Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható ha nem...

Mennyire elfogadható ha nem szeretnék elmenni a párom mamája temetésére?

Figyelt kérdés

Egyszer találkoztunk csak,a családot se nagyon ismerem.

De nem is ez a fő probléma, hanem évek óta nem voltam temetőbe. Nem bírok kimenni. A mamám temetésére se akartam kimenni. Én nem bírok ilyenkor sírni és ilyenkor jöttek a megvető pillantások rám,hogy nem szerettem. Nem is bírom elviselni ha sírnak mellettem. Nekem mindig azt mondta a mamám ,hogy úgy őrizzem meg ahogy élt és ne a temetését. Én így tettem. De azóta se voltam kint ennek már 5 éve. Illetve akkor megmondtam,hogy én többet nem megyek temetésre.Mit csináljak?


2012. ápr. 24. 23:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan vagyok mint te.Én a saját nagyapám temetésére sem akartam elmenni,de a család miatt muszáj volt.Menj el állj meg távolabb,ha nem akarsz közvetlen jelen lenni.Ha a barátodnak szüksége lenne rád akkor ott vagy.
2012. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Számomra nem lenne elfogadható. Szerencsére még mindkét nagymamám él, nagyon jó a kapcsolatunk, gyerekkorom óta imádjuk egymást. A legszebb emlékeim egy részét nekik köszönhetem. Ez már elég ok arra, hogy a párom mellettem álljon, amikor elbúcsúzok tőle.


Nekem a nagypapámat temettük egy éve. Nem volt összesúgás, nem voltak pletykás vénasszonyok. A szűk család volt, akik szerettük és tiszteltük őt. Talán 10-12 fő. Másnap ugyan visszamentem, de nem nézegettem a koszorúkat csak újra elbúcsúztam, ugyanis Pécsen temettük én pedig Pesten élek, nem tudok hetente kiugrani a sírjához.


Beszélj erről pároddal, milyen volt a kapcsolatuk, ő hogy éli meg, neki milyen érzései vannak a temetéssel kapcsolatban.

2012. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mi óta vagytok együtt, de emlékszem a több mint fél éve voltunk együtt a párommal, mikor meghalt a mamája, akit én sosem láttam, mert már nem volt valami jól, nem ismert meg senkit. De kért, hogy menjek el vele a temetésre, ami természetes volt részemről, bár én se szeretek menni, mert én meg mindig sírok. Ráadásul arra kért, hogy álljak mellé a ravatalozónál is, de abba nem mentem bele. Szépen külön álltam a többi ismerős közé, és így könnyebb volt, de legalább ott voltam. Szerintem ez elvárható.

2012. ápr. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!