Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék sok pénzt megspóro...

Hogy tudnék sok pénzt megspórolni?

Figyelt kérdés
Építkezni szeretnénk,a telkünk már 6 éve megvan, a kölcsön is letelt már, mostmár sprólni kell az építkezésre, de hol fogjam meg a pénzt.Amióta a gyerek megvan 1 éve, azóta egy fillért nem tudtunk félrerakni, régebben ez jobban ment, hisz megvettük a tekünket.De én már házat is szertnék ott látni,de olyan nehéz pénzt megspórolni.Ugyebár a gyereknek mindent meg kell venni, azon nem nagyon tudok spórolni.Ha meg kenyéren és vizen élek, akkor ha megbetegszem, ki neveli fel a gyereket.Tehát nem mindeáron akarok spórolni, de olyan nehéz ez.Mondjatok légyszíves bevált tippeket!Én már komolyan azt is nézem, hogy 5 percnél ne follyon több víz amikor zuhanyzom.Nyaralni évek óta nem voltunk, mindig csak tervezzük, de nincs rávaló, mert vagy nyaralás vagy ház.De hát a ház sem halad.Tudom kölcsön is kell majd, de kezdéshez, hogy fogjam meg a pénzt? Ti, hogy csináljátok?
2009. jún. 23. 22:25
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Jah, és tanácsokat kérek, nem pedig megjegyzéseket, hogy milyen vagyok!Én csak egy családanya vagyok, aki szeretne a gyermekének otthont, ha ez telhetetlenség, hát akkor ...
2009. jún. 24. 00:06
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

én villanyos sporlok,mert a fűtéssel nem fogok,mert fázni nem akarok.mondjuka viz nem olyan drága én azon nem,a kaján azon sokat lehet!!!Ne mindent hússal egyetek.

én minden héten főzök:sóska főzelék rántotthússal(mi kertben megtermeljük a sóskát igy csak a húst kell megvenni

borsófőzelék(ezt is megtermeljük)

és paradicsonyfőzelék húsgombóccalna ezt ajánlom mert énis boltban veszem a hozzávalóit. 2 napig esszük, és nemkerül sokba. befűttes paradicsonysűritményt boltban veszem meg. tejbegriz,túróstészta,ilyeneket főzök elég jól kijövök belőle.---------------------

2009. jún. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Jó ideig egyedül éltem és igencsak kellett spórolnom, hogy megéljek.

1, Villany: amit nem használtam áramtalanítottam, feleslegesen semmi nem járt.

2, Víz: locsolni kertet, virágot csak a kútból használtam a vizet.

3, Kaja: főzelékeket főztem, amit tudtam magamnak előállítottam a kiskertemben. Soha nem ettem étteremben, nem hozattam gyorskaját házhoz, nem vettem kényelmes, de drága félkész (fagyasztott) kajákat.

4, Fűtés: röviden és egyszerűen szólva fáztam. Sokszor két takaró alatt töltöttem az éjszakát, reggel meg mint a villám úgy cikáztam a házban készülődés közben, mert majd megvett az isten hidege...

5, Ruha : elég sokat turiban szereztem be. Nagyon jókat lehet kifogni, sokszor rajtuk van még az árcédula is, nem is tudom, hogy kerülnek oda.

Ja, de családi házat tartottam fenn, meg autólízinget fizettem, mert gyerekkoromtól vágytam arra, hogy autóm legyen, + a munkába járást sem tudtam másképp megoldani.

Férjhez mentem, gyereket szültem:

1. A férjem mindenhol égve hagyja a villanyt, hajnalig járatja a tévét. Villanyspór ugrott.

2. Kaja: hús-hússal, egy vagyont húzunk le a vécén :-)))

3, Víz: kétszeresére nőtt a vizszámlám, bár még mindig felfogom az esővizet locsolni és a kútból is felhúzom.

4, Fűtés: sajnos baba miatt nem lehet fagyoskodást elrendelni. Maradt a havi 60e Ft-ot gázszámla:-(((

5, Ruha: nekem megvannak a régiek, újakat lassan egy éve nem vettem. A gyerekre veszünk ha muszáj, de elég sokat kapott is innen-onnan. A férjem? Cipő 15e Ft, nadrág 8e Ft... soroljam?


