Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbál beleszólni az...

Miért próbál beleszólni az életembe 10 év után?

Figyelt kérdés

Anyáék elváltak,én anyával élek 10 éve.

Az első pár évben még rendszeresen találkoztam apával,hétvégente vele voltam pár órát általában.Az élettársától is született egy lánya és azóta nem is beszélünk sokat,3 havonta egyszer kb. és néha,amikor ők is ott vannak a nagyinál.

De soha nem kapok tőle semmit,anya is mondta,hogy gyerektartást sem fizet rendszeresen.

Most mégis bele akar szólni abba,hogy anyáék hogy neveljenek(Ő és a mostani férje).



Elkezdte mondogatni anyának,hogy szerinte túl kihívóan öltözködöm egy 14 éves lányhoz képest,nem kéne sminkelnem magam és hogy anyáék túl nagy szabadságot adnak nekem és nem kéne mindent megvenniük,amit kiejtek a számon,küzdjek meg a dolgokért.


De a legjobb:

Anyáék ne fizessék a telefonszámlámat,hanem 3 havonta tegyenek rá 3 ezer forintot,hogy megtanuljam beosztani a pénzt...Hát mikor ezt hallottam,azt hittem,hogy elröhögöm magam.Mi köze ahhoz,hogy mennyit telefonálok?!

Nem ő fizeti,semmi köze nincsen hozzá.


Az is gond számára,hogy barátom van,mert szerinte inkább az iskolára kéne koncentrálnom.



Ma eljött hozzánk cirkuszolni,mert valahonnan megtudta,hogy őt,a feleségét és a lányukat nem akarom meghívni sem a ballagásomra,sem az utána lévő ebédre.

Olyanok számomra,mint az idegenek,idegeneket pedig nem akarok aznap ott látni,csak olyanokat,akiket szeretek.


De a ballagásommal is baja volt.Pl az,hogy miért kell nekem drága cipő és miért nem jó az,hogyha ő főz bográcsban a ballagásom utána(nem baj,hogy anya és én a csirkehúson kívül nem eszünk más húst...),miért kell ezért éttermet bérelni és miért hívok el több,mint 30 embert.Egyszer ballagok el általánosból,had legyen már olyan,amilyennek én szeretném.



Nem értem,hogy miért most akar beleszólni az életembe,amikor már semmi esélye nincsen.Nem tudom,hogy állítsam le...

Anya szerint engedjem el ezeket a fülem mellett,ne érdekeljen mit mond.Hiszen úgysem az lesz,amit ő akar.

De akkor is zavar!Eddig alig beszéltünk,most meg bele akar avatkozni az életembe?!



Mit csináljak,hogy leálljon és békén hagyjon?


2012. ápr. 18. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Elkényeztetett kis liba vagy! Igaza van apádnak,hogy anyád elrontja a nevelésedet!

Ha a válás után apád nem találkozhatott veled,amikor akart,mert anyukád ebbe nem egyezett bele,vagy amikor megszületett a testvéred,anyád ellene nevelt,ne csodálkozz,hogy apád nem keresett téged. Gndolom,te is ellenségesen viselkedtél vele,ahogyan most is.

A 8-os ballagás nem egy nagy esemény,hogy ekkora ünnepséget csinálj belőle. Majd az érettségi után van ennek helye.

Azt azért remélem,hogy a vendégeid nem csirkehússal akarod etetni,csak azért,mert ti ostobaságból nem esztek más húst.

2012. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem tiltott anya soha tőle.Egyébként is,a bíróság úgy ítélte meg,hogy apa minden 2. hétvégén vihet el,de szinte minden hétvégén vele voltam.Szóval anya nem nevelt ellene sosem,nem mondott róla rosszat.


Nem anya miatt nem jó a kapcsolatom apával,hanem az új felesége miatt.A nő nem szeret,ezt elég sokan észrevették már.Ha találkozunk,nem szól hozzám,folyton megjegyzéseket tesz rám.Szóval itt nem anya a hibás...

2012. ápr. 18. 21:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Ebben eggyetértek az előttem szólóval... abból nagy ünnepséget csinálni hogy elballagtál 8.ból...hát...ahhoz nem kell sok tudás...

Nálam konkrétan semmi ilyen "ünnepély" nem volt.

Visszatérve a kérdésre.A telefonos dologban igazadvan neked is, de neki is... Meg kell tanulnod beosztani a pénzt főleg a mai világban... de igaz nem ő fizeti.

