Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám ránevelni anyámat...

Hogy tudnám ránevelni anyámat arra, hogy mielőtt beront a szobámba (ajtó csukva) kopogjon?! Számtalanszor kértem, néha kopog de akkor is válaszra se várva nyit is be, ajtóm meg nem zárható.

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni abból, hogy csak úgy beront... Alapból szerintem bunkóság másra rátörni, meg amúgy is...

16f

Ami érdekes, ha nagyanyám látogatóba jön, kopog és megvárja, míg kimegyek, vagy kiszólok, h jöjjön be...



2012. ápr. 14. 15:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem kell mindjárt ilyen dolgokra gondolni.

Már az is "gázos", hogy ha a kérdező épp öltözik vagy pl. nézegeti magát a tükörben (ki nem nézi meg magát néha, pl. zuhanyzás után?) és akkor az anyja rányit. Már nem kisgyerek, biztos zavarja őt.


Meg különben is. Nekem sajnos üveg ajtóm van... bár nem az a hagyományos üveg, így annyira nem látszik át. Az enyém szerencsére zárható és én be is szoktam zárni! Egyszerűen idegesít, ha rám nyitnak, amikor a dolgaimat intézem.

Lehet ez akár egy kissé túlfűtött msn beszélgetés, vagy egy e-mail írása egy barátnak, vagy akár kérdések olvasgatása gyk-n. Úgy gondolom, még a szüleimnek sem kell mindent tudni, semmi rosszat nem teszek, felelősségteljes vagyok egyébként.

Eleinte meg voltak rökönyödve, hogy kulcsra zárom az ajtót napközben is, de már megszokták, hogy szükségem van a térre. Komolyan úgy éreztem, mintha a fejemben lennének. Mindkettejüknek szokása volt szó nélkül kinyitni az ajtót, amitől még meg is ijedtem, ráadásul ha rajzoltam vagy valami azt sem akartam, hogy lássák mert ... nem tudom, lehet ilyen téren szégyenlős vagyok.


Sok jó tanácsot adtak már a többiek. Én biztos a lavórosat választottam volna! ;) Szerintem nagyon jó, pláne amikor ártatlanul elkezded mondani, hogy "jajj, miért nem szóltál? Félretoltam volna! " :DDD

Több ilyen ötletre lenne szükség, más témákon belül is, mert ezekkel úgy érhetsz el célt, hogy nem lesz belőle bosszú és veszekedés.

2012. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
21%
Mászkálj pucéran a szobádban.
2012. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Nem, nem nyitott rám matyizás közben, de idegesít, mikor facebookon lógok, csetelek vagy csak böngészek, és bejön. Vagy bmi mást csinálok. Azért van szobám (szerencsére van) hogy ott félrevonulhassak, elkülönülhessek. Nem csinálok semmi "rosszat", egész egyszerűen csak olyankor azt érzem, mikor beront a szobámba, hogy megerőszakolja az intim szférám.

Amúgy szeretem az anyámat, meg minden, nehogy félre értésetek, de ez tényleg zavaró... Beszélek vele, aztán ha nincs hatása, jön a lavóros megoldás... Ami annyiból cumi, hogy az ajtóm befele nyílik, de megoldom... :D

2012. ápr. 15. 17:31
 14/14 anonim ***** válasza:

Ó, nagyon értelek!!!

" megerőszakolja az intim szférám"

-- hááát, mintha csak én modtam volna. Szívemből szólsz.


Tudod, rá kellett jönnöm az évek során, hogy bizonyos embereknek nincs ekkora igényük a privát szférára, így nem értik meg, mi a bajod.

Mondd el anyukádnak nagyon lebontva, szájbarágósan ezt az intim szféra dolgot. Úgy, ahogy most nekünk leírtad, hogy csetelsz, levelezel stb, nem nagy dolgok, de a te személyes magánügyeid, és ilyenkor igényled azt, hogy egyedül legyél. Arra kéred, hogy vegye ezt figyelembe, és kopogjon, ha beszélni akar veled, amikor csukva az ajtó. Köszönöd.

2012. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!