Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A magányba bele lehet őrülni?

A magányba bele lehet őrülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szerintetek, ha valaki nem kerül kontakktusba emberekkel akkor abba beleőrülhet? Gondolok itt pl. arra, hogy egy albérletben él teljesen egyedül. Annyiból áll a napja, hogy bemegy a munkhelyére/suliba nem nagyon beszélget, csak ott van, aztán hazajön, bulikba nem jár el, családi házba nem jár haza, barát/barátnője nincs.

Mit gondoltok erről?

Előre is köszi a válaszokat!


2012. ápr. 12. 19:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%
Bele lehet őrülni, de az őrületet is segíteni kell, mert egymaga vajmi kevés lenne. Szükséges, hogy az illető is mélyen higgyen abban, hogy ő őrültté tud válni, és akkor sikerülhet.
2012. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
A munkahelyén találkozik emberekkel, akkor annyira nincs egyedül. Este ott a net, a tévé. Nyilván ennél többre vágyik, de beleőrülni nem fog.
2012. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Hogy mit? Én azt gondolom eleve a magányról, hogy az egy lelki állapot és nem a fizikai térben való egyedüllét. Szerintem sok ember magányos úgy, hogy van családja, vannak barátai. Ugyanakkor olyat is ismerek, aki akkor örül, ha egyedül lehet és mégsem érzi magát a szó negatív értelmében magányosnak, mert gazdag a lelkivilága, széles az érdeklődési köre. Én azt vallom, amit Márai mondd a magányról. Hogy az az egyedüli emberhez méltó állapot.

A baj akkor van, ha az ember szenved az egyedülléttől és ezért azt buta gondolatokkal, agyalással tölti ki. Bonyolult kérdés ez igazából, mert annak ellenére, hogy pl én mit gondolok a magányról, mégis azt mondom, hogy az embernek kell némi társas életet élnie. Hiszen a társadalom visszajelzései segítenek az embernek pl önmagát is elhelyezni a világban. STB, stb....

2012. ápr. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
nem. néha jó egyedül lenni, én legalább is , ha nincs jó akkor egyedül. családi háznál mindig lehet valamit tenni. amugy meg vannak barátok , ismerősök, stb. panelban élőknek is akik egyedül vannak az csak egy átmeneti állapot, jl ki lehet használni, önmegismerés, suli, tanulás olvasás, stb, szóval az sem különb. föl tudja magát találni az értelmes ember. barátok mindig vannak. buliba , kinek hogyan.
2012. ápr. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Én egyedül élek. Az nem jó, hogy nincsenek barátaim és párom sem.

Szüleim külföldön élnek, havonta ha beszélünk.

"A" héten heti két napot, "B" héten heti napot dolgozom, a hétvége nagyon unalmas. Igen, a munkahelyen beszélgetek, de inkább csak hallgatok, mert az emberek pszichológusnak gondolnak.

És igen, sokszor azt érzem bele lehet őrülni a magányba...

2012. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem értem, minek kell pszichológusnak lenni. jó az ember ilyenkor érzi önmagát és szeretne megérteni dolgokat, főleg azokat amik tőle függetlenek. de annyit agyalni rajta. Attól viszont ember lessz valaki ha tud emberi módon gondolkodni, inkább erre azt mondanám megérteni a benne és körülötte zajló folyamatokat. szerintem családosok és párok is vannak néha úgy , hogy olykor jó lenne egy kicsit kiszakadni, majd folytatni másképp.
2012. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Aki hajlamos rá, az idővel akkor is megőrülhet, ha nincs egyedül, talán pont a kiborító párja, vagy a primitív szomszédok, vagy egyéb más tényezők miatt.

Aki tök egyedül él és ritkán érintkezik emberekkel még a munkahelyén is, az is olvashat újságokat, internetezhet, nincs elvágva a külvilágtól.


Az, hogy nincs senkije és hiányzik, hogy legyen egy párja az embernek, valójában csak egy beprogramozott dolog. A páros élet társadalmi elvárás ( itt köszönöm a negatív pontokat :), meg az idióta feltételezéseket de k..vára nem érdekel :) ). Ezt azért írtam, mert nem kell elkeseredve lenni azért, ha valaki egyedül van, attól még teljes értékű ember, talán még több is, mert nem függ egy másiktól, ez sem ok arra, hogy valaki bekattanjon.

2012. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

Ismered a Cast Away c. klasszis filmet? Vagy a Monte Cristo grója c. regényt (ebből az első négy év börtönre gondolok, a Faria abbéval való találkozás előtti időszakról)?


Na abba lehet beleőrülni: ha az ember teljesen el van vágva mindentől, abszolút magányos, és semmiféle emberi kontaktusa sincsen, beszélgetni sem tud senkivel egy szót sem, valamint annak a lehetősége, hogy változtathasson a helyzetén a nullával egyenlő. Ebbe bele lehet őrülni, teljesen biztosan, csak idő kérdése, az idő pedig a személyiség erejétől függ.


Egyébként nehéz és nagyon alkatfüggő. Ha a munkahelye megmarad, akkor nehezen várható, hogy megőrül, mert van, ami fenntartsa a személyiségét. Hamarabb lesz az ilyen ember alkoholista vagy rákos, de ahhoz is sok idő kell.

2012. ápr. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én a volt kapcsolatomba őrültem bele.. Egy éve vagyok egyedül, reggel munkába, délután haza megyek, mégis így sokkal jobban érzem magam.
2012. ápr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%
Igen.Vagy legalábbis belefásulni, ha annyi kapcsolat van, hogy dolgozol. Ha az sincs,nincs meg a környezet visszajelzése, ami által fenntartod, alakítod a személyiséged, tudodki vagy. Az ember társas lény, sok állatfaj is ilyen, egészséges nem tud maradni magányosan.Jön a kisebb-nagyobb elmezavar, téveseszmék,vagy alkoholizmus.
2012. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!