Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az apámnak...

Miért van az, hogy az apámnak a házán kívűl, van egy lakása egy 2,5 milliós autója meghavi 200000 ft fölötti jövedelme meg egyéb több millió ft értékű ingatlana és sajnál tőlem egy forintot is"5 forintot"?

Figyelt kérdés
Ha ad 500 ft-ot, már úgy viselkedik. Mint akinek az életére törnek.
2009. jún. 17. 13:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Hát látod ezért van Neki.. és ezért nincs nekem....
2009. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg tőle: apa, miért nem adsz nekem pénzt?
2009. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy neked gyűjtögeti, hogy legyen örökséged.

Vagy az is lehet, hogy így akar arra ösztönözni, hogy meg kell, hogy álljál a saját lábadon is.

Nagyon sok szülő inkább elvesz a gyerektől (pl. haza kell adja a fizetése bizonyos részét), örülj, hogy tőled nem.

2009. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A második kérdést kommentálva.Megkérdeztem,és azt mongdja,hogy nincs pénze.
2009. jún. 17. 14:30
 5/29 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ebbe nyugodj bele. Apádnak nincs pénze.


Ami azt illeti, lakásom nekem is van, lakni is kertes házban lakom, kocsi is van a fenekem alatt (nem én vezetem), mégsincs pénzem. Hitelem, tartozásom annál inkább.


A vagyon nem egyenlő a készpénzzel.


Ha ennyire kell a pénz, menj el dolgozni, rengeteg diákmunka van.

2009. jún. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
95%
Na pont ez az amit a mi gyerekeink sem értenek. Miért nincs pénzünk ha szép házban lakunk, két autónk van és évente 2x nyaralunk. Hát azért, mert ha ezekre nem tennénk félre (plussz a sítábor, nyári tábor, egyebek) akkor nem lenne. èn is mindig azt mondom hogy nincs pénzünk, pedig van csak nem költjük hanyat homlok. Ha a gyerek megtudja indokolni mire kell neki 5000 Ft és az olyan dolog amire azt mondjuk ok, akkor megkapja, de ha csak mert már a héten 3x kell neki, mert éppen megint a haverokkal kell menni azért nem kap. Most nyári munkára mennek majd. De megmondtam nekik, hogy szeptemberben az iskolakezdésre tegyék félre mert én nem fogom nekik az új ruhákat kifizetni (na jó ha nem szorják el a pénzt akkor kipótoljuk úgy is) de nem akarom hogy amit megkeresnek elszorják, aztán meg nekünk kelljen megvenni az új cipöt meg mi vegyük meg. azt akarom hogy azt érezze hogy arra a cipöre ö kereste meg a pénzt, ö gyüjtötte össze. Anyámék is így neveltek minket, és érdekes, hogy mint nagyszülök nagyon nehéz öket megfegyelmezni hogy nem kell a gyerekeknek a´llandóan pe´nzt adniuk.
2009. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Te hány éves vagy? Dolgozol vagy tanulsz?

Lehet, hogy nem akar rászoktatni!

2009. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

ami a 14:37-est illeti

nem olyan könnyű ám diákmunkát találni ne hogy azt hidd :(

Mostanában sokan becsődöltek,aki nem az meg nem akar munkát adni diáknak :(

2009. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
14-53-s, Meki?
2009. jún. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm Dániában töltött középiskolásként egy évet. A dán diákok ki voltak akadva, amikor hívta őket, hogy menjenek el vele a postára, mert a szülei küldtek neki pénzt. Ott ugyanis a középiskolások önmagukat finanszírozzák, szinte mindenki dolgozik, tankönyvet, bulit, ruhákat, pizzát mindent a saját keresetükből.

Nem tudom mekkora a családotok, de havi 200000.-Ft körüli összeg nem olyan brutálisan sok, hogy házat, kocsit, középiskolás, vagy egyetemista gyereket lehessen belőle finanszírozni, vég nélkül. Mondjuk mi már most is ahhoz szoktatjuk a 10 éves lányunkat, hogy kap zsebpénzt, amit arra költ amire akar, és nem veszünk meg neki mindent, csak azért, mert szeretné, vagy a többieknek is van már.

(Egyébként meg ha mindent megvenne neked, lehet nem lenne csak egy panel kérója, egy szutyok autója. Ez persze kicsit túlzás :))

2009. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!