Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Otthon szabad-e hagyni egy 16...

Rullet2002 kérdése:

Otthon szabad-e hagyni egy 16 éves gyereket ha távol maradok 3-4 napra?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 24. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg nem, mivel kiskorú, és bármi baja lesz, a te felelősséged.

Megfelelő feltételek mellet - elég érett hozzá, és megbízol benne - igen.


Engem apa simán otthon hagyott volna, hisz ismert, tudta, h nem fogom magamra gyújtani a házat, meg eléggé önálló voltam, tudtam alap kajákat főzni, mosni, takarítani, ilyesmi.

2012. ápr. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Engem 2 hétre is simán otthagytak. Mégsem gyújtottam magamra a házat és nem vittem oda SENKIT.

Ez egy olyan dolog, hogy a gyerektől függ. Bár nyilván egy szülő nem tudja a gyerekét úgy megítélni, hogy az jó is legyen (hiszen mindenkinek a saját gyereke a legtökéletesebb).

Szóval ezt neked kell tudnod.

2012. ápr. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem is attól függ egyébként, hogy elég érett-e a kamasz. Ezt a szülőknek kell megítélniük. Azért jó, ha van valami rokon/szomszéd, akihez tud fordulni vészhelyzet esetén.


Engem 17 évesen nem hagytak egyedül otthon 1 napra sem. Berendelték nagymamámat. De "lázadtam", mert nem feküdtem le időben, hanem fennmaradtam éjfél utánig, és számítógépeztem! :D (Linuxot telepítettem, konfiguráltam... ja, és lány vagyok. :) Micsoda élmény volt!)


27/N

2012. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. Ilyen korban akár férjhez mehet/nősülhet, családot alapíthat! Biztos vannak kivételek, de önálló életre is képes kell legyen egy ekkora gyerek, ha úgy hozza az élet.
2012. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Engem simán otthon hagytak 1 hétre 16 évesen, úgy, hogy ők külföldre mentek (én nem akartam velük menni, mielőtt szívtelennek hiszitek a szüleimet :)). De az is tény, hogy én már akkor is elég érett voltam, tudtam főzni, meg a nagymamám három utcányira volt, szóval nem haltam éhen, és ha bármi gáz lett volna, mama közel van. Annyit mondtak, hogy ha bulit tartok, akkor eredeti állapotába kell visszaállítanom a lakást :) Nem volt semmi baj.

24N

2012. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
Egy 16 éves gyerek nem kisgyerek már, hogy ne lehessen magára hagyni. Ha olyan életképtelen, hogy 4 napig nem tudja megoldani a kajáját, meg hogy elfoglalja magát a szülőnek kell szégyellnie magát. Én kifejezetten örültem, mikor ebben a korban pár napra magamra maradtam.
2012. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy 16 évest simán, persze ha az előélete nem indokolja másképp... Ha megbízhatatlan, sokszor keveredik bajba, úgy nem. De ha egy átlagos kamasz, akkor nem lehet nagy gond. Még kaját is tud magára csinálni, bár az volna a legkevesebb, hogy 3-4 napra megfőznék neki.
2012. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!