Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az apámnak...

Miért van az, hogy az apámnak a házán kívűl, van egy lakása egy 2,5 milliós autója meghavi 200000 ft fölötti jövedelme meg egyéb több millió ft értékű ingatlana és sajnál tőlem egy forintot is"5 forintot"?

Figyelt kérdés
Ha ad 500 ft-ot, már úgy viselkedik. Mint akinek az életére törnek.
2009. jún. 17. 13:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%
ne hülyéskedj...nem tudod te mi van ott
2009. jún. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
94%

Meki: Munka van ott. Kevés pénzért. Ezért hívják diákmunkának.


A középiskola alatt egy büfében dolgoztam du-n meg este. Takarítani jártam a főiskola alatt. Az egyetemet meg estin végeztem és végig dolgoztam. Tudom, mi a munka. És mi a pénz.

2009. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
82%

Ez van..én akkor se hagynám h "kizsákmányoljon" egy ilyen jött-ment McDonalds,csak azt nézik h minél kevesebbet keljen fizetni,ezért alkalmaznak fiatal hülyéket akik benyalják.Különben is jobbhelyeken a diákmunkát jobban fizetik,még abba a nyomoronc Tescoba is jobban keres a diák mint a felnőtt.(bár oda se mennék soha)

Bocsi az offért megint

2009. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
69%

Kinek minél több van, annál jobban sajnálja!

Úgy néz ki ez apukádra is igaz!

2009. jún. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

Mi sem keresünk rosszul a férjemmel, de azért nincs hegyen völgyön. Mindketten 200.000 Ft fölött hozunk haza, de ebből lejön a lakáshitel, a rezsi és kb. marad 230.000 Ft a hónapra. Ebből finanszírozzuk a kaját, a ruhákat, meg ami minden hónapban kell. Minden hónapban 100.000-et pedig félre teszünk (van, hogy többet is), mert lakásra gyűjtünk a gyereknek. Nálunk ez nem probléma, a fiam soha nem tette szóvá, hogy több zsebpénzt akar mert tudja, hogy amit félreteszünk az is neki lesz majd.

Az a baj a mai fiatalok nagy részével, hogy nem tudják értékelni a pénzt. A múltkor hallottam két 16-17 év körüli srácot beszélgetni a buszon. Az egyik elmondta mindenféle köcsögnek meg hülyének az apját, mert a hétvégi bulikra 5-5000 Ft-ot ad csak az apja, ami jóformán semmire sem elég a diszkóban, mert abból még rendesen berúgni sem lehet. Azt hittem, rosszul hallok. Abba egyik sem nem gondol bele, hogy azért a 40.000 Ft-ért, amit ő elbulizik mennyit dolgozott a szülő. Mert nem annyit, amennyi idő alatt ő elkölti az biztos.

Szerintem azért viselkedik így az édesapád, mert szeretné ha megtanulnád értékelni a pénzt és nem természetes dologként kezelni, hogy az van és lehet költeni nyakra főre. Hidd el, ez hosszútávon a javadra válik. Viszont az szerintem már túlzás, hogy a gyereknek kelljen összespórolni a ruhára valót. Én úgy gondolkodom, hogy a gyereknek a kaja, a ruha, a cipő, a tanszerek alanyi jogon járnak. Nem azért szültem a fiamat mert arra várok, hogy majd könyörög, hogy vegyek neki ruhát. Szerintem ez természetes.

2009. jún. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
Mert fukar.
2009. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%

Nah azon azért megdöbbentem, amikor egy anyuka azt írta, hogy keressék meg maguknak a tanszerrevalót is, ők maximum kisegítik..hiába van viszonylag jó anyagi háttér.


Az én szüleim ketten nem keresnek 200 ezer forintot mégis mindig mindenünk megvolt és mindig kaptunk zsebpénzt is. Nem sajnálták, mondván hogy nekünk gyüjtik:) Tény, hogy mi sosem követeltünk.


Szerintem ülj le apukáddal és finomabban, de mondd el neki amit ide leírtál..

2009. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom hány éves vagy, de a mai világban 200.000 Ft fizetés, 2, 5 milliós kocsi egyáltalán nem számít soknak. Átlag. Lehet hogy sajnálja tőled, de nem hiszem hogy csak kényszerből adja. Beszélj vele.

Szia

2009. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Azert van hogy apukad meg egyetlen fillert is sajnal, mert sporolos. Es tudod azert van neki ez is meg az is, mert sporolos. Mert mindig megprobalja a csak legszuksegesebbet megvenni. Felesleges dologra nem kolt.

El sem hinned, hogy sok olyan ember aki nem jol nez ki, nem divatos, (csoronak gondolod akar)egy gazdag, vagy legalabbis gazdagabb, mint az, aki megvesz maganak egy draga goncot, ruhat, cipot....stb. szoval a kulsosegekre ad csak.

Mondjuk azt a tipusu embert mar en is ruhellem aki "megbas@na a kecsket ket fillerert". Szoval ez a tipus mar tenyleg durva. Aki a gyerekenek a strandon nem vesz meg egy nyamvadt fagylaltot, mert azt mondja van otthon, a csaladi dobozos Tescos! Pedig lenne mibol venni gomboc fagyit, de nem vesz.Mert sporol.Apukad is ilyen lehet.

De ne aggodj! Lehet hogy majd ha idosebb leszel megkapod a kecot ami van neki!

2009. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg tudja, hogy két kézzel szórnád a pénzt és ezért ad csak keveset! Tanulj meg spórolni!

Az egyik válaszoló írta, hogy a vagyon nem egyenlő a készpénzzel, teljesen igaza van!

2009. jún. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!