Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldogan élni család...

Lehet boldogan élni család nélkül?

Figyelt kérdés
Szülők, testvérek, házastárs és gyerek nélkül?
2012. máj. 30. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Embertol fugg.


A maganak valo ember jol elvan egyedul; aki viszont igenyli a tarsasagot, szeretetet, az nem.

2012. máj. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
2012. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%

Az én filozófiám az, hogy az Élet értelme, hogy segítsünk másokon, hogy egymásért éljünk.

Úgyhogy az én szememben nem lehet igazán boldog élet, ami egyedül telik el.

DE, ezt mindenki magában dönti el.


23N

2012. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Az ünnep, a vagyon unalmas és nem boldogít igazán, ha nincs kivel megosztani.Persze mondhatnánk, hogy vannak távolabbi rokonok, barátok, akikkel össze lehet ülni néha, meg lehet hívni őket.De az mégis csak más, mert nem olyan szoros a kötelék, mint a szülő-gyerek vagy házastársi kapcsolatban,nincs olyan sok és régi közös emlék...
2012. máj. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Igen,aki sokat élt egyedül annak egy idő után a társaság már túl unalmas.
2012. máj. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abban rejlik ennek a dolognak a veszélye, hogy elég ritkán vágyik az ember mindig csak egy állapotra. Az egyikben mindig egyedül lenne, a következőben pedig már majd' meghal egy társért, egy gyerekért.

Én is így vagyok. A szememben akkor fog jól működni egy család, ha a felek tiszteletben tartják egymás magánéletét is(igen, magánéletét). Sokan azt vallják, hogy a családban az 'én' megszűnik, és csak a 'mi"-nek lehet létjogosultsága. Szerintem ez egyenes út a családtól való megcsömörléshez, mert a magány utáni vágy is az ember része, ahogyan az önzés is. Mindkét vágyat ki kell elégíteni, különben hatalmassá nőnek.

A másik oldal sem jó, ha kizárólagossá válik, mert a család olyan értelmet, célt ad az életnek, amit semmi más nem tud kiváltani. Ha valaki mindig csak magával törődik, akkor érzéketlenné válik a külvilág felé, és már nem tud szemléletet váltani, függővé válik az 'én'-től. Márpedig a családban (az előző példa fordítottjaként) a 'mi' nélkülözhetetlen.

Amikor egy magányos farkas családot próbál alapítani, abból vagy már az elején nem lesz semmi, vagy egy olyan viszony alakul ki, amiben az illető fölé rendeli magát a család többi tagjának, és elsősorban azt nézi, hogy neki mi a fontos. Ez így sosem működik, csak egy nagyon recesszív partnerrel.


Mindenkinek jogában áll eldönteni, hogy milyen életet szeretne élni, de egy családban a döntés már nem egy ember kezében van. Az önző élet ezért könnyebb: Te döntesz, és te viseled a terheket. Ha elfogadod azt, hogy mit adsz fel ezért, akkor nagyon boldog életed lehet, csak az a baj, hogy az emberi természet nagyon kacifántos: az egyik pillanatban boldog vagy, a másikban pedig már másra vágysz.

2012. máj. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
1-el értek egyet.Amúgy az ember társas lény,kevesen bírnák ki teljesen egyedül.Egy idő után belebolondulhat ebbe az ember.Főleg az,aki nem magának való,hanem szereti a társaságot.
2012. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen ember csak akkor nem lehet boldog igazán, ha ő magának hiányérzete van ezzel kapcsolatban. Szerintem lehet így is teljes életet élni, de biztosan van olyan, aki nem volna rá képes. Ha nincs családod, nincs párod se, fogadj örökbe gyereket, már ha szeretnél és vágysz gyerekre. Vagy ha nő vagy, menj el mesterséges megtermékenyítésre, ha van rá pénzed és szeretnél kisbabát és nem jelentene gondot egyedül felnevelni. Szerintem attól mert még valakinek már nincsenek szülei és testvérei, van lehetősége arra, hogy ne legyen egyedül. Max csak igénye nincs rá.
2012. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

szerintem kevesen választják ezt az utat tudatosan. jó dolog, ha van egy családod, akivel szeretitek egymást, számíthattok egymásra. megoszthatod velük az örömödet és bánatodat egyaránt.

jó érzés tartozni valakihez, tudni, hogy önzetlenül segít, akármi is a bajod.


nekem nagyon jó családom van, igaz a szüleim elváltak, de hálás vagyok a sorsnak, hogy a nagyszüleim és az anyukám mindig ott voltak mellettem.

én mindenképpen szeretnék családot, még ha csak 1 gyerekem is lesz.

2012. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetne? Csak belénk verték ezt a családos társas lényes szöveget, és mindenki rosszul érzi magát, aki nem eszerint él. Sokféle ember van és sokféle életmód, egyik sem jobb a másiknál, csak más. Lehet, hogy valaki olyan módon akar másokért élni és segíteni, hogy magányos kutató élettel kifejleszt egy ellenszert valami súlyos kórra, a másik műalkotásokat hoz létre, ami évszázadokon át boldoggá teszi a többi embert, a harmadik Afrikában segít az éhezőkön. Miért kell mindig ragaszkodni az intim kapcsolatokhoz és kötelezővé tenni, hogy 2-3-4 ember ötven négyzetméteren osztozzon egy életen át, mert különben nem táras lény.

Igen, lehet boldogan élni egyedül, annak, akinek egy igen gazdag lelki és szellemi élete van. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki családban él annak ez nem lehet.

A másik meg az, hogy azon is el kellene gondolkodni mi a magány és az egyedüllét fogalma.. Családok nagy részének tagjai magányosak és boldogtalanok.

2012. máj. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!