Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálunk az a szokás (bátyámmal...

Nálunk az a szokás (bátyámmal élek), ha valaki elmegy heti vagy havi bevásárlásra akkor hoz a másiknak egy csokit vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés
Szòval most albiba megyek,lesz egy lakòtàrsam,fiù,jò haverom.ha èn neki is viszek haza valamit mindig az gàz?hogy jönne le?
2012. jún. 3. 20:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
4 ève hùztam le koleszban ès 5en vagyunk tesòk.tudom miröl beszèlsz,de èn szìvesen adom ha nem pofàtlan.
2012. jún. 3. 20:56
 12/18 anonim ***** válasza:
42%
szerintem meg alap dolog hogy ha magadnak veszel akkor neki si mert akkor ő meg nézi ahogy te eszel az milyen már..persze csak akkor ha ez oda vissza működik!!
2012. jún. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

ne vegyél neki,vegyél közöset.

Pl.sütit magatoknak a reggeli kávézáshoz.Vagy süss egy pizzát és kínáld meg.

2012. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne úgy csináld, hogy ha megjössz a bevásárlásból átadod neki a csokit, mert ez tényleg nagyon könnyen félreérthető, főleg ha többször csinálod. Ha mindenképp szeretnél neki adni, szerintem vegyél magadnak többet, és kínáld meg, mondd, hogy nyugodtan vehet belőle.
2012. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Okès,ez lesz,bàr èn nem nagyon veszek magamnak ilyesmit,de majd akkor elteszem,ha jön vendèg ö is abbòl kap.
2012. jún. 3. 22:09
 16/18 anonim ***** válasza:
81%
Mi a kérdés? Maradt nálunk karácsonyról kb. 1 kg szaloncukor (látni nem bírom), szívesen odaadom ingyen, abból tudsz adni a haverodnak mindig egyet bevásárlás után.
2012. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem az adakozó kedvedet tartsd meg a családodnak. Nem kell minden boldog-boldogtalannak csokikát venni. Ha annyira jó fej akarsz lenni, kínáld meg abból, amit csináltál, de hogy külön veszegessél neki sziriszarikat a boltból?
2012. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ez majd kialakul. Az elején lehet, hogy furcsa lenne, ha vásárlás után kezébe nyomnál egy csokit, de ha már megismertétek egymást mint lakótársat is akkor lehet, hogy kiderül, náluk is ez a szokás. Olyan finomságot vegyél, amit mondjuk letehetsz az asztalra és megkínálhatod vele. Ha tényleg jó haverod, akár rá is kérdezhetsz. :)

Mi 4-en voltunk albérletben. Az elején még nem voltunk ilyen viszonyban, de 2 hónap után már hoztunk a másiknak is valami finomságot a boltból (mindenkinek volt valami kedvence) és az is természetes, lett, hogy otthonról is hoztunk a többieknek is kaját és ha sütöttem főztem valamit, akkor az is közös volt (mindenki beszállt az alapanyagba, de főzni csak én tudtam). Mondjuk nekünk szerencsénk volt, mert mindenki ilyen típus volt, tehát senki sem érezte ezt nyűgnek és senki nem bújt ki a számla ráeső része alól.

2012. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!