Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy elfogadják a...

Mit tegyek hogy elfogadják a fiúmat a szüleim?

Figyelt kérdés

van egy fiú akit nagyon szeretek, és ö is engem..már szakitottunk, jobban mondva szakitottam vele 3x, a 9hónap alatt. de csak azért mert a szüleim megfenyegettek, hogy ha nem szakitok vele akkor kitagadnak a családból meg kidobnak a lakásból. igy nem volt más választásom mivel kis korú voltam (15-17), és szakitottam. azóta volt 3fiúm, de egyikkel se müködött sokáig. szerelmes voltam, de aztán elmúlt néhány héten belül.


most már nagykorú vagyok. a fiúval tartottuk szinte az egész 2,5év alatt a kapcsolatot, irtunk, smseztünk. most 3hete újra együtt vagyunk. a családom még mindig tiltja a kapcsolatot. nem tudom, hogy hogyan mondjam meg nekik, hogy újra együtt vagyunk. nem érdekel, hogy hogyan reagálnak, mert változtatni már nem fognak a véleményemen,s szakitani se fogok a sráccal. csak szeretném, hogy elfogadják, hogy tiszteljék öt.


mit tegyek?


19,5/L


2009. nov. 16. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

de az a másik 3 ellen nem volt kifogásuk? csak ezzel a fiúval van probléma? mert ha igen akk lehet h van vmi oka annak h féltenek tőle, nem?

vagy az összes barátoddal igy voltak?

2009. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem már korábban is rosszul tetted hogy otthagytad a szülők miatt a barátodat. Kitagadni úgysem tudtak volna miatta és talán ha látták volna hogy jól megvagytok együtt akár évekig is akkor elfogadták volna idővel.

Nálam is így volt... ezért hát mutasd meg nekik hogy boldogok vagytok együtt. Majd rájönnek a szüleid is hogy semmi baj a fiúval. (Ha valóban így van.)

2009. nov. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nagykorú vagy, akkor akár el is költözhetsz otthonról...

A családból "kitagadni" nem fognak, mert ilyen jogi intézmény Magyarországon nincs. Annyit csinálhatnak, hogy nem tartják veled többé a kapcsolatot, de az örökségből a köteles rész mindenképpen járni og neked. Szóval ne aggódj!

Van saját jövedelmed? És a fiúnak van? Ha igen, nem lehet akadálya annak, hogy együtt legyetek... A szüleiddel meg ne foglalkozz, lehet, hogy levágják még párszor a nagyjelenetet, de ezzel csak zsarolni akarnak.

2009. nov. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hát én tudod mit csináltam? nem azzal volt a baj hogy ellenezték,nemis azzal,hogy 13 év korkülönbség volt köztünk,hanem azzal,hogy anyám megfenyegetett apám is ő meg még megis verte páromat! elköltöztem,boldog vagyokés kiegyensulyozott! pedig csak 16 vagyok( kérem elkerülni a szapulást,egyébként borzalmas családból jöttem el rossz körülmények és verés elől)
2009. nov. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a 3fiú közül, anyum elfogadta mind a 3at. apum meg csak 1et ismert meg személyesen. apum olyan, hogy soha semmi nem jó. engem nem fogad el amilyen vagyok, úgy viselkedik velem mintha 12lennék.


már volt szerencséje apumnak megismerni a fiúmat, mert volt nálunk 3évnek ezelött, 2hétig. akkor elfogadta.

jó szivü a fiúm. csak az a gondja, hogy nem volt jó gyermek kora. meg szereti az alkoholt. nem részeges, ritkán iszik, csak néha megszalad neki a pohár. az idegei tönkre vannak menve, nekem is. ezért gyorsan kiakadunk. nem apróság miatt, hanem nagyobb gondok miatt. a szüleim féltenek, hogy kiakad a fiúm és megüt. de ez még nem fordult elö. és ö is mondta, hogy akarmennyire fog kiakadni, engem nem fog megütni. nem tenne soha olyat, már azért is mert tudja hogy apum sokáig megvert bennünket (testvéreim) ha nem azt tettük amit akart.

2009. nov. 17. 08:17
 6/6 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy nem jól tettem, hogy akkor otthagytam a fiúm. de akkor 16-17 voltam. suliztam. és mit tettem volna ha anyum kidobott volna a lakásból? apum egy másik országban lakik. oda nem mehetek, hisz ö is tiltja.


még nincs saját bejövetelem, mivel sulizok. a fiúmnak meg nincs állandó munka helye, hanem szgépeket javit ismerösöknél, vagy meg dolgozni ha valahol akad munka. de keres állandó munkát.

2009. nov. 17. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!