Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom hitelt szeretne...

A húgom hitelt szeretne felvenni a közös házunkra - beleegyezzek?

Figyelt kérdés

A házat anyukánktól örököltük. Én már a saját családommal élek (férjem és a lányunk), ő a pasija családjánál. Az örökölt ház ki van adva, a díjat felezzük.

A húgom 1,5M-t szeretne felvenni.


Ti beleegyeznétek?


2012. ápr. 14. 19:49
1 2 3
 21/23 lizzi77 ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy ti saját lakásban éltek-e.Az nem jöhetne szóba,hogy eladjátok a lakásotokat, ti beköltöztök a házba, és kifizeted a tesódat?Akkor a ház is megmarad, a tesódnak is lesz pénze,sértődés sem lenne belőle.Egyébként én is túlzásnak tartom a 1,5 milliót.Még ha azt mondanám,hogy a tesód belerak 500e-t, meg a vőlegénye is, akkor oké,a nagy része úgyis vissza jönne a menyasszonytáncból.Mondjuk a nászút ára valószínűleg nem jönne össze.De azért nagy esküvőt rendezni,hogy 5-10 évig fizessem vissza,hát.....és akkor mi van, ha ne adj isten, addigra elválnak,vagy elveszítik a munkájukat,stb?
2012. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem bolondok lennének eladni éppen most az örökséget. Pang az ingatlanpiac, az árak a béka feneke alatt vannak, ha el is tudnák adni, nagyon áron alul - amíg viszont ki tudják adni, addig karban van tartva + jövedelemforrás nekik.
2012. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nem.

Tényleg ennyi pénz kell az esküvőre? Akkor neki lehet állni gyűjteni, vagy olcsóbban megoldani. Bocsi, tudom, hogy gonosz vagyok, de akkor sem áldoznék be egy házat azért, hogy szép esküvőm legyen. Nem ugyan az a kategória a kettő (ház-esküvő). Iszonyat ök.rségnek tartom alapból azt, hogy hitelre mulatozzak.

Amúgy mennyi lenne a futamidő? Milyen kölcsön? Mert oké, hogy most van munkájuk, de 2-3 év múlva is lesz (persze ezt senki nem tudja előre)?

Lehet én állok furán ehhez, de egy ház mégis csak érték (még ha figyelembe vesszük az ingatlanpiac árainak mély zuhanását), amire lehet alapozni a későbbiekben is (gondolok itt arra, ha bármelyikőtök családjánál beüt a krach mégsem kell a híd alá menni). Egy esküvő lehet életre szóló emlék, de nem lehet "beleköltözni" ha bármi baj van. Szóval egyértelműen nem. Ha másra kéne a hitel is átgondolnám, hogy nem lehet -e máshogy megoldani.

2012. ápr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!