Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El fog hagyni? Mit tehetnék?

El fog hagyni? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Harmincas nő vagyok. Férjemmel nagyon fiatalon házasodtunk és jöttek sorban a gyerekek. Teljesen lekötött a család, a gyereknevelés, a háztartás és igazából soha nem volt bennem másra vágy, hogy dolgozzak vagy tanuljak. Nehezen ismerkedem, nem szívesen járok társaságba. A férjem munkája sem izgat különösebben. Meghallgatom, amit mesél róla, de csak udvariasságból, mert engem ez nem annyira érdekel. Ő szeretné, ha eljárnánk társaságba, üzleti vacsorákra, de én rosszul érzem magam ezeken.

Nemrég felbukkant a férjem munkahelyi környezetében egy nő, aki mindenkivel közvetlen, könnyen feloldódik és mindenhez hozzá tud szólni (munkaügyekhez is).

Sajnos egyre nyilvánvalóbb, hogy a férjemnek nagyon tetszik ez a nő. Nem hiszem, hogy bármi is lenne köztük, de folyton zavarba jön, ha szóba kerül otthon, és látom, hogy teljesen megváltozik, ha a közelében van. Szerintem a nőnek sem lenne ellenére a férjem közeledése.

Félek, hogy el fogom veszíteni a férjem. Mit tehetnék? Szeretnék teljesen megváltozni, de sajnos nem megy, bármennyire is erőltetem. Sajnos egy ideje sokat veszekszünk is emiatt, félek, hogy el fog hagyni, vagy titokban összejön ezzel a nővel.


2012. máj. 2. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
76%

Ó, ennél rosszabb már nem lehet, úgyhogy itt az ideje, hogy változz és jobb lesz. Egy cipőben jártunk, de megjött az eszem.

Tök egyszerű a kezdet. Előszöris kitalálod, hogy mit vennél fel az üzleti vacsira és legalább 2 hétig a párodnál érdeklődsz előtte a munkahelyi dolgokról. Nem feltétlenül szakmait, lehet tök általánosat is. Mit ebédelt, honnan rendeli az ebédet. Együtt szoktak a munkatársakkal vagy egyedül? A munkaidejének a menetrendjéről is érdeklődhetsz? Kivel hánykor kávézik netán, ki milyen céges autót kapott bla-bla,okos nő vagy, tudod hogy kell kiszedni valakiből valamit gyanú nélkül. Egy csomó kérdést fel lehet tenni úgy, hogy észre sem veszi. Persze tényleg nem kell egyszerre letámadni.

Aztán jöhet a bevetés. Na, most már kíváncsivá tettél, megnézném a melóhelyedet legközelebb, ha lesz üzleti vacsi. Megnézném azt, akin folyton röhögtök....Így aztán úgy mész el a vacsorára, hogy nem fura, hogy elmész, szinte ismered a kollégáit, tudsz feléjük közeledni, hiszen tudod, hogy jár fallabdázni a Jani meg a Peti és emellett utánanézel azért, hogy mit is csinál a cég. Nehogy ott tudd meg és lepődj meg, hogy már egy fél éve duzzog a férjed, mert nem kapja meg a céges kocsit.

Ha ottvagy a vacsin, legyén nő, nem pedig anya. Persze a stílusodon érezhető lesz és rendjén is van, hogy észnél lévő, felnőtt ember vagy, aki felelős a gyerekeiért és persze mint magánember, értékes. Ne feledd, hogy a férjedet ezután rólad is megítélik, így viselkedj ennek megfelelően.

Kezdj magaddal valamit. A pasik szeretik, ha egy nő tudja, hogy mit akar. Nem szeretik a kesergést, hogy ők a gyerekvállalások miatt már fel is adják és ellustultak, jobb nekik otthon. Bár partnerek ebben és úgymond együtt tudnak ezzel érteni vagy együttélni, de nem fogadják el.

Sehogy nem találom, de a facebookon volt egy férfi búcsúlevele és visszakönyörgő levele, ami tanulságos volt. Bárkivel összejött a pasi, azok teljesítették a vágyait (többnyire szex téren volt ilyen). Minden kis sztori végén az jött, hogy jó lett volna, ha ezt veled éli át. Szóval kell a változatosság, a nyitottság. Igenis nézelődj a neten pózokat, ruhákat, férfi "kívánságlistákat", és finoman kezd el adagolni.

