Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Spórolnunk kell, a párom...

Spórolnunk kell, a párom mégis állandóan költekezik. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan rossz fogakat örököltem, a fogorvosom azt tanácsolta kezdjek el műfogsorra gyűjtögetni. Nem tudunk pontos árat, de van egy terv, hogy 140-150 ezret félrerakunk, ha esetleg többe kerül anyuék tudnak pótolni.

Nem kis összegről van szó, nem lehet 1-2 hónap alatt összeszedni.

Megbeszéltük a párommal, hogy megpróbáljuk minél hamarabb kispórolni ezt az összeget, utána már ha marad plusz pénz elkölthetjük, de ez tényleg fontos nekem. :(

Spórolás helyett ő agyba-főbe költekezik. Eddig sikerült félrerakni 25 ezer ft-t, ahhoz ő hozzányúlt, és nagy részét elköltötte. Mert neki nem jó a szenvdics reggelire, péksütemény kell. Ami be van fizetve ebéd (500 ft körül van egy nap) az neki nem kell, neki pizza kell, vagy hamburger vagy valami rántott hús (1500-2000). És ezt csinálja már egy hete. Most reggel néztem a félretett pénzt, az utolsó 5ezrest is elvitte. Felhívtam, megkérdeztem hogy mire kell neki ennyi pénz. Hát ma elmennek ebédelni páran egy drága étterembe, és nem volt nála elég pénz.


Így is el vagyok keseredve, hogy 22 évesen már 2 fogamat ki kellett húzni, a héten húzzák a 3.-at. Februárban voltam fogorvosnál, holnaptól megint kell mennem, mert kijött a tömés az egyikből.

Szüleim is 26-27 éves korukban kaptak műfogsort, én valószínűleg 1 éven belül megkapom. :(


2012. márc. 26. 09:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

# 1


Tűnés vissza a középkorba az általánosító nőgyűlöleteddel.



Kérdező, az rettentő rossz, ha ennyire nem érti meg a problémádat. Pedig ez nagyon komoly dolog, és gusztustalan dolog tőle...Vagy dugd el a pénzt, vagy mutass neki rossz fogsorokról képeket, szemléltetésként. Ha ez sem hatja meg, akkor inkább választanám helyedben a fogamat.

2012. márc. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Persze, sokan alapból azt feltételezik, hogy csak a nő tud ész nélkül költekezni. Szerintem ez nem függ nemtől. Bár az én férjem is inkább megfogja a pénzt, de ha elmegyünk áruházba, inkább őz aki tele rakja a kocsit olyannal is ami nem volt betervezve, én ha egyedül mennék, nagyon lényegre törően és gyorsan bevásárolnék.

Szerintem ha ennyire nem marad meg a kezében a pénz, úgy rakd el, hogy ő ne férjen hozzá. Közös ez a pénz, vagy a te kereseted?

2012. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
40%
inkabb a nokre jellemzo hogy nem tudjak megtartani a penzt :D minden nap mosolyogjal ra olyan csabosan s akkor felfogja a helyzetet :)))
2012. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Mindketten keresünk. Odaadja nekem a fizetését, én elteszem, hogy legyen miből befizetni a csekkeket.


A pénzt azért mondtam neki, hátha örülni fog, hogy már ennyi tartalék van, és kevesebbet kell spórolni. Ehelyett elköltötte.

2012. márc. 26. 09:46
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Dugd el a pénzt, ha kiürül a gyűjtőhelyetek, akkor nem lesz kísértése, hogy elköltse. Egyébként nagyon önző és tiszteletlen, a hozzáállása:( Vedd komolyan a dolgot, különben sose lesz új fogad, amíg a pároddal élsz. Sok sikert kívánok!
2012. márc. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
53%

Ha ennyire nem tisztel, akkor hagyd a fenébe. Gondolj bele, most ezt csinálja, mi lesz később? Ha majd gyereket vállaltok esetleg, akkor eleszi előlük a kaját?


Egyébként nálunk is hasonló a probléma, a páromnak porcelán fogai vannak, amiket már meg kéne nézetni, de mi sem állunk túl jól anyagilag. Csak nálunk ő az, aki ilyen hülyeségekre költi a pénzt, és meg piszkálom folyamatosan, hogy rakjunk félre, menjen már el fogorvoshoz.


Én nem dugnám el a pénz, mire fel dugdossam? Nem egy új mobilt, vagy autót akarsz venni. Fogja fel, hogy erre szükséged van. Ha elviszi pénzt, én eladnám valamelyik cuccát, hogy tanulja meg, mi a pénz értéke. De szerintem dobd ki a fenébe.

2012. márc. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Tedd olyan helyre a fogsorra szánt pénzt amihez nem fér hozzá. Ennyi.


A többit meg költheti.

2012. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

a spórolt pénzed add oda anyukádnak és nála gyűjtsd, édesanyám is ezt csinálta, mert apukám is minden pénzt elköltött


Én úgy gondolom, hogy azok költekeznek ennyire, úgymond felesleges dolgokra mint a párod, akik előtte nem tehették meg és ha van 100 forintjuk akkor már rögtön 200 forintot költenek el. Az ilyen embernek a pénz égeti a markát és azonnal elkölti.

2012. márc. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, barátnőmnek is ilyen férje volt.

A végén barátnőm idegbajt kapott, mert nem tudta, hova dughatná a pénzét, volt, hogy zacskóban a virágládába dugta. Aztán amikor a férje a babakelengyére (tápszer, pelenka, törlőkendő, gyógyszer) pénzt elcseszte az "apuka", hasonló luxusra, mint a tied, akkor a barátnőm felállt és angolosan távozott. Három hónapig nálunk lakott és összeszedte magát annyira, hogy a saját lábára álljon.

2012. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak, hogy ilyen helyzetben vagy.

Ezt a pasit ki kell tenni.

Nekem is elég súlyos fogproblémáim vannak, de azért protézist nem kell csináltatni. De az is elég költséges, hogy megmentse amit tud. Ahogy számolgattam nekem 3-400 ezer lesz. Nekem abban szerencsém van, hogy van egy kis közösen félretett pénzünk, illetve egy kevés adó visszatérítést is kapok, így talán meg tudom oldani.


Szóval, kezdj új életet enélkül a pasi nélkül!

Kitartás..

2012. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!