Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom hitelt szeretne...

A húgom hitelt szeretne felvenni a közös házunkra - beleegyezzek?

Figyelt kérdés

A házat anyukánktól örököltük. Én már a saját családommal élek (férjem és a lányunk), ő a pasija családjánál. Az örökölt ház ki van adva, a díjat felezzük.

A húgom 1,5M-t szeretne felvenni.


Ti beleegyeznétek?


2012. ápr. 14. 19:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet elítéltek, de manapság annyi eset történik, akár rokon akár nem, de hitelt soha de soha nem vennék a nyakamba.MI van akkor ha felveszi, nem fizeti a pasi meg kidobja? Megy a nyakadra és cumi, és akkor még az albérlőkkel is kicsesztek.
2012. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Saját példa. Már vagy nyolc éve van felvéve családi házra bátyánk miatt a jelzálog, azóta hol tudta fiezteni, hol nem, anyu fizette helyette, de ugye volt mikor nem teljes összeget, akkor kamat ment rá, több lett, szóval csak úgy engedd, hogy ha tod, hogy adott időn belül nincs tervetek hogy eladjátok, és hogy tutira tudja fizetni.
2012. ápr. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Kivéve, ha az adott ház felújítására kell. De egyébként tehermentes ingatlanra manapság hitelt felvenni felér az idiotizmussal, ráadásul nem is egy akkora összegről van szó, amit munkával ne lehetne záros határidőn belül összehozni.
2012. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
mennyi az a záros idő harmadik mondjuk ha minimálbért keres? azért kicsit túlzás, de tesód azért belegondolhatna abba, hogy okés, övé a fele, de a tesójának azaz neked,ha meg lennél szorulva hogy futkosson mikor hitel lenne az ő fele házán is.
2012. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem egyeznék bele. Bár nem vagyok jártas a jogi dolgokban, hogy egyáltalán lehet-e csak az részére hitelt felvenni és mi történik, ha nem fizeti?
2012. ápr. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az ő részét csak megterhelheti mondjuk egy bank ha tartozik neki. de az, hogy felvesz a saját részére, hát nem tudom. ahhoz kell szerintem a másik fél beleegyezése is. különben nem lenne ez kérdés gondolom.
2012. ápr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 lizzi77 ***** válasza:
A te beleegyezésed is kell,ezt viszont azt vonja maga után, ha ő nem tudja fizetni, akkor neked kell, hacsak nem akarjátok, hogy el legyen bagóért árverezve a ház.Persze nem mindegy, mire kellene az a pénz.Gondolom, nem lakhatásra, mert akkor költözhetnének a házba is.Vagy adjátok el a házat, és akkor hitelt sem kell felvenni,vagy vegyen fel személyi kölcsönt, aminek több ugyan a kamata,de a házat nem veszélyezteti.Bármelyik hitelt csak határozatlan idejű munkaviszonnyal kaphat.
2012. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Dolgozik, ez rendben van.


A hitel esküvőre és nászútra kell.


Eladni nem szeretnénk. Főleg érzelmi okokból, de most anyagilag sem érné meg.

2012. ápr. 14. 21:28
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem komplett ha egy esküvő miatt jelzálogba verné magát. Én nem egyeznék bele. Ha azért tartana esküvőt ami igazán a lényege lenne nem a hamupipőkés álomesküvő miatt akkor talán nem kerülne ennyibe.
2012. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
osztom az előttem szóló véleményét. ez egyenesen röhejes. 20L
2012. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!