Ja és kedves kérdező! Igazad van, nem vagy telhetetlen. Nem értem én sem miért telhetetlenség, ha egy anya, egy nő, egy ember szeretne családot, családi házat (nem a szilvásváradi Pallavichini kastélyt, csak egy házikót!!!) és élhető életet...


Visszajövök ide olvasni, hátha adnak még jó tippeket, nekem is jól jönne egy pár.

2009. jún. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%
Menjetek albiba, az még mindig megfizethetőbb mint a saját lakás építés/vásárlás!
2009. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%

Szia, nekünk sok pénzünk van, tehát nem lenne muszáj, de hiszem, hogy azért IS van sok pénzünk, mert nekem ezek a természetes dolgok:

A gyerekeknek semmit nem vettem újat. Babakocsi, hordozó, bébiőr, satöbbi, minden a Vateráról. Használat után ugyanott fogom eladni reményeim szerint, így ezek gyakorlatilag ingyen vannak. És mindenük megvan mégis...

Ruhát minimálisat veszek nekik, amíg kicsik, addig felesleges luxus-cuccokban járatni őket. Én minden ruhájukat a Tesco-ban veszem és pl. a body-nak megnézem a darab-árát és a legolcsóbb, 7 darabosat veszem, az elég is egy méretből, több nem is kell. Szintén itt veszek saját márkás popsitörlőt, pelenkát. Gyógyszertárban kevert popsitörlő, nem méregdrága gyári. Semilyen pacsulit nem használok nekik, tiszta víz a fürdés, nincs öblítő a ruhájukba, satöbbi. Nem mérgezem őket feleslegesen. A bútoraikat a férjem csinálta. Mindet, gyönyörűek. Amit ti meg tudtok csinálni, az nagyon olcsó ám! Most még nem kell a párodnak és neked kertet gondozni, így több időtök van egy lakásban, csináljatok minél több mindent kétkezi munkával! Tévénézés helyett...

Nincs vezetékes telefon, nincs kábeltévé. A gyerekek miatt. Jobb, ha rá se szoknak és csak rabolja az időt egymástól, a családtól. Inkább egymással vagyunk. Így szuper TV készülék se kell. Én elzárom a vizet, amíg szappanozom magam, persze zuhanyzom. Fogmosáskor is elzárom. A meleg víz a legdrágább dolgok egyike. Soha nem eszünk étteremben, nem veszek extra ruhákat. A piacon vásárolok, mert látom, hogy a butikban 3-szor annyiért ugyanazt vehetem meg...

Tisztítószerek úgy, mint ahogy már írták: ecet, satöbbi. Felesleges a méregdrága pacsuli-tisztítószer, ami ugyanazt tudja, csak beillatosították a kedvünkért...

Férjem haját én nyírom, vettünk egy gépet, az ára 3 fodrász-nyírás árából kijött. Durvának tartottam, hogy a fodrászok 1000-1500 Ft-ért nyírják meg géppel, mondtam neki, hogy ennyiért én is megcsinálom és bármikor, amikor kéri, nem kell bejelentkezni, várni. Mindig szépen nyírt a sérója.

Hétvégente kirándulni megyünk, pl. betyárnap, palotajáték, ilyesmik, kaját csomagolok és innivalót is otthonról visszük. A lényeg, hogy együtt legyünk, szép új tájakat lássunk, nem fürdőbe megyünk méregdrága belépőért...

A boltabn semmi feleslegeset nem veszek, bevásárlólistával megyek, nem is nézelődök, csak azt veszem, ami a listán van.

Minden hónapban félreteszünk egy számlára fix összeget, mintha meg se kaptuk volna. Ahhoz nem nyúlunk, anélkül kell megélni (persze nekünk könnyű...). Ezt neked is meg kell tudnod tenni, ha utána hitelt akarsz törleszteni!!!

Nekünk 2 autó, hatalmas új ház, sok pénz, mégis így gondoljuk jónak.

