Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám halála után labilis...

Anyukám halála után labilis idegállapot. Mit tegyek, hogy ismét megerősödjek lélekben?

Figyelt kérdés
Anyukám december elején halt meg. Úgy érzem, és mások szerint is így van, hogy jól bírtam, mert nem akartam összezuhanni (végzős egyetemista vagyok, az egyetemre koncentráltam). Apukám nincs, csak egy fiútesóm. Fokozatosan kezdtem kiadni magamból a fájdalmat, de csak úgy magamban, a külvilág fele nem mutattam, hogy mit érzek. Most viszont kb. 2 hete pokol az életem. Nem tudom miért, de folyamatosan keresek valamit tudatalatt szerintem, amin rágódjak, ami miatt aggódjak. Nem tudok felszabadulni, csak egyedül a párom mellett érzem magam biztonságban. Komolyan úgy érzem, hogy minden percben szükségem lenne az ölelésére, hogy a karjaiban tartson,cirógasson egyedül így vagyok képes megnyugodni. Emellett szinte egész nap ingadozik a hangulatom, másodpercekre elfog a düh a világ iránt. Ez nagyon rossz így, olyan mintha nem tudnám irányítani az érzéseimet. Minden erőmmel küzdeni akarok az ellen, hogy ne legyek depressziós esetleg, szeretnék túljutni ezen az idegállapoton. De annyira kivagyok, hogy nincs kedvem kimenni sétálni se, attól tartok ott az utcán bármelyik percben sírva fakadok. Szeretném visszakapni a régi önmagam:(
2012. ápr. 17. 13:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én a férjemet vesztettem el 4 éve, 30 évesek voltunk. Az első hónapokban szinte menekültem a tudat elől. Sírni sem tudtam, bénult voltam, depresszióba estem, nem akartam gondolni rá. Pszichológus segített, akihez 6 ónap után mentem el. Sokat beszélgettünk, ő mondta, hogy nem jó, ha elfojtom az érzelmeket. Nézegessek nyugodtan régi fotókat, gondoljak az együtt töltött időre. Ez jobban előhozza a fájdalmat, sírni fogok, hevesebb lesz az érzelem, de szerinte hamarább jön el a megnyugvás is. Azt gondolta, hogy nem jó, ha akár tudat alatt is, de "menekülök" a tény elől.

Egy év kellett, mire megszoktam a tudatot, hogy elvesztettem. Tényleg segített a javaslata.

Nagyon sajnálom, ami történt veled. Nincs ennél borzasztóbb.

2012. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!