Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a szerelemből szeretet...

Mi ez a szerelemből szeretet és miért következik be? Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Tudatta velem a párom, hogy úgy érzi már nem szerelmes de szeret mindennél jobban mint embert mint nőt, mint barátot mint mindent. Megkérdeztem tőle, mit érezne ha mással lennék, azt mondta nem tudná elviselni. Mi ez?:( Mivel érdemeltem ki, alig 3 éve vagyunk együtt még csak együtt se élünk. Mi a kettő közti különbség? Úgy érzem mintha a barátja lennék... én legalábbis a barátaimat szeretem mint embert. Valaki meg tudja magyarázni?
2012. márc. 28. 08:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy meg nem az a baj, hogy a párod "csak" szeret, hanem az, hogy te genetikai hulladéknak érzed magad, na EZT kezelni kéne, mert könnyen tönkreteszi az ember kapcsolatait, ha azon rinyál, hogy ő milyen egy sz.r.
2012. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor lesz probléma,amikor egyáltalán nem kíván a párod mint nőt és nem is vonzódik majd hozzád :/

Próbálj róla erről beszélni mindenképp!!!

2012. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "szerelemből szeretet lesz" olyan hülyeség!

Nem lesz belőle szeretet, csak egy másfajta szerelem.

Nincs már gyomorgörcsöd, nem remegsz, ha meglátod, mert ismered már és bízol benne.

De ez attól még szerelem, csak nyugodtabb szerelem.

A szeretet az más!

Sok embert szeretsz, mégsem vonzódsz hozzájuk, és nem szexelnél velük, mert csak szereted őket, de nem szerelemmel és vonzalommal.

Amit a párod érez, az szerelem, csak lenyugodott már.

Ezen ne szomorkodj, mert ez így normális.

És sokkal jobb is, mert biztonságos, jó érzés.

2012. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szüleid, nagyszüleid együtt vannak? Vagy egy ismerősöd, barátod, aki hosszútávú házasságban él?

Beszélgess el velük, mert egy nagyon fontos dolgot nem tanultál meg az életben, és ennek tudatában soha nem leszel boldog. Mert a szerelem mindig elmúlik, vagyis átalakul, de ez nem baj, mert ez a szerelemnél is erősebb érzés képes csak összetartani két embert egy életen át.

2012. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
66%

Szörnyű a magyarban amúgy ez a szétválasztás... Pl. angolban két kifejezés van a szeret-re. Az egyiket élőlényekre használod (love), a másikat meg mondjuk a rántottára vagy a csokitortára (like).


Nálunk meg nagy a katyvasz. Régen ugye a szerelem a nagyon erős szeretetet jelentette. "Szerelmes fiam" stb. - ilyenkor az anya nem perverz érzelmekkel viseltetett gyermeke iránt, pusztán a természetes erős szeretettel szerette.

Mára sajnos élesen elvált a szeretni és a szerelmesnek lenni állapot, pedig a szakadék egyáltalán nem olyan nagy a kettő közt. Én utálom ezt az egész terminológiát, mert afféle rekeszekbe rak érzelmeket, amiket SOHA nem lehet beskatulyázni, és aztán megy az agyalás, hogy ha a pasid agyában átkerültél a szerelem feliratú dobozból a szeretet feliratúba, akkor mi van. Semmi. Ha a vonzalom, szenvedély, szeretet, bizalom, hűség, türelem, tisztelet megvan, akkor az egész kapcsolat semmiben nem romlott. Ha ezek hiányoznak, akkor lehet olyan "szerelmes", amilyen akar, a kapcsolat egy kalap sz.rt sem ér. Ha szerelmes vagy, abba belefér, hogy átgázolj valakin és önző módon a magad vágyait elégítsd ki, ha szeretsz, abba nem!!!

2012. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azzal értek egyet, aki azt írta, hogy a szerelemből nem "szeretet" lesz, hanem egy másfajta, mélyebb, biztonságot nyújtó, megnyugtató szerelem. Be is b.szna, ha a párom iránt olyan szeretetet kezdenék érezni, amit a testvérei, barátai iránt szokott az ember. 2 komoly kapcsolatom volt. Az első kapcsolatomban a lángoló szakasz lecsengésével azt kezdtem érezni, hogy a párom pusztán már csak olyan számomra mint egy testvér, nem kívántam már úgy igazán, jobban szerettem, ha csak úgy elvagyunk, anélkül, hogy egymáshoz nyúlnánk. A másik esetben viszont a lángolás lejjebb hagyásával megtapasztaltam azt az érzést, amit fentebb írtam: ezt a hihetetlenül mély, önzetlen kötödést, hogy a barátom az igazi TÁRSAMMÁ vált. Rájöttem, hogy ebben az időszakban jobban szerettem mint az első hónapokban, hiába nem volt már meg az a nagy eszeveszett lángolás. Ha a te párod hasonlóan érez, az egyszerűen tökéletes, biztos lehetsz benne, hogy mindig veled akar majd lenni. Ha viszont az áll fenn, amit én éreztem az első kapcsolatomban, akkor az gáz. Mutasd meg neki ezt a választ akár, és beszélgess el vele őszintén, ő melyiket érzi.
2012. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

A szeretet erősebb.

A szerelem lehet egy múló érzés, lila köd, bármi. A szeretet már egy magasabb fok. Én is szeretem a férjemet, nem pedig szerelmes vagyok. Szerelmes is voltam belé, az első két évben. És az esküvőnk környékén pár napig megint :)


De most már szeretem. Olyan nekem, mint egy imádott családtag, anyukám, apukám, testvérem és kisfiam. Magyarán igazi család vagyunk együtt, ő a családom tagja, nem pedig a szerelmem :)

EGy kivétellel: vele testi kapcsolat is van, de ez mindenkinek evidens.

2012. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a szerelem es a szeretet kozott a kizarolagossag erzese a kulonbseg. a szerelem atalakul, denem feltetlenul mulik el... nagyon szegyellnem magam ha itt hangoztatnam hogy mar nem vagyok szerelmes a ferjembe o csak csaladtag (ja de szeretkezunk)...a rozsaszin kod elmulik de a szerelmet fenn lehet tartani. ritualekkal,pl. kozos reggeli, olelkezve alvas, sokszor csok, a masik gyakori megerintese,ha epp elmegy melletted stb. ...hosszu evek utan szerelmesnek lenni is ugyanolyan izgalmas csak mas.
2012. márc. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!