Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok tanácsot, hogy a...

Adnátok tanácsot, hogy a páromnak mit mondjak?

Figyelt kérdés

A páromnak lyukas az ágyéki csigolyája, és mindig azzal "ijesztget", ha veszekedünk, hogy úgyis 50 évesen meg fog halni, mindek tervezgessen, ő napról napra él, mert bármikor össze csuszhat az a két csigolya és meghalhat...


a műtétre nincs pénzünk, de ha lenne is pénz rá akkor se lenne elég, hisz egy fél évig legalább feküdnie kellene a műtét után, addig meg egyedül nem bírnám pénzileg, mellesleg nem sokára szülök, úgyhogy még esélytelenebb, hogy eltartsam magunkat. Ezért se műtét, se jövőkép, mit tegyek?



2012. márc. 30. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A negatív gondolkodás bevonzza a rosszat.Szerintem mondd meg neki,hogy ne mondjon ilyeneket,hiszen ez neked rosszul esik,és te mellette vagy és támogatod őt.
2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nagyon szeretjük egymást de ha veszekszünk mindig ezzel jön mert mindig felhozom a témát hogy ha sokat veszekszünk mi lesz igy velünk...

erre szokta ezt mondani

nem tudom mit mondhatnék már neki, mert már mindent megprobáltam...nem vagyunk még házasok, de én igy is meg igértem neki hogy joban rosszban egészségben BETEGSÉGBEN

2012. márc. 30. 14:25
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Én pl. elküldeném melegebb éghajlatra. Gyereket gyártani tud, jövőt tervezni nem? Nem leszel boldog mellette, mindent ezzel fog indokolni. Ha szükséges a műtét, igenis műttesse meg! Ja, hogy utána nincs kifogás? Te is érzed, hogy átlátszó kifogás ez egy felelőtlen embertől.
2012. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem felelötlen, csak nem tudunk mit tenni, a baba meg tervezve volt, de miután 3 évig nem sikerült igy lemondtunk rola egy időre, és most meg össze jött...
2012. márc. 30. 14:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hamar menj el dolgozni, és a férjed maradjon otthon a műtétre. Ha nem tenné meg ezt az én férjem, meg is mondanám neki, hogy tényleg hamar meg fog halni, mert agyoncsapom.
2012. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

de nem sokára születik a bébi (3 hónap mulva) hogy menjek el minél hamarabb? én elmennék de ő nem engedne mert ő a férfi mindig azt mondja...

meg hogy nekem az lesz a dolgom hogy neveljem a bébit ő meg keresi a pénzt...valamilyen szinten nagyon is felelösség teljes, de magára meg nem figyel :(

2012. márc. 30. 14:35
 7/15 anonim ***** válasza:
szerintem spórolj erősen és ha lehet kérj valamilyen támogatást mert ha tényleg ekkora a baj akkor kaphatc segítséget,esetleg szülök nem tudnak segíteni,azért próbálkozz ne ad fel könnyen.
2012. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tennék magasról az egójára hogy "ő a férfi,neki kell eltartani a családot".

A gyereknek apa is kell,amint betöltené a fél évet,gyerek bölcsibe,apa korházba,én eg melózni hogy pénz is legyen.

Illetőleg adakozásra biztatni azon rokonokat akik megtehetik,hisz egy ilyen műtété fontosabb mint az hogy mit szólnak hogy pénzért kuncsorgok.

Ő meg majd megemészti hogy egyszer nem ő dönt.



(és igen,tényleg igy tennék,tettem már igy,igaz gyerek nem volt,szó szerint elzavartam korházba sérvműtétre páromat,máig megköszöni)

2012. márc. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Én pont a negatív, önsajnáló embertípust látom a párodban az elmondásod szerint. Arra lennék kíváncsi, hogy tesz e azért, hogy javuljon az állapota. Szed e csonterősítő vitaminokat kalciumot(nem értek hozzá) vagy ami csökkentené a csigolyái összecsúszását.

Az én barátom ugyanis ilyen. Mondja hogy úgyis hamar meghal a magas vérnyomása miatt, de a gyógyszereit nem szedné be, csak az energiaitalt issza.


Lehet hogy a te párodat nagyon megviseli a betegsége, de mástól várja a segítséget, és ezért panaszkodik. Rád akarja terhelni a saját problémáját. A műtéten kívül meg biztos vagyok benne hogy vannak még módszerek annak a csigolyának az erősítésére.

2012. márc. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Én is tennék magasról arra, hogy mit akar. Nem kifogás, hogy nevelgesd otthon a gyereket stb...A férjed olyan tartópillére a családnak, aki ha nincs, összeomlotok!
2012. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!