Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem...

Miért csinálja ezt velem anyukám? Lelkileg már nem bírom.21/L

Figyelt kérdés
Nem is tudom, h hol kezdjem, mert ez mar evek ota igy van es csak gyulik bennem a harag iranta. O egy olyan ember aki mindenkit utal(ha csak a tv-ben lat vlkit is, lemondja minden k*rvanak) mindenki sz*r csak o tokeletes. Evek ota mindig megmondja h mit csinaljak, beleszol az eletemben csak h az o kicsi szivecskejenek jo legyen, de ha mar en mondok vlmit akkor mar minden budos k*rva vagyok. Jelenleg itthon vagyok, nem jarok bulizni, mondhatni hogy soha nem is jartam. Tehat nincs miert panaszkodnia h en rossz vagyok. Egyetlen hibam h olyat szeretek, akit o utal, de szerintem ez mindegy mert tenyleg utal o mindenkit! Tegnap leakartam menni a szomszed faluba biciglivel, erre o elkezdett kitalalgatni hulyesegetket h en nem is oda megyek, veszekedtunk, nekem ugrott, megutott! Egy idegbeteg es ezt mar tobben mondtak. Rokonok is tudjak h o milyen(amit a fejebe vesz az az igazsag es abbol nem enged es kozben nincs is ugy). Jelenleg itthon vagyok, mert haza kellett jonnom. Egyik ismerosunk a baratommal kint van Nemetorszagban es oda szeretnenk mi is kimenni. Visszaterve anyamhoz nem vesz engem komolyan, kirohog es jatszik az erzeseimmel, es meg azt nagyon szeretem, h apukamat meg ram uszitja es akkor tenyleg en vagyok a hibas, mert nem kerdezik meg h mi bajom hanem mindjart tamadnak. Apum nem lenne ilyen, de evek ota anyukamrol ez ra is szakadt! Mit csinaljak? Miert ilyen velem?
2012. ápr. 6. 10:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Próbálj meg barátnőkkel, baráttal együtt költözni, mert egyedül 0 ft-ból valóban kivitelezhetetlen és egy fizuból albérletet sem igen lehet fenntartani.
2012. ápr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%
legegyszerűbb lenne elköltöznöd
2012. ápr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a problémádat. Én 22 éves koromig bírtam ki apámnál aztán elköltöztem albérletbe igaz a gatyám is majdnem rá ment mert mert azért a fizumból nem nagyon telt rá. Így odaköltöztem anyámhoz meg az új családjához ők befogadtak engem és imádtam ott élni. 1 év után onnan is elköltöztem mert akkor a párommal költöztünk össze és akkor kaptam egy új állást is ami szintén jól jött.

Tudom milyen nehéz így neked mivel sehova nincs menned és még munkád sincs. De én a helyedbe ha a Németország nem jönne össze a környéken az összes olyan helyre küldd be a papírjaidat ahová csak lehet és el is tudnál helyezkedni. Akár mehetsz a bevásárló központokba vagy ilyen helyekre is. A gyári munka anno sokáig nekem sem jött össze pedig akkor azért még voltak munkahelyek én magam is a tescoba kezdtem, közbe tanfolyamokra jártam, és most irodai munkám van egy műszaki üzletben és a tescoban szerzett eladói tapasztalatom is jól jött ehhez.

2012. ápr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
4%
Te milyen jogon mondasz ilyeneket, ha ők tartanak el még 21 éves szamár létedre is?? Van fedél a fejed fölött, megvan mindened: étel víz áram. Nem dolgozol, szóval én a helyedbe nem szólnék egy szót se. Szerintem inkább keress magadnak munkát..aztán ha majd te is annyit felmutattál mint ők akkor dumálhatsz.Ja meg ha van barátod akkor ő miért nem vitt magával külföldre? Lehet nem véletlenül.. ;)Komolyan mondom korodhoz képest te nagyon buta vagy!
2012. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

14-es válaszoló!


Mondd, te épelméjű vagy? Azért, mert a szülei tartják el, azért joguk van ahhoz, hogy lelkileg tönkretegyék? Igeeen? Ezt gondolod? A szülő vállalja a gyereket, nem az akar megszületni; ezt kurv@ sokan elfelejtik. Ha pedig gyereket vállalok, akkor legyek a SZÜLŐJE; ne pedig csak az az ember, aki megcsinálta!!! A gyerek nem a szülő tulajdona; így sem ő, sem más nem teheti meg azt vele, hogy tönkreteszi, hogy lelkileg gyötri, semmibe veszi! Az ilyen is inkább kisszéket csinált volna, mint gyereket. Tudom, miről beszélek, mert a környezetemben is van ilyen ember, akinek ilyen a szülője. (Nem az enyém, mielőtt rákérdeztek.)

A másik pedig az elköltözés témaköre: sajnos nem mindenki teheti meg, hogy különköltözzön a szülőktől; ez van, ilyen világot élünk. De ez nem jelenti azt, hogy egy szülő bármit megtehet a gyerekével. Aki egy felnőtt embert még mindig irányítgatni akar, és mondjuk ok nélkül - mert sokszor van ilyen - is a fejéhez vágja, hogy "amíg az én házamban laksz...", az nem is érdemli meg, hogy szülő legyen. (Mintha a gyerek akarta volna ezt.) Én ilyet sosem fogok mondani a gyerekemnek, mivel én vállaltam, és felelősséggel tartozok érte, és "az a feladatom", hogy szeressem őt, amíg élek.

Szóval kedves kérdező, amíg nem tudsz elköltözni, s beszélni sem tudsz vele, addig sajnos el kell viselned ezt a helyzetet; kerülni a konfrontációt, amikor csak lehet. Ne aggódj, előbb-utóbb minden jóra fordul. A sok észosztóra pedig ne hallgass; nem ismernek sem téged, sem a szüleidet, így aztán nem biztos, hogy minden esetben a szülő a szent, a gyerek pedig a hálátlan.

2012. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen, aranyos toled és jol esik hogy valaki megért engem. :)
2012. máj. 13. 12:02
 17/17 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Szívesen. :-)

Tudod, nem vagyok már gyerek, sem lázadó kamasz, hanem felnőtt ember vagyok, de azt még most is felháborítónak tartom, hogy ha olyanokat mond egy szülő a gyerekének, hogy "amíg az én házamban laksz, addig azt csinálod, amit én mondok". Mire fel? Egy embernek ("gyereknek") nem lehet önálló véleménye, önálló cselekedetei; főleg, ha már felnőtt? Borzasztó undorítónak tartom az ilyesfajta hozzáállást;én sosem tennék ilyet a gyerekemmel. Emellett azt gondolom hogy nem csupán a gyereknek kell tisztelnie a szülőt, hanem fordítva is!!!!! Azt gondolom, hogy amíg engem nem tisztel a másik, mint embert - függetlenül attól, milyen a viszonyom az illetővel -, addig semmi jogalapom nincs arra, hogy ezt visszafele elvárjam.

2012. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!