2009. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyissatok egy bankszámlát amihez nem tartozik kártya, és csak közöes vehettek kipénzt, utaljatok rá minden hónapban legalább 50 ezer forintot, lekötésre. Így kipróbálhatjátok megéltek-e a maradékból (részben kényszerítve lesztek), ekkor még meggondolhatjátok magatokat, de így is minimum 10 év, mire a kezdő összejön!


Vagy belecsaphattok a közepébe, mint én:

Én hasonló cipőben jártam, mint te. Csak a kopasz s***em volt, hitelből vettük még a telket is, aztán kinyögtük a tervezés díját, és megkértük az engedélyt. Innentől már kényszerítve voltunk, mert a telket be kellett építeni 4 éven belül (ez volt a feltétele, hogy ne kelljen szerzési illetéket fizetnünk!). Elhejtottak egy rakás helyről, mindenhol úgy akartak hitelt adni, ha már állnak a falak, fent a tető. Aztán megtudtuk, hogy lehet bevinni másik ingatlanfedezetet, és rábeszéltük anyámat, hogy adja be az ő házát. Így megkaptuk a hitelt, és felépítettük a házunkat. Kissé magasabb költségvetést készíttettünk, és amit lehetett magunk csináltunk.


Mostmár kénytelen vagyok kigazdálkodni a részleteket, ha nem akarok földönfutó lenni(közben megszületett a második gyerkőcünk, és a rá járó szocpol miatt pont most csökkent 51-ről 44-re a havi törlesztő (8 millió 25 évre)). Nekem csak így megy sajnos.


A férjed igazán akar építkezni? Nem kényelmesebb neki anyukánál lakni?

2009. jún. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak úgy jutsz egyről a kettőre, ha csinálsz egy hónapot, amikor tényleg mindent összeírsz, amit vásárolsz, vagy kifizetsz. Blokkokkal, számlákkal, mindennel. Abból szerintem fogod látni, hogy hol megy el a pénz. Nálunk sajnos a hiteltörlesztésre megy el a pénz, de hála istennek 2 éven belül lejár. Már alig várom, mert gyerek mellett tényleg nem könnyű spórolni. :-(
2009. jún. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%

Néha nem hiszem el, hogy mennyire kevés összegből megélünk a párommal. Rengeteget tanultam ebben az egy évben, korábban jó kereső munkám volt és ahogy szokták mondani, nem érteztem senki és semmi iránt felelösséget. De ez már a múlt..

Tényleg az élelmiszereken lehet a legtöbbet spórolni, ha figyelitek a nagy áruház lánc néhány napos akcióit akkor az eredeti ár töredékéért hozzájuthattok néha alapvető dolgokhoz. DE a mindennapi bevásárlással is eltud menni a pénz, ezért célszerűbb havi egy NAGY bevásárlást tartani pl. Tesc-ban és aztán tényleg nem költeni fölöslegesen.

Ha a kenyeret, zsemlét nem dobod ki, hanem lereszeled máris van prézli. Ha pl. 1 kiló húst két ételhez csinálsz meg.. stb.

Igaza volt előttem valakinek, az egyszerű kaják jók és sokáig tartanak pl. töltött káposzta, paprikás krumpli.


Ugyanakkor fontos, hogy ne ez határozza meg a mindennapi életeteket. Döbbenve olvastam itt, hogy a gazdag család úgy spórol mintha nyomorognának. Szerintem már ez túlzás.. minek élni, ha egyszer egyszer nem mehetsz el jót vacsorázni? Vagy kirúgni a hámból és egy fürdőben eltölteni egy kellemes délutánt? És ez nem pazarlás, hisz mi marad neked? Nem az emlékeid? és az adott napon a jóérzésed..

2009. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: jót mosolyogtam a gazdag család nyomorog szólásodon :-) Én írtam. De nem nyomorgok .Itt azokat írtam le, amik szerintem neki beválhatnak. Az hozzáállás kérdése, hogy megfogod-e a pénzt.

