Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tehetek-e valamit, ha ellenem...

Tehetek-e valamit, ha ellenem hangolja a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Válófélbe vagyok a feleségemmel, de még egy háztartásban élünk és együtt neveljük a gyerekeket.Mindent megragad, hogy magához édesgesse őket és úgy állít be engem mintha én üldözném őket és ez azért van mert meggyűlőlt. Elutazott a rokonaihoz külföldre a gyerekekkel aminek előszőr nem örűltem mert azzal fenyegetett, hogy kint hagyja egész nyáron őket, de végűl belementem 2 hétbe. Mielőtt elutaztak vólna 2 nappal előtte átköltözött az annyához, mondva, hogy ne kavarjam fel a gyerekeket azzal, hogy engem itthon hagynak.Nem tettem volna! Azóta nem is beszélhetek velük. Telefont nem veszi fel és az üzikre sem válaszól. Mi ilyenkor a teendő, ha az anya igy viszonyúl. Az az érzésem még a válásig sok meglepetést fog még okozni. Nincs pénzem se kedvem ügyvéddel fenyegetőzni.
2009. jún. 17. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne tudni, hogy miért váltok. Ha esetleg Te akarsz válni, ő meg nem, már meg is van a kulcs, miért neveli ellened a gyerekeket. Legyél velük sokat, ha megígérsz nekik valamit, mindig tartsd be, hogy még véletlenül se kapjanak "hazugságon". Talán így nem fogják csont nélkül elhinni az anyjuk szövegét.
2009. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Gyámügyhöz kell fordulni...
2009. jún. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt teheted, hogy minden erődet arra fordítod, hogy jó apja legyél a gyerekeidnek. Amit a (volt) feleséged mond, az az ő baja, a saját személyiségének el nem fogadásából fakadó frusztráció és félelem.


Te nem adhatod fel a gyerekeidet, mert a tieid. Ha másképp nem megy, kérj bíróságon keresztül láthatást, azzal nem tud mit kezdeni. Bár a birói gyakorlat nem az apáknak szokott kedvezni, tehát mindaddig, míg esélyed van azon túl egyezkedni az anyukával, többet érhetsz el.


Jogod van a gyerekeiddel foglalkozni. Ezt SENKI sem veheti el tőled. Van a neten egy elvált apukáknak segítséget nyújtó közösség: [link]


Én két éve, amikor váltunk kislányunk apukájával (én kezdeményeztem), nagyon féltem, hogy erőszakkal elveszi. Nagyon csúnya dolgok hangzottak el közöttünk. Egy év és sok segítség kellett nekem, hogy megértsem, ebből az ördögi körből csak úgy jutok ki, ha engedek. Ha megengedem pl., hogy nála aludjon a kislányom (akkor volt úgy 20 hónapos), hogy több napra elvigye stb. És láss csodát - azóta visszakapom ugyan azt a hozzáállást. Néha még mindig nagyon utálom azt az embert, de tudom, hogy ez nem jogosít fel arra, hogy a lányomtól elvegyem az apját.

2009. jún. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!