Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem terhes vagyok és ezzel bajok lesznek. (lent bővebben)

Figyelt kérdés
19 éves vagyok.Másféléve vagyunk együtt a barátommal és azthiszem hogy terhes vagyok.Az a gond hogy nekem márvolt egyszer egy vetetésem és kétszer volt már a méhem műtve a hpv vírus miatt.Szóval félek ha elvetetem akkor többet már nem lehet gyerekem,mert igy is korábban aztmondta az orvos hogyha terhes is leszek akkor veszélyeztetett.De ha meg megtartanám akkor szerintem az én családom is és a barátom családja se örülne neki de föleg az én családom.Mert igazábol még nincs saját lakásunk meg végülis semmink de ha télleg terhes vagyok akkor én meg szeretném tartani.Szerintetek mit csináljak??????????????
2009. jún. 26. 21:23
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Hát ezt a barátoddal is beszéld meg és utána ülljetek le a szüeiddel és mondjátok el nekik a hyezetet.Anyukád biztos segteni fog neked és meg tudod vele beszélni a dolgokat.Ez a legjobb amit tehetsz.
2009. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz kérdés.Én az abortusz ellen vagyok,nálad meg a kockázat még nagyobb.De azt nem írod,hogy miből éltek?Van saját keresetetek,vagy a szülők tartanak el benneteket?Ebben az esetben a szüleiddel kellene megbeszélned a dolgot.Hiszen a babát is nekik kellene eltartani.

De ettől függetlenül is jónak tartanám velük megbeszélni.

2009. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Először azt mondanám, hogy ha anyuék megtudnák, hogy terhes vagyok akkor "kinyírnának". Viszont egy normális szülő, ha nem is örül neki, akkor is segít, hogy abból a helyzetből a lehető legjobban kihozza. Éppen ezért minél hamarabb szólj nekik, hogy időben tudjanak segíteni neked. És ne pl akkor tudják meg, amikor már látszani fog.

Máshogy fognak hozzád állni, ha időben szólsz, és nem akarsz a végsőkig titkolózni.

2009. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
sajnos még nincs saját keresetünk
2009. jún. 26. 21:41
 5/22 anonim ***** válasza:
77%
Beszéld meg a pároddal, és együtt üljetek le a szülőkkel is, és próbáljatok munkát találni (tudom, hogy nehéz), nem hiszem, hogy a szüleid, tudva, hogy a te esetedben óriási a kockázat, az abortusz mellett döntenének. És ha megpróbáltok arra törekedni, hogy ha nem is önállóan eltartani magatokat, de egy kicsit anyagilag hozzájárulni próbáltok a dolgokhoz saját munkával, akkor szerintem a párod szüleinek se lesz ellenvetése. Én kívánom a legjobbakat.
2009. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Mielőtt bármit tennél, bizonyosodj meg arról, hogy terhes vagy: teszt, majd orvos. A párod mit szól hozzá? És a korábbi terhességedhez a szülők?
2009. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Először is bizonyosodj meg róla. Ezenfelül pedig jó lenne tudni, hogy mit szól hozzá a párod. A végső döntés a tiéd, mert mégiscsak a te testedről van szó, de nem ártana közösen meghozni. Miből gondolod, hogy terhes vagy? Kiszakadt a gumi, és későn vettétek észre?
2009. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
hát szerintem a barátom azt mondaná hogy vetesem el:( mert miből tartanánk el stb. abból gondolom hogy abba hagytam a gyógyszer szedést és azóta voltunk együtt gumival védekeztünk de viszont késik már 3 napja a mensim. Ami volt nekem egyszer terhességem annak pedig a szülök nagyon nem örültek(de akkor még joval fiatalabb voltam 15 éves:(sajnos)de tudom hogy most is elleneznék .De én meg nem akarok vetetni(ha egyáltalán terhes is vagyok) mert egyet már elvettem és akkor is nagyon rissul éreztem magam többet már nem akarok megölni.Meg én ugy gondolom hogy ha terjes is vagyok akkor egy kisbaba miatt ha segitenek is a szülök még nem fogunk éhen halni meg elfér itt köztünk.jaj annyira görcsölök már ezen de félek is tesztet venni nem is akarom tudni hogy mi az eredmény mert félek majd a reakcioktol föleg ha aztmondanám hogy meg akarom tartani(de az lenne számomra a legrosszabb érzés ha a barátom ellenezné a legjobban:(:(:(
2009. jún. 26. 22:05
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Drága! Mindenképp csinálj tesztet, majd menj el orvoshoz is! Ha kiderül,hogy babát vársz akkor ne várj sokáig a barátoddal , illetve a szüleiddel való beszélgetéssel. Lehet ,hogy nem örülnek majd annyira, de többen is elmondták előttem, hogy ha tudják a kockázatokat is biztos vagyok benne ,hogy segíteni fognak!!!De minél előbb csinálj tesztet és beszélj az érintettekkel! Nem jó az ,ha ennyire stresszelsz, főleg ha tényleg babát vársz.Az neki sem tenne jót. Egyébként én nem vetetném el tudva, hogy meg van az esélye a meddőségnek :( Kitartás! Majd írj ha vannak fejlemények!
2009. jún. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: Írtad ,hogy védekeztetek..Volt valami probléma az óvszerrel? Mástól is késhet, 3 nap még nem is olyan sok.
2009. jún. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!