De azt értelemszerűen minek írjam le neki, hogy mi bejártuk már az egész világot a párommal kettesben és a gyerekkel is? És alig várom már, hogy a kicsikkel is mehessünk, mindent meg szeretnék nekik mutatni, az egész világot, szó szerint!!! Én inkább nem fürdőbe járok Magyarországon, hanem elmegyek Egyiptomba, ott tuti jó idő van és búvárkodom is közben :-)

De ez nem segít a kérdezőn, max. lehangolja, ezért nem írtam le... No. Attól Magyaroszágot ő is bejárhatja úgy, mint én, fürdők nélkül, kirándulva. A család együttléte a fontos. Szerintem. És hogy láss. Táguljon a világ.

2009. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

hát igen, turkáló, leértékelések, én vásárban szoktam vásárolni 500 ft os felsőket, piacon, meg baby holmikat tesóméknak.

Mondjuk nekem nincs gyerekem, saját házban lakok szülőkkel, anya munkahelyéről tud haza hozni kaját, meg ő is szokott venni ezt azt, viszont tesó is itté l, mnukanélküli, 5 ezret ad be a segélyből, amit a népjólétiből kap, apa csak házmestersegéd és plusz melókat vállal, laig keres valamit, el is megy a kábel tv re, meg rezsire, én havonta 20 ezret szoktam beadni rezsi kiegészitésnek, plusz apa arckrémét, gyógyszereit én állom, anya a villanyt, meg kaját,

magamra annyit költök mai fontos, internet ami mikrohullámú és fix, tehát akármennyit használom a netet akkoris havonta 4500 ft ot fizetek csak, a biztosítás mait ovnnak 6 ezer, a bérletem összvonalas 5 ezer, a három havi fogamzásgtlóm 7 ezer, de szedtem már három havi 2500 ft osat is csak az nem vált be,

a telefonom nem szoktam feltölteni csak fél évente egyszer kb. ,

ruhát nem veszek, csak ha kinövöm őket vagy a mosásban szétmennek, mert örököltem ruhákat, kaptam is ajándékba, anya kötött is, volt amit apu ismerőse adott mert nekik nem volt jó nekem meg pont igen.

nem sminkelem magam, a hajvágást magamnak oldom meg, pedig magamnak nehéz, és fodrásznak sem tanultam soha, pl én nem járok szoliba, se strandra(10 éve nem voltam), se étterembe, se moziba, se buliba, és nem is sinkelem magam, ékszereket nem hordom

egy tetoválásom van maiért 10 ezret fizettem, de semmi egyéb.... cigizni sem szoktam

23 éves vagyok, és csomó mindennel spórolok, de nem is tartok rájuk igényt. Albira nem nagyon lenne pénzem, max ha hárman lennénk, akiknek átlag keresetük van minimum.

ha szülinapra névnapra ajándékot veszek, az is olyan hogy spré, meg csoki, mindig olcsó dolgok. telefont használtan veszek általában, de alap telefon, sőt volt rá példa h telcsit, magnót, fényképezőgépet beadtam használt áru kereskedőhöz h legyen egy kis pénzem.

most annyi kiadásom votl h a fogamat muszály ovlt megcsináltatnom,

nincs jogsim, ak onyhában nincs olyan hogy mikró vagy piritó gép, sem mosogató gép, centrifugánk sincs külön, sem vezetékes telefon. énekelni szeretek és am ikrofonom is bolhapiacról van, egyszer elromlott de kétezerért megjavíttattam a tv szerelővel, azota tönkrement, de sokat használtam és van helyette másik ingyen.

Tesó a gitárját adta el, apa talál kiszórt odlgokat, megjavítja és amio ingyen ovlt neki azt eladja másnak nagyon olcsóért, így zaért jól jár ő is.

hála istennek apa tud varrni, főzni, meg barkácsolni, párom is szeret bütykölni szerelgetni, jól tudnak festeni, tapétázni, polcokat felrakni és sokat lehet a műveletekkel spórolni.

kv zós csajoknak, taxisnak, buszsofőrnek, órás néninek és boltosnak késeket élez apu, meg presszóba takarít, zárásra mindig ott van és igaz pénzt nem kap, de ingyen kávét, colát, almalevet ihat.

olcsó kajákat ezsünk mnit spagetti, tarhonya, rántott tök, chilis bab, (konzerves kaják) rántotta, lecsó, paprikás krumpli, csont leves, bab főzelék, vagy csak szendvics :)

2009. aug. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!