Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért pusztul ki a kommunikáció?

Miért pusztul ki a kommunikáció?

Figyelt kérdés

"A kommunikáció egy kihalófélben lévő állat, aki a pszihológia könyvekben lakik"

Az esküvőnkön a lelkipásztor adott egy jó tanácsot nekünk, útravalóul: "Ne felejtsetek el beszélgetni!"

Sokszor jut eszembe ez a mondat. A férjemmel alig két-három órát töltünk ébren együtt. Ilyenkor beszélgetünk, úgy mindenről, munkáról a lányunkról, és az élet nagy dolgairól.

Megfigyeltem a szüleim házasságát: édesapám, ha nem dolgozik, a kocsmában ül, haverokkal. Anya otthon rendezi a halálán lévő anyósát, a húgomat, aki a kamaszkor küszöbén áll. Ha ott vagyok, örül, ha valaki hozzászól.

A főnököm édesanyja is sokat beszélget velem, általános témákról: főzés, gyereknevelés stb.

Egy-két barátom párkapcsolatát is én rendezem, mert nem beszélik meg az apróbb gondokat és egyre csak tetéződnek.

Ez az oldal is tele van olyan kérdésekkel, amiket két felnőtt embernek meg kéne tudnia kultúrált keretek közt beszélni. De sokan inkább hallgatnak.

Én a kommunikációt, mint a verbális, mint a nonverbálist, a történelem legnagyobb felfedezésének találom.

Fontos és szükséges.

Miért néznek és beszélnek el egymás mellett az emberek? Miért egymás mellett élnek, együttélés helyett?



2012. máj. 9. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

1. ne általánosíts.

2. azért, mert az emberek hagyják kipusztulni.

3. én 3 éve vagyok a barátommal, ha nem vagyunk egy légtérben, akkor SMS-ben, vagy facebook levelezésben váltunk üzenetet maximum 5 percenként.

2012. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem minden családra vagy közösségre jellemző ez a probléma. Sajnos az életünk azonban tele van konfliktusokkal (munkahely, közlekedés, szomszédok, család stb.), folyton rohanunk, tehát feszültek vagyunk. Sokszor okosabb ki sem nyitni otthon a szánkat, mert a család legalább egy tagjából kibukik a feszültség, inkább hallgat mindenki és rágódik a problémáján. Arról már nem is beszélve, hogy mindenki más-más problémát visz haza, szinte idő sincs arra, hogy mindenkinek a problémáját átbeszéljék. Pedig nagyon jó lenne.
2012. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert sok embert egyszerűen nem érdekel,hogy mi van a másikkal.Sajnos ez a világ egyre inkább ilyen.Ha valakivel tényleg meg lehet beszélni a problémákat,az nagyon nagy kincs.Nekem amúgy ilyen a családom,nem beszélünk egymással és elég sz@r így élni.Már nagyon várom,hogy saját életem legyen.
2012. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Bence_ ***** válasza:

Nem pusztul! Csak most jobban hangot kap.

Akik figyelnek egymásra, azok beszélgetnek, kommunikálnak. Egy reggeli simogatás is kommunikáció. Érzi a másik, hogy fontos,törődnek vele.

2012. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!