Mindent lassan vezess be, mert egyrészt a túl sok furán is jön ki meg nem épül be a mindennapjaidba, erőltetett lesz.

Bár a pasik rendetlenek, de a rendet és a finom kajákat szeretik, ezért itt nem fűzök hozzá többet, bár sok időbe telik....főzz jól és tarts rendet. (ezt én is utálom :) )


Öreganyáink is megmondták, hogy a nő a kulcs, a francba, igazuk volt. Ilyenkor jövünk rá, amikor mi is bajban vagyunk. Ja, és én elkedztem járni heti kétszer tornázni. Mivel nincs munkám, ezért délelőtt megyek, mikor ovi/iskola van. Hát hallod, nehezen szántam rá magam, de már egy hónapja csinálom és igényem lett rá és a közérzetem is jobb.

Kicsit tessék erőltetni a változást, de ne változz meg teljesen, ahogy írtad. Valami van benned akkor is, amiért feleségül vett. Hajrá! :)

2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Mindenképpen változtatnod kell. Nálunk is voltak ilyen gondok, pedig mi még nagyon fiatalok vagyunk és "csak" járunk. Amikor összejöttem a barátommal ő nagyon népszerű volt, minden héten más bulik, minden második embernek köszönt az utcán, sok-sok barátnője volt előttem, persze azok is mind népszerű csinos lányok. Én pedig egy kis szürke egér voltam kb. Sehová nem jártam szórakozni, ég és föld volt a különbség kettőnk között. Az élet mégis úgy hozta, hogy összekerültünk. Aztán egy idő után persze kezdett kialakulni, hogy én otthonülősebb vagyok, ő pedig menne jobbra balra szórakozni. Egyszer aztán nagyon összevesztünk ezen az egészen. Mondta, hogy nagyon szeret engem, de kezd unalmas lenni a kapcsolatunk, meg tök szar érzés, hogy amikor megy szórakozni akkor a haverjai barátnői mind ott vannak és én miért nem vagyok ott, miért nem tudok csak egy kicsit beilleszkedni. Csak húztam a számat, szakítani nem akartam, így beadtam a derekam. Utáltam mindent és mindenkit, alig beszélgettem valakivel, de aztán egy idő után kezdtem rájönni, hogy jók ezek az összejárogatós iszogatós dolgok, jó, hogy nem veszekszünk, jó, hogy vannak közös bulis élményeink, jó, hogy én is új barátokat szereztem ez általt és úgy egészében sokkal jobb a kapcsolatunk mint akkor amikor foggal körömmel ragaszkodtam a saját elképzelésemhez. Ha annó nem változtatok biztos, hogy engem is elhagyott volna a barátom, mert senkinek nem kell olyan barátnő(feleség) akivel nem lehet elmenni ide-oda, szórakozni, emberek közé menni. Attól mert te is így teszel még nem fogod elveszteni az eredeti egyéniségedet, nem leszel kevésbé jó feleség, vagy kevésbé jó anya. Higgy nekem, tényleg átérzem, hogy miről beszélsz.
2012. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
engem megenne a fene ha otthon hagyna. Mi megbeszéljük a munkahelyi dolgokat elég sok mindent, szinte mindent ami érdekes elmondunk a másiknak. Ismerjük egymás kollégáit. Ő volt régen a zárkózott de be kellett illeszkednie a társaságba. Én is cirkuszoltam vele hogy jöjjön mert egyedül milyen gáz mennem ha másnak ott a párja. Erőt vett magán és most már semmi gondja.Mert szeret és velem akar lenni.Neked is ezt tanácsolhatom. Uncsi lehet a férjednek mindig a visszautasítást választania, pedig olyan jó kirittyenteni magunkat, apró gesztusok a társaságban egymásra( mosoly, érintés) és otthon baromi jó szex.
2012. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez a nő pont ezért került most színre, hogy te kicsit összekapd magad :). Mert így rényleg nem lehet élni, tudom, hogy miről beszélek.. Mert én is ilyen lettem egy idő után, azelőtt kommunikatív voltam, eljárós, "őrült" alig lehetett visszatartani. Most belefásultam a hétköznapokba, egy unalmas nőszemély lettem. Szerencse, hogy ezt észrevettem. Teljes gőzzel nekiindultam a változtatásnak, remélem lesz belőlem valami :)
2012. máj. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!