Így erre csak annyit tudok mondani, hogy beszéljétek meg, mert szerintem nem az lenne a legjobb ha innentől nem is beszélnétek többet...

2012. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az összes ismerősömnek szép volt a ballagása és meg kell ünnepelnem normálisan,hogy felvettek a város egyik legjobb gimijébe.


Többet telefonálok egy hét alatt,mint amennyit ő akar korlátozni 3 hónapra.

Nem hónapról-hónapra élünk,nem luxus az,hogy telefonálhatok,ennyi nekem is jár.


Igazából nincs is mit megbeszélni,mert ő akar beleszólni olyan dolgokba,amikhez semmi köze nincsen.Tudom,hogy anya nem hülye,nem fogja hagyni,hogy az "apám" irányítson.

2012. ápr. 18. 21:41
 5/11 anonim válasza:
apukádnak sincs igaza de neked se ! téged anyukád nagyon elkényesztetett. Túl sok dolog van megengedve pár év múlva ezt megfogja bánni. Apukádtól meg nem szép hogy eddig nem foglalkozott veled de nincs valami oka ennek?
2012. ápr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon el vagy kényeztetve.
2012. ápr. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legfelháborítóbb a "nekem jár" kifejezés. Mindent megkapsz, ki van nyalva a segged, és akár szimpatikus, akár nem, apukádnak igaza van. Az egy dolog, hogy sok jogalapja nincs beleszólni a nevelésedbe, és megértem, hogy idegesít, hisz soha nem tett keresztbe egy fűszálat sem érted, természetes, hogy zavar, ha beleavatkozik az életedbe, mert csak messziről nézi és kritizál. De amiket mond, az bizony jogos. Alapvetően nem értem, minek a mai tiniknek,pláne 14 évesen telefon, barát, 30 fős ünnepség egy általános iskolai ballagás miatt, egyszerűen nevetséges. Hogy a kérdésedre válaszoljak: ne foglalkozz vele. Tölts több időt önismerettel, önkritikával, mert tényleg nem stimmel valami.
2012. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Egyrészt igazad van, hogy apádnak nem sok joga lenne beleszólni a dolgaitokba ezek után.


Viszont az elsö válaszolónak is igaza van részben, mert tényleg nagyon elkényeztetett vagy ahogy látom...

2012. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
56%

A hozzászólók tényleg ennyire barmok, vagy csak egyszerűen féltékenységi hisztériájuk van mert nekik más volt a ballagásuk? És bocsánat a kifejezésért, de egyesek annyira csak azt tudják hajtogatni, mintha az aki 8 évet "rohadt" az iskolában, ÉS AZT ÍRTA A LÁNY, HOGY EGY NAGYON JÓ GIMIBE VETTÉK FÖL, VAGYIS NEM LEHET ROSSZ TANULÓ(!!), nagyjából nem érne semmit. Szerintem ha anyagilag megengedhetik maguknak, és az anyukájának sincs semmi ellenvetése, akkor igenis legyen olyan ballagása amilyet szeretne. Az apádról meg csak annyi, hogy szerintem ne engedd el a füled mellett, mert ha annyira nem érdekelte, hogy mi történik a lányával, akkor nehogy már most kapjon a fejéhez RÁADÁSUL ellenségeskedéssel megrohamozva titeket. Szerintem mond meg apádnak konkrétan, hogy neked mi a véleményed a leszólásairól, vagy akár a mostani feleségéről, ugyanis elhiheted, ha kinyilvánítod a véleményed a szemébe, a szava is el áll, mert nem hiszem, hogy a semmiből mondtad el neki a véleményedet.


Meg még mielőtt bárki beleszólna, nekem nem volt ekkora nagy ballagásom, de olyan volt amilyet szerettem volna. Nem voltam elkényeztetve és a lány sincs, csak megvan a maga véleménye AMIBEN TELJES MÉRTÉKBEN IGAZA VAN.

Hajrá csajszi, remélem csodaszép ballagásod lesz. ^^


19/L

2012. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elkényeztetve,egyszerűen csak jól élünk.


Igen,nekem járnak dolgot.Nem azért voltam kitűnő 8 éven át és nem azért írtam majdnem max. pontú felvételit,hogy aztán kapjak pár szál virágot és egy "Ügyes vagy,kicsim!" mondatot.


7 éves korom óta van telefonom,8 hónapja van barátom(ahogy minden korombelinek) és normálisan meg akarom ünnepelni a ballagásomat,ami szerintem nem bűn.

2012. ápr. 20. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!