikor a nagyobbik nem tudja feldolgozni, hogy már nem ő "anyuci pici kincse". Még akkor is, ha ezt nem vallaná be soha.

Szerintem ne szemétkedj vissza, azzal csak okot adsz arra, hogy tovább egzecírozzon. Bármilyen nehéz, próbálj meg vele kedves lenni, és egyszer kérdezd meg tőle, hogy miért mérges rád, mit ártottál neki, hogy ennyire utál téged. Szerintem biztos meglepődne...

2012. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha árulkodsz azzal csak még nagyobb bajba kerülsz, ugyanis szinte biztos, hogy még inkább szekálni fog.

Lehet, hogy kicsit furán hangzik, de szerintem ezt csak úgy lehetne egyszer és mindenkorra lerendezni, ha megvernéd.

Hidd el, egy alapos verés mindenkit helyrehoz, akárkitől is kapja. Tényleg, amikor verekedtek hagyod magad? Ha elkezd megint piszkálni hagyd helyben. Kész. Ennyi.

2012. jún. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Na persze, a verés mindent megold -.-" Hát neked sem szívesen lennék az ismerősöd!!

A másik meg az, hogy szerinted 13 évesen hogy verje meg a 17 éves nővérét????

2012. jún. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!