Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék sok pénzt megspóro...

Hogy tudnék sok pénzt megspórolni?

Figyelt kérdés
Építkezni szeretnénk,a telkünk már 6 éve megvan, a kölcsön is letelt már, mostmár sprólni kell az építkezésre, de hol fogjam meg a pénzt.Amióta a gyerek megvan 1 éve, azóta egy fillért nem tudtunk félrerakni, régebben ez jobban ment, hisz megvettük a tekünket.De én már házat is szertnék ott látni,de olyan nehéz pénzt megspórolni.Ugyebár a gyereknek mindent meg kell venni, azon nem nagyon tudok spórolni.Ha meg kenyéren és vizen élek, akkor ha megbetegszem, ki neveli fel a gyereket.Tehát nem mindeáron akarok spórolni, de olyan nehéz ez.Mondjatok légyszíves bevált tippeket!Én már komolyan azt is nézem, hogy 5 percnél ne follyon több víz amikor zuhanyzom.Nyaralni évek óta nem voltunk, mindig csak tervezzük, de nincs rávaló, mert vagy nyaralás vagy ház.De hát a ház sem halad.Tudom kölcsön is kell majd, de kezdéshez, hogy fogjam meg a pénzt? Ti, hogy csináljátok?
2009. jún. 23. 22:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg először, hogy milyen többletkiadásokat lehetne mellőzni. Van kábeltévé, vonalas telefon, dohányoztok? Ezeken lehet spórolni. Nem hiszem, hogy érdemes kenyéren és vizen élni, de pl. ha nem mentek soha étterembe és próbáltok kevesebbet menni pl. hogy ne kelljen annyi üzemanyag, akkor azzal is tudtok spórolni.
2009. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem azt ne hidd, hogy egy házra valót tudsz összespórolni!

Sajnos ez lehetetlen.

Miért nem gondolkoztok más megoldásban? Építkezés, a legdrágább otthonszerzési módot választották!

2009. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Probald a kajan megfogni. Elvegre amikor az ember az utcsara lep senki meg nem mondja, hogy mit ettel!

Olcso, laktato eteleket fozzel.

Ruhakat turkaloban vasaroljal.

A picinek pedig probald csak a legszuksegesebbet megvenni. Most meg a picin igazan megtudod fogni a penzt, inkabb majd ovis koratol kerul o tobbe. Legalabbis nekem az elso eve nem volt huzos. Abszolut nem. Szoptattam, es ruhacskait turibol szereztem be. Babakocsit es kisagyat, kadat vettem neki ujat. Beteg abszolut nem volt, ugyhogy nem tudom te a kicsidre mit koltottel az elso evben.

Szoval amin megtudod fogni szerintem az a kaja, esetleg ha van vezetekes telefonotok akkor az sem kellene, eleg a mobil. Ja, a telefonon is sokat lehet sporolni. TV-ben nem 500 csatornat fizetni,hanem csak a legszuksegesebbeket.

Autoval jartok mindenhova? Mert azt is csak akkor kellene hasznalni amikor tenyleg kell.

Amugy nincs mas otletem. Minden draga, es egyre dragabb.

Mondjuk mi Lonbonban elunk, hat itt olya dragasag van, hogy huuuu! Az elelmiszerek arai az egekben vannak. Csak azt veszem eszre, hogy minden egyes alkalommal dragabbak a termekek.

De en mindig azt mondom, hogy csak egeszseg legyen, a tobbi nem szamit! Legalabbis annyira nem.

2009. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én csak a kezdésre szeretnék spórolni, aztán ugyis hitel lesz belőle.Van a férjemnek egy lakása, de az anyjáé és az övé, tehát nem ő az egydüli tulaj,ebben lakunk most, de anyósom, nem engedi eladni, mert nem szeretné ha kertes házban laknánk.Mert ő kertesben lakik, és utálja.De a gyereknek meg kellene a kert, és szeretnénk mégegy kisbabát is.
2009. jún. 23. 22:38
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Mi lenne, ha cserélnétek?
2009. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Akkor miert nem csereltek az anyosoddal lakast? Neki jo lenne ahol ti laktok most, hiszen ugyis utalja a kertest, nektek meg pont az kellene, nem?

Miert akarnatok epitkezni, csereljetek a mamaval!

Inkabb eljetek jol, minthogy felvegyetek egy csomo hitelt, es mindenrol lemondjatok, csakhogy epuljon a haz.

2009. jún. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%

Kb. mennyi hitelt akartok felvenni? Nem konnyu am azt fizetgetni, plusz meg egy babat is szeretnetek.

Ne haragudjal de en nem szeretem a telhetetlen embereket.

2009. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy fillért sem tudsz félre tenni, akkor miből akarod fizetni a 100 ezres törlesztőrészletet?
2009. jún. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Én a takarítószereken spórolok,minden öko úgymond,vagyis ecet,szódabikarbona,mosószóda,mosódió és ebból megvan minden takarítószer,mosópor,öblítő,wc-be vízkőtlenítő,mindenféle tisztító stb.

Ha vmit nem használok azt azonnal áramtalanítom,a villanyt sem égetem feleslegesen,légfrissítő helyett illóolajos vizes cuccot használok,szemetes zsákot azzal spórolok,hogy a hiperszuper marketek nejlon zacsijait teszem a kukába,házilag manikűr és pedikűrözök,magamnak festem a hajam és magamnak is vágom,illetve vágnám ha kellene de növesztem(barátaim tanulókkal ingyen vágatnak),ezenkívül házi zöldség és gyümölcskertem van,így az ellát egész évre,kenyeret is magamnak sütök,van sütőgépem,olcsón veszem a MACS sajátmárkás winny termékeit(wc papír,papírzsepi),nyaralni nem megyek,ehelyett minimedencés kertipartit tartunk barátokkal,ha tehetem teszveszen és vaterán vásárolok ruhákat(am plázacicc vagyok :D)de ha nincs olyan amit szeretnék akkor azt kerim megvarrja nekem,jah igen nyáron nem szárítom a hajam csak a nappal:)


Tény,hogy gyereken nem lehet spórolni,mert kell minden neki,ruhákat mondjuk ismiktől lehet örökölni sőt túrni is,bnőm is ezt csinálja,játékokat szintúgy,pelusból meg mehet a textil,vagy ha egyszerre az drága,akkor tescos,ha bevállt,sokan mondják itt is,hogy az jobb mint a drága márkás,amúgy bébépapin is lehet ha sajátot készítesz és nem üvegeset veszel...


Nagyhirtelen ennyi tippet fogadj el egy 20 éves amúgy nem környezetvédő lánytól:)

2009. jún. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a jótanácsokat!em hinném, hogy telhetetlen lennék.Ha két gyerek és egy saját 80 nm es ház nagy igény az életben,akkor elég sok telhetetlen ember van.Anyós, meg nem hinném, hogy elcserélné a 150 nm es házát,neki csak a kert nem hiányzik.De hozzáteszem aszfaltból ál az egész kertje, hogy ne kelljen gondozni, meg van pár bokor, ugyhogy az unoka nem nagyon örülhet a zöldnek, mert nem sok van.Inkább a parkokba megyünk igy, meg a játszótérre.Amúgy meg már a gatyánkat is ráköltöttük erre amiben lakunk,de mindhiába, mert kicsi is, meg régi, ugyhogy még milliókat lehetne költeni, de minek ha nem maradunk itt.Várom még a hasznos tanácsokat!És rosszindulatú kötekedős emberek kérlek kíméljetek!:)
2009. jún. 24. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!