Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire elfogadható ha nem...

Mennyire elfogadható ha nem szeretnék elmenni a párom mamája temetésére?

Figyelt kérdés

Egyszer találkoztunk csak,a családot se nagyon ismerem.

De nem is ez a fő probléma, hanem évek óta nem voltam temetőbe. Nem bírok kimenni. A mamám temetésére se akartam kimenni. Én nem bírok ilyenkor sírni és ilyenkor jöttek a megvető pillantások rám,hogy nem szerettem. Nem is bírom elviselni ha sírnak mellettem. Nekem mindig azt mondta a mamám ,hogy úgy őrizzem meg ahogy élt és ne a temetését. Én így tettem. De azóta se voltam kint ennek már 5 éve. Illetve akkor megmondtam,hogy én többet nem megyek temetésre.Mit csináljak?


2012. ápr. 24. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Temetésre nem a halott, hanem az élők miatt megyünk... én olyanok temetésére is elmentem, akiket én magam egyáltalán nem ismertem, de pl. jóbarátom szülei, nagyszülei haltak meg.

Azt meg senki nem várja el, hogy sírj, főleg egy olyan emberért, akivel egyszer találkoztál.

2012. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Még az lemaradt, hogy azzal, hogy elmész a temetésre, csak az együttérzésedet fejezed ki.
2012. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem szeret temetésre jármi, mert szomorú esemény. Viszont a párodnak jólesne, ha a rosszban is mellette állnál.
2012. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Megértelek, szintén nem szeretem azt a légkört, az álszent hozzátartozókat, a susmorgást ahogy számolgatják, hányan jöttek el és kik nem tették tiszteletüket.

Másnap visszalopóznak, a koszorúkon a szalagokat olvasgatni, ki mekkora értékűt vitt ki... Ezáltal a legközelebbi hozzátartozók szentségtelenítik meg a halott emlékét a legjobban, de hát az ember ilyen gyarló sajnos.


De nem egyedül kell menned, hanem a pároddal. Mellette illik ott lenned, ha nem is egyezik a véleményetek. Mert ez kifejezi a kapcsolat komolyságát a családja előtt. Ha ő is úgy akarja, tedd meg a kedvéért, ne a mamája miatt, (hiszen őt szinte nem is ismerted) csakis miatta.

2012. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem szereti a temetéseket, a légkört, a sutyorászó öregasszonyok kíváncsi tekintetét, nem vagy egyedül.

Én soha életemben nem találkoztam párom mamájával, mégis elmentem a temetésére, mert az én párom, szeretem és mellette vagyok nem csak jóban, hanem rosszban is.

Kibírod!

2012. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Párom mamája egy fél éve hunyt el. Úgy éreztem fontos neki, hogy mellette álljak. A legkisebb porcikám sem kívánta a helyzetet, senki sem szeret ilyen helyre járni. Ráadásul falu, mi meg még össze sem vagyunk házasodva.

De a párom a legfontosabb számomra ebben a helyzetben és nem érdekel ki mit mond.


Én is nehezen sírok amúgy. Általában nálam a temetés előtt megvan a mélypont. Egyszer kibőgöm magam és a temetésen már nem. Imádtam a mamámat, napi szinten megemlékezem róla gondolatban, de nem sírtam. Szerintem a rokonok közül keveseknek hiányzik úgy mint nekem, ezért nem is érdekelt mit gondolnak vagy megvetnek -e.


Te se foglalkozz más véleményével!

2012. ápr. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam, a rokonságot sem ismertem, a nénit sem nagyon, de elmentem a párom miatt. Az, hogy mellette legyek támasznak, fontosabb volt, mint a saját idegenkedésem az egésztől.
2012. ápr. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még a volt anyósom temetésére is elmentem. Részben azért, mert elvált feleségem is megtisztelt azzal, hogy eljött az én apukám 4 hónappal korábbi temetésére, másrészt azért, mert közös - tehát nekem vér szerinti - gyermekünk vér szerinti, egyenes ági felmenőjéről volt szó, és én a gyermekem szomorúságát, bánatát kívántam enyhíteni.
2012. ápr. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Rossz érzés ide-vagy oda, én nem hagynám magára a Párom ilyen esetben...hiszen azért vagyunk egy pár, hogy segítsük egymást a bajban is.

Én nem tudnám elfogadni, hogy nem mész el.

Mondjuk talán, de csak talán abban az esetben, ha futó kapcsolatról van szó, ami egyik fél részéről sem komoly. Ott nem kell ilyen eseményeken részt venni, azért futó viszony. Felelősség sem jár vele, úgy, mint egy komoly kapcsolattal.

23N

2012. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
a párod miatt menj el szerintem. senki sem szeret temetésre járni, úgy csinálsz mintha te lennél az egyetlen. nem kell hisztizni. én a legjobb barátnőm mamájának a temetésére is elmentem, pedig nem ismertem, csak egyszer láttam, de a leróttam a kegyeletemet mégis. pedig én se szeretek temetésre járni.
2012. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!