Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjam meg? (többi lent)

Hogy oldjam meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Húgommal így közöltem,hogy babát várok:"keresztanya leszel"

Én mindig is őt szerettem volna leendő gyermekek keresztanyjának, és ő is nagyon örül neki, bele is élte magát rendesen.Viszont párommal ezt nem beszéltem meg előre, csak kicsúszott a számon.Ő nem bánná,de inkább sógornőjét szeretné keresztanyának, főleg,hogy felkértek minket egyik gyermekük keresztszüleinek, és már most rengeteg dolgot kaptunk tőlük.Hogy lehetne ezt megoldani?Húgom már most biztosra veszi,hogy ő lesz a keresztanyukája,nem vonhatom vissza.Hogyan lehetne ezt megoldani?


2012. jún. 11. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem,1 hasonló elszolás mitt 2 keresztanyám van. Anyum ugyan ezt csinálta 35 éve amikor megtudta,hogy jövők. A papal beszéljétek meg ,hogy igy szeretnétek .
2012. jún. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
De pénteken is csak a bizonyítványért mennék be mert tüszős mandulagyulladásom van és nem lesz kedvem se erőm 2 órát a tűző napon állni
2012. jún. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát ez nehéz kérdés, nyilván mindenki a saját "családjából" szeretné a keresztszülőt. olyan kompromisszumot nem lehet esetleg, hogy a keresztanyuka a húgod, a keresztapuka pedig a sógornő férje? És akkor mindkét "család" be van vonva ugyanannál a babánál, csak az egyik nőnemű rokont keresztanyukának hívják, a másikat meg nagynéninek? Vagy: most a húgod a keresztanyuka, a következő babánál, pedig a sógornő. És még valami: mivel a húgodnak már megígérted, hogy ő lesz a keresztanyuka, a párod viszont nem ígért senkinek semmit, rosszabb visszavonni egy kimondott ígéretet, mint egy egy ki nem mondott: "én azt szeretném, hogy ő legyen a keresztanya" érzést.
2012. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Valószínű az lesz,hogy az első babánál húgom,utána sógornő.Húgomnak van egy barátja 4 éve, de vele nem találkozunk olyan gyakran, meg ugye nem tudni, milyen tartós lesz a kapcsolat.Illik ebben az esetben felkérni a párját keresztapának?

Egyébként a sógornő lenne a lényeg, ő sokkal többet tett értünk,mint párom testvére, és párom is jobban kedveli a sógornőjét,mit a testvérét,így ez a megoldás nem lenne jó szerintem.

2012. jún. 11. 17:05
 5/12 anonim ***** válasza:
Mond el a húgodnak, vagy kérdezd meg hogy ugye tudja, hogy mit jelent keresztanyának lenni? vagyis ha ne adj isten valami történik veletek akkor neki kell felnevelni és minden felelősséget vállalni a gyerekért, lehet elgondolkozik...
2012. jún. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem az lenne a cél, hogy húgom kedvét vegyem el a keresztanyaságtól.Mást nem tudok tenni mint párommal elfogadtatni a helyzetet és sógornőéknek mondani,hogy a következő gyermeknek mindenképp ők lesznek a keresztszülei, csak húgomnak ezt már ezer éve megígértem...
2012. jún. 11. 17:13
 7/12 anonim ***** válasza:
szerintem legyen a húgod jobban ismered . te leszel az anyja te döntsd el az első baba keresztszüleit .
2012. jún. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magadnak írtad a legjobb választ!:)

Legyen most a húgod, és említsd meg a sógornőnek, hogy a következő babánál biztos Ők lesznek.:)

2012. jún. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sosem bírtam megérteni azt, hogy egy eleve rokon (ráadásul közeli rokon - nagybácsi, nagynéni) miért lesz keresztszülő? Mi értelme még ilyen módon is egymáshoz kötni őket?
2012. jún. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azért mert nagyon közel állunk egymáshoz, nem csak testvérek vagyunk,hanem barátok is.Akkor ki más lehetne?Nekem eszembe sem jutott volna más rajta kívül.
2012. jún. 11. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!