Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem terhes vagyok és ezzel bajok lesznek. (lent bővebben)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.Másféléve vagyunk együtt a barátommal és azthiszem hogy terhes vagyok.Az a gond hogy nekem márvolt egyszer egy vetetésem és kétszer volt már a méhem műtve a hpv vírus miatt.Szóval félek ha elvetetem akkor többet már nem lehet gyerekem,mert igy is korábban aztmondta az orvos hogyha terhes is leszek akkor veszélyeztetett.De ha meg megtartanám akkor szerintem az én családom is és a barátom családja se örülne neki de föleg az én családom.Mert igazábol még nincs saját lakásunk meg végülis semmink de ha télleg terhes vagyok akkor én meg szeretném tartani.Szerintetek mit csináljak??????????????
2009. jún. 26. 21:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

3 nap késés semmi. Pár nap múlva csinálj egy tesztet, aztán ha 2 csíkos ráérsz aggódni.

Ha mégis az vagy, akkor pedig kettőtök döntése számít, nem az, amit a család mond. Ha megtartjátok párod elmegy szépen dolgozni és bepótoltok a családnak valamennyit a rezsibe. Te tudod mennyire érzed magad érettnek az anyasághoz....

2009. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Más miatt is késhet, vegyél tesztet, és majd utána ráérsz aggódni, nyugi! Ha mégis babát vársz, akkor a legkegyetlenebb lenne a családodtól és a párodtól, ha azt akarnák, hogy vetesd el, tudván a kockázatot.
2009. jún. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne dugd homokba a fejedet, a szuleidnek mondd meg! Ha barmi van ok tudnak segiteni neked, senki mas. Foleg mi nem.

De a lenyeg, hogy vegyel tesztet es orvoshoz is menjel el.

A gyogyszert miert kellett abbahagynod?

2009. jún. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Előre minek aggódni, tesztet kell venni, nem félni.
2009. jún. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat. A gyógyszeret azért hagytam abba mert 15 éves korom óta szedtem és a nőgyógyászom azt mondta hogy be kéne fejezenem lassacskán a szedését mert aki ilyen korán kezdi el szedni annak lehetnek majd kockázatok(pl. nem lehet majd terhes vagy baj lesz vele ilyesmi és én mivel nagyon szeretnék majd babát ezért úgy gondoltam hogy abbahagyom) A gumival szerintem nem volt semmi,bár nem tudom mert volt rajta valami fehér valami amire aztmondta a barátom hogy az csak az én nedvem de én nem tudom mert végülis nem tünt kiszakadtnak csak én már annyira rá görcsöltem erre a dologra hogy teljesen kivagyok csak ezen jár az agyam.

De hétfőn elmegyek orvoshoz és akkor majd megtudom.

Még annyi "tünetem" van hogy tegnap de jobban ma fájt a mellem(nyilalt),meg pár napja este 10-11 körül mindig ugy érzem hogy éhes vagyok de viszont nem tudnék enni(már arra is gondoltam hogy túl rágörcsölök erre az egészre hát nem tudom majd hétfőn kiderül és leirom majd mi volt.

2009. jún. 27. 08:41
 16/22 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés: szerintetek nem vagyok fiatal egy babához(mire megszületne 20 lennék)

Én úgy érzem teljesen hogy ha az vagyok akkor kész lennék az anyaságra bár a szüleim biztos hogy nem ezt mondanák.

2009. jún. 27. 08:44
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

jaaaaaaaj en is voltam hasonloan, nem lesz gond! nekem akkor ket hetet kesett, mar gondolatban eltemettem magam es minden eddigi almomat. na de nem lett gond! 3 nap tenyleg nem nagy ido. En akkor mar azt is epp hogy nem ereztem hogy "rug", de komolyan. mar szagokat is ereztem, hanyingerem volt, es nem is volt semmi csak bekepzeltem. nagyon szoritok!!!:)

a masik akkor mikor ugy volt, 18 voltam egyebkent, es azt mondtam hogy lelkileg keszen allnek ra, meg ugy erzem kepes lennek felnevelni, csak az anyagiak miatt, meg se egyetem se semmi nem tudom hogy menne. te 20 eves leszel addig, a parod melozik akkor megtudjatok oldani. itt foleg vele kell megbeszelned, mert ha o nem all melled, akkor van a nagy baj! amugy 20 evesen mar nem olyan korai:) szerintem jol dontesz, mindenkepp!!!!

sok sikert, kerlek irj hetfon

2009. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy fiatal az anyaságra. Testileg. De ha nincs miből eltartanod, az azért elég gyenge hozzáállás, hogy majd eltartják őt is a szüleid...
2009. jún. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

Orvoshoz menned még nagyon korai, mert nem igazán látja még, ha lakik is ott valaki:) Szerintem túlságosan rágörcsöltél, mint ahogy Te is írtad! ha nem jön meg egy héten belül csinálj egy tesztet, akkor már nagy valószínűséggel kimutatja, ha van baba. Most még az is korai lenne. Nem ért mostanában több stressz? Attól is késhet, nem is keveset. a melled pedig fájhat attól is, hogy meg fog jönni.

A másik kérdésedre válaszolva: ha Te úgy érzed, hogy szeretettel, felelősségteljesen tudnátok Őt nevelni, akkor nem vagy túl fiatal hozzá. Nem azt kell nézni, hogy hány éves vagy. Lett már 16 évesből is nagyon jó anya és van aki 30-on felül sem érett rá.

De egyébként ilyen idősen már senki nem fog Rád rossz szemmel nézni, ha gömbölyödik a pocakod.

22:51 voltam

2009. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Hat az az igazsag, hogy levegobol es szeretetbol, a semmibol nem lehet eltartani senkit. Se babat, se kisgyereket meg sajat magunkat se!

Ugyhogy mindenkepp a szuleidnek szoljal, veluk beszeld meg a dolgot, mert ok akik tudnak neked segiteni, ok akik megmondjak neked hogy mit kell csinalnod, mi nem fogunk neked segiteni tudni.

Azt irod te sem dolgozol, semmitek nincs, ez tudod igy sajnos nem kecsegteto.

Amit a szuleid mondanak azt kell hogy csinaljad, hiszen rajuk vagy kenyszerulve!

2009. jún. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!