Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a szüleim...

Mit tegyek, hogy a szüleim elfogadják, hogy milyen vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap derült ki a számukra, hogy 20 évesen dohányzom. Elsőre elég jól fogadták, azóta azonban engem szidnak a rokonainknak meg a barátoknak telefonon, pl. olyanokat mondva, hogy egy elfajzott hülye gyerek vagyok, meg ilyenek. Nem tudom, hogy ezt hogyan kezeljem, de nagyon nem esik jól.
2012. ápr. 6. 10:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"mivel ugyebár az ő idejükben nagyobb szégyen volt ilyen fiatalon dohányozni" Mikor? 20-30 évvel ezelőtt szinte mindenki dohányzott, 20 évesen dohányozni nem igazán volt szégyen, sőt, egy tök átlagos dolog volt.


Mindegy is, itt szerintem az a lényeg, hogy a kérdező ne a szülei kiakadása miatt szokjon le, hanem maga miatt. Ha csak azért abbahagyná a cigizést, mert a szülei cseszegetik, hát az nem ér semmit, ez nem igazi elhatározás. Majd ha le akar szokni, akkor leszokik. Felnőtt ember, miért kellene neki megmondani, hogy mit csináljon?

2012. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Kedves 11:48-as válaszoló, köszönöm a kommentedet!


Jól tanuló diák vagyok, az ország legjobb egyetemeit vettem célba. Emellett több munkahelyem is van, jó fizetéssel, makulátlan erkölcsi háttérrel. Mondhatom, hogy már most többet értem el, mint a 2 bátyám, akikkel amúgy próbálnak párhuzamba hozni. A szüleim természetesen aktív dohányosok voltak, de aztán jó útra tértek és vallásosak lettek. Sosem nézték jó szemmel, hogy nekem kicsit másabb a felfogásom és nem az ő nézeteiket követem.

Soha, egy fillért nem kértem tőlük, pláne nem cigire, szóval nem is ez a bajuk.

Tisztában vagyok azzal, hogy mennyire egészségtelen dolog a dohányzás, de sajnos így alakult, és egyenlőre nekem megfelelő így a helyzet. A kedves kommentelőknek csak annyit mondanék még, hogy megértettem a kb 8 kommentből, hogy mennyire egészségtelen és mennyire undorító, és persze azt is, hogy le kell szoknom, de itt mondanám, hogy nem most fogok, így a leszokással kapcsolatos további kommentek a legteljesebb mértékig fölöslegesek.

2012. ápr. 6. 12:51
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Rohadtul buta vagy, már bocs!!! Inkább rongálod az egészséged, minthogy netán egyszer a szüleidnek legyen igaza. Ha meg nem először lenne igazuk, akkor megint csak azt mondom hogy nem lehetsz ilyen buta hogy pont a dohányzáson akarod megmutatni hogy tudsz te makacs is lenni. Szánalmas vagy, ne haragudj! Itt nem a cigi a legnagyobb baj meg szégyen, hanem a gondolkodásod. Azt meg sajna tőlük is örökölted, így mindannyian szégyelhetitek magatokat!!!
2012. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 evans ***** válasza:
ja és hagyd a fa.ba az antidohányosokat én dohányzom szeretek cigizni és SENKI kedvéért nem fogok leszokni magam miatt teszem és magam miatt is hagyom majd abba!
2012. ápr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Én tényleg szeretek... :D Amúgy meg valóban csak a magam kedvéért fogok leszokni.
2012. ápr. 6. 18:41
 16/18 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest hogy az SZTE-re jársz meg hogy hű de milyen jó tanuló vagy, nem vagy képes a gondolkodásra.


Azt akarod hogy a gyereked is szívja cigi füstöt? Hogy büdös száj puszilgassa? Hogy amikor magadhoz öleled ne az öblítő illatát hanem a cigi áthatós bűze? Terhesség alatt is cigizni akarsz? Nem beszélve arról, hogy akik nem dohányoznak rokonok akár joggal el is tilthatnak a gyerekeitől. (Én legalábbis eltiltanálak)

2012. ápr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szval csak divatból cigizel. Gratulálok!!!
2012. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha a mocskolódás helyett inkább gondolkoznál egy egészen picikét. Egyrészről nem járok egyetemre, másrészről pedig szülni sem igazán fogok férfi létemre. Ráadásul itt a válaszolók döntő hányada nem is a kérdésemre válaszolt, hanem a dohányzással kapcsolatos aggályait fejtette csak ki. Megköszönöm azokat is, de örülnék, ha végre kapnék egy olyan választ is, ami a ténylegesen feltett kérdésre ad választ.
2012. ápr. 6. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!