Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenne esélyem arra hogy...

Lenne esélyem arra hogy megváltozzon a személyiségen, ha elköltöznék a családomtól?

Figyelt kérdés
Egyke vagyok, húsz múltam és a szüleim még mindig túlféltenek, túlkényesztetnek, nem nagyon vesznek komolyan és élni sem hagynak. Viszont most hogy letettem a diplomát az asztalra arra gondoltam, hogy jó lenne megváltoznom , mert most érzem azt hogy itt az ideje. Nagyon labilis, önbizalomhiányos , szorongó lány vagyok, de ennek ellenére nyitott barátkozós is, ami így első furcsa de így van. Most eldöntöttem hogy kipróbálom a mélyvíz technikát, de nem tudom őrültség-e vagy normális. Angolul beszélek, és arra gondoltam 3 hónapra kimegyek newyorkba...(van rá lehetőség, ösztöndíj kisebb munkák, program által) és hogy ott élek majd egyedül, ellátom magam, fejlesztem az angolomat, a szüleimmel meg majd szkájpolunk. Szükségem lenne éppen a mélyvízre, a távolságra, a szabadságra, hogy 'megmutatkozhasson az erőm'. Ez jó ötlet? Vagy őrültség...Minél messzebbre akarok menni, és egy nagy metropolisz a mostani kisvároshoz képest elég nagy kíhivás. Nem akarok ilyen maradni, és olyan lenni mint a szomszéd lány, aki 36 éves még mindig a szüleivel él, és gyerekjátékokat vásárol magának, és pasija sem volt soha , csak egy kutyája...teljesen vissza van fejlődve szegény...van állása meg hivatalosan felnőtt, de...nem akarok olyan lenni...olyan gátlásos.
2012. máj. 11. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok, mint te (bár nem egyke, de nagy korkülönbség van köztünk). Én léptem és 3 és fél éve élek másik országban. Sokkal jobban érzem magam, mint otthon. Ha hazamegyek, akkor mindig visszajön az a szorongásos, gátlásos érzés.
2012. máj. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 claidheamohmor válasza:
Van rá esély,csak aztán át ne csapjon abba a "k" betűs másik végletbe... :)
2012. máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
De semmiképpen se egyedül menj! Vigyázz magadra, mert rengeteg sztorit hallani lányokról akik külföldre mentek szerencsét próbálni és az lett belőlük, mint amit az előttem szóló írt. De Te ösztöndíjról írtál, az biztonságosabbnak tűnik. De tényleg, ha lehet vigyél még valakit, barátnődet, akárkit, de ne egyedül!
2012. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjat ritkán osztogatnak úgy, hogy "a jelöltnek és plusz egy személynek" :)


Szerintem menj nyugodtan, jót fog tenni. Hasonló helyzetben voltam, bár én országon belül költöztem, de jót tett. Szintén túlféltett egyke voltam.

2012. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. és 3. hozzászóló, ti életetek már külföldön? Aki annyira buta, hogy hagyja magát bajba sodorni, az Mo-on is bajba kerül. Aki meg szemfüles, az külföldön is tud normális életet élni.
2012. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem csak a te helyzetedben, hanem mindenkinek előnyére válik ha elszakad a szüleitől akkor tudja csak meg hogy egyedül mire képes
2012. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor válasza:

5-ös, pont erről beszélek. Vagy annyira buta, vagy annyira élvezi a szabadságot és az egyedüllétet, hogy úgy érzi meg kell és meg lehet tennie olyan dolgokat is, amit mi például nem tennénk. És minél távolabb van a szülőktől, annál kisebb az esélye a lebukásnak.

Ennek nem kell így lennie, és szerintem is el kell szakadni a szülőktől. Aztán csak ésszel, nem megmerítkezni a fertőben :XDD

Így már világosabb, mit akartam mondani, 5-ös?

2012. máj. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg pont azért kérdeztem, h éltél-e már külföldön, mert úgy fested le az egészet, mint valami hihetetlen veszélyforrást. Nagyon sok ismerősöm van, többféle országból és egyikünk sem merült el a fertőben. Pedig én is a szülői házból jöttem egyenesen az önálló életbe.

Attól, hogy a szülői hatásra az önbizalom nem megfelelően alakul ki még kaphatott értékeket, amik segíteni fogják abban, h ne kerüljön bajba.

2012. máj. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!