Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldogan élni család...

Lehet boldogan élni család nélkül?

Figyelt kérdés
Szülők, testvérek, házastárs és gyerek nélkül?
2012. máj. 30. 09:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
86%
Utolsóval teljesen egyetértek.Az ember nem társas lény,legfeljebb sok olyan ember van aki az.Engem pl kifejezetten zavar ha valakivel huzamosabb ideig együtt kell lennem és nem tudok "menekülni" mert nincs külön életterem.Kifejezetten igénylem a magányt, hogy mindenki hagyjon békén.Ezt egy "tapadós" párral nem lehet megcsinálni csak egy hasonló független személyiségűvel ,aki egyedül is teljes értékű és nem a társában gyerekében látja csak az élete értelmét.
2012. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
65%
Eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy sokkal jobb egyedül. Mindig akkor voltam boldogabb, amikor nem volt párkapcsolatom. De ez valószínűleg meg fog változni, ha olyannal találkozom, aki passzol hozzám. Legalábbis ebben reménykedem. Addig viszont élvezem, hogy a magam ura vagyok, senki sem szól bele az életembe.
2012. máj. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, szülők, nagyszülők már meghaltak, gyermekem nincs, jelenleg párom sem. Nem mondom hogy boldog vagyok, de jól érzem magam egyedül, ritkán hiányzik a társaság.
2012. máj. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Attol függ, mi tesz teged boldogga. Van, aki egesz eleteben egyedül el, a munkaja, hobbija teszi boldogga. Szep dolog a csalad, de nem mindenkit az tesz boldogga.
2012. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nehéz.


Ehhez tudnod kell, hogy mi az ami igazán boldoggá tesz? Sokan elégedettek egyedül. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy boldogok is lennének. Sok önismerettel, amikor már tisztában vagy a saját hiányaiddal, késztetéseiddel, vágyaiddal, elnyomott személyiség-részeiddel, elég nehéz az egyedüllétet választani a teljes élet lehetősége helyett. Persze ilyenkor is ott vannak a félelmek. Aki jobban fél a kudarctól, az kevésbé tudja keresni a sikert. Inkább elnyomja a vágyait. Az ilyen ember boldog? Nem tudom. Nézőpont kérdése. Elégedett az lehet.


Nincs semmi gond azzal, ha valaki egyedül van. Ha hosszan van egyedül azzal sincs. Azt érdemes szem előtt tartani, hogy az élet akkor is elmúlik, ha értelmesen, a maga teljességében próbáljuk megélni, és akkor is, ha csak tengünk-lengünk benne. Ez a logika könyörtelen. Tehát akkor van gáz, ha túl későn ébredek rá, hogy mi mozgatott eddig engem (pl. szüleimtől megörökölt félelmeim -ez csak egy példa, lehet sok minden más is), és másik életet szeretnék. Bár, amíg életben vagyok, sosem késő változtatni. :)

2012. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Társaság,gyerek nem hiányzik.Egyedül egy jó párkapcsolat,de az is olyan legyen,hogy ne legyünk folyton együtt.Már a tudat is sokat ad nekem lelkileg,hogy ha van aki szeret,és én viszont.
2012. máj. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

11-nek. Gondolkodtam, hogy írjak-e, végül győzött az igen. :)


"Az ember nem társas lény" - DE. Minden megfigyelés, tudományos eredmény ezt támasztja alá eddig. Amiről Te beszélsz, abban van egy kis fogalomzavar. Attól, hogy minden ember önálló, és senki sem tudja a saját hiányait másokban megtalált tulajdonságokkal kiegészíteni, még társas lény. Akik a társ szót a fenti értelemben használják, vagyis a párkapcsolatban az a vágyuk van, hogy a társuk kiegészítse őket, ne kelljen dolgozniuk, megküzdeniük a saját problémáikkal, hanem azt tegye meg valaki helyettük - Ők egyszerűen tévedésben vannak. Ez nem működik, ezt helyesen látod, szerintem is így van. (Illetve csak ideig-óráig tűnik úgy, hogy működhet.)


Azonban a társ, társaság nem jelent számomra olyas valakit, akivel össze vagyok bilincselve és nem tudok tőle külön menni, ha magányra vágyom. Miért ne vágyhatnék néha társaságra, máskor meg magányra? Mindkettő vágy teljesen jogos, természetes. A társ számomra az, akivel egyfelé visz az utunk, akivel meg tudom beszélni mindazt, ami mindkettőnket foglalkoztat, akivel kölcsönösen számíthatunk egymásra, kisegítjük egymást, tudunk közösen örülni, vagy közösen szomorkodni akár. Lehet barát, házastárs, sőt az is lehet, hogy az egyik témában más a társam, mint egy másikban. Az ember már az ősközösségben, sőt már az előtt is társas lény volt. Ez a sikere kulcsa. Csak értelmezd jól a "társ" kifejezést!

2012. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet.

Igaz, vannak szüleim (hála az égnek) és testvéreim is. De régebben volt egy barátom, és még soha nem éreztem magam olyan boldogtalannak, mint amikor mellette voltam.

Nem attól függ, hogy az ember mellett áll e valaki, vagy sem. Inkább attól szerintem, hogy el tudod e fogadni a helyzeted, tudsz e pozitívan nézni önmagadra. Ha magaddal rendben leszel, akkor a világgal is rendben leszel.

2012. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2012. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Szerintem ez ember függő! Valaki könnyen meg birkózik vele , valaki meg szenved a magánytól! Én 21 -et töltöm az idén és a családom széthullt .. apám nem foglalkozik velem anyám szintén Ő lelépett egy másik pasihoz a mostoha apám nem enged be a saját házamba állandóan megvert mindig csak rivalizáltunk egymással.. a sulit nem tudtam be fejezni , most itt lakok nagyimnál , barátok nincsenek senkire nem tudok számítani ,és nagyon nehéz a szarból várat építeni , feltörni a semmiből nap mint nap erőt kell venni magamon hogy ne csináljak valami hülyeséget magammal . sajnos nem tudom hogy lessz e valamikor boldog életem mert 21 év alatt nem igazán leltem a boldogságra
2013. márc. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!