Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Spórolnunk kell, a párom...

Spórolnunk kell, a párom mégis állandóan költekezik. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan rossz fogakat örököltem, a fogorvosom azt tanácsolta kezdjek el műfogsorra gyűjtögetni. Nem tudunk pontos árat, de van egy terv, hogy 140-150 ezret félrerakunk, ha esetleg többe kerül anyuék tudnak pótolni.

Nem kis összegről van szó, nem lehet 1-2 hónap alatt összeszedni.

Megbeszéltük a párommal, hogy megpróbáljuk minél hamarabb kispórolni ezt az összeget, utána már ha marad plusz pénz elkölthetjük, de ez tényleg fontos nekem. :(

Spórolás helyett ő agyba-főbe költekezik. Eddig sikerült félrerakni 25 ezer ft-t, ahhoz ő hozzányúlt, és nagy részét elköltötte. Mert neki nem jó a szenvdics reggelire, péksütemény kell. Ami be van fizetve ebéd (500 ft körül van egy nap) az neki nem kell, neki pizza kell, vagy hamburger vagy valami rántott hús (1500-2000). És ezt csinálja már egy hete. Most reggel néztem a félretett pénzt, az utolsó 5ezrest is elvitte. Felhívtam, megkérdeztem hogy mire kell neki ennyi pénz. Hát ma elmennek ebédelni páran egy drága étterembe, és nem volt nála elég pénz.


Így is el vagyok keseredve, hogy 22 évesen már 2 fogamat ki kellett húzni, a héten húzzák a 3.-at. Februárban voltam fogorvosnál, holnaptól megint kell mennem, mert kijött a tömés az egyikből.

Szüleim is 26-27 éves korukban kaptak műfogsort, én valószínűleg 1 éven belül megkapom. :(


2012. márc. 26. 09:25
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe hazaköltöznék a szüleimhez. Dolgozol,még ha adsz is a közösbe pénzt,akkor is sokkal többet tudsz félretenni. meg aztán anyukád ékszerét adtátok el, ez a p*cs meg elköltötte
2012. márc. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ez mi a f*sz? Lesülne a bőr a képemről, ha a párom pénzéből eszegetném az ebédem! :O Az eszem megáll, ha a párom állna így, akkor éppen hogy főtt krumplit ennék, hogy előbb megcsináltathassa a fogait, nemhogy még az ő spórolt pénzét költsem el. Az eszem megáll, van ötletem, hogy mit mondj neki, de mivel nem volna túl konstruktív, így inkább megtartom magamnak...
2012. márc. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 lizzi77 ***** válasza:
90%
Nézd, nem kell ilyen drasztikusba átmenni egyből, hogy hagyd el a fenébe, stb...ha egyébként jó ember,és szereted, akkor egyszerűen nem szabad neki alkalmat adni, hogy elköltse.Adja le a fizuját, ahogy eddig,te adjál neki vissza x összeget "zsebpénzként",amit pedig meg tudsz takarítani,egy, a te nevedre nyitott megtakarítási számlára(amihez neki nincs hozzáférése, tehát nem közös, ill.nem meghatalmazott)be kell tenni, és kész.Ja, és bosszúból, hogy elköltötte a pénzedet, egy hasonló árú kütyüjét eladnám a vaterán, vagy máshol.Az ilyen típusú embereknek sajnos tényleg kifolyik a kezéből a lóvé.
2012. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
53%
Ez de bunkó:(Verd ki a fogait:P
2012. márc. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

azért csak óvatosan ezzel az "eladom a kütyüjét a vaterán" dologgal.

Szörnyű, amit tett, de ez a fajta reakció nem megoldás. Ez téged is lealacsonyít arra a szintre, amit most ő képvisel. Szerintem az éppúgy megbocsájthatatlan lenne!


Semmi joga egy embernek eladni más valaki cuccát, vagy elkölteni más pénzét!


Én a te helyedben közölném, hogy adja vissza a pénzt, ergo levennék a fizetéséből (az Ő TUDTÁVAL!) 25 ezret és egy saját bankszámlára elhelyezném. És eztán is hasonlóan járnék el: a megtakarításaimat a saját számlámon kezelném.

2012. márc. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!