Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Spórolnunk kell, a párom...

Spórolnunk kell, a párom mégis állandóan költekezik. Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Iszonyatosan rossz fogakat örököltem, a fogorvosom azt tanácsolta kezdjek el műfogsorra gyűjtögetni. Nem tudunk pontos árat, de van egy terv, hogy 140-150 ezret félrerakunk, ha esetleg többe kerül anyuék tudnak pótolni.

Nem kis összegről van szó, nem lehet 1-2 hónap alatt összeszedni.

Megbeszéltük a párommal, hogy megpróbáljuk minél hamarabb kispórolni ezt az összeget, utána már ha marad plusz pénz elkölthetjük, de ez tényleg fontos nekem. :(

Spórolás helyett ő agyba-főbe költekezik. Eddig sikerült félrerakni 25 ezer ft-t, ahhoz ő hozzányúlt, és nagy részét elköltötte. Mert neki nem jó a szenvdics reggelire, péksütemény kell. Ami be van fizetve ebéd (500 ft körül van egy nap) az neki nem kell, neki pizza kell, vagy hamburger vagy valami rántott hús (1500-2000). És ezt csinálja már egy hete. Most reggel néztem a félretett pénzt, az utolsó 5ezrest is elvitte. Felhívtam, megkérdeztem hogy mire kell neki ennyi pénz. Hát ma elmennek ebédelni páran egy drága étterembe, és nem volt nála elég pénz.


Így is el vagyok keseredve, hogy 22 évesen már 2 fogamat ki kellett húzni, a héten húzzák a 3.-at. Februárban voltam fogorvosnál, holnaptól megint kell mennem, mert kijött a tömés az egyikből.

Szüleim is 26-27 éves korukban kaptak műfogsort, én valószínűleg 1 éven belül megkapom. :(


2012. márc. 26. 09:25
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
8%

Addig nem tanulja meg mig nem lesz olyan helyzetbe hogy raszorul valamire :D nem ismerem a parodat de szerintem egy elkenyesztetett no lehet aki apucitol megkapott mindent :DD

ha gyujteni akarsz protkora mond meg neki hogy ez a helyzet te vagy a ferfi es te osztod egy csaladba az iget xD

2012. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő!
2012. márc. 26. 09:36
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Rakd el azt a nyamvadt pénzt, hogy ne is tudja, hol van. És mondd meg, hoghy Nincs, nem lehet elvenni, mert az félre van téve!

Sokan monsdják majd, hogy beszélje vele, meg értesd meg a kis drágával...de gondolom, ezen túl vagytok, tudja mire kell a pénz.

Meg mondják majd, hogy önző (kicsit az, de inkább éretlen a gondolkodás..:) hagyd el, meg hasonló módon húznak majd ellene, de ha jó a kapcsolat egyébként, akkor ez is hülyeség.


Tedd el a pénzt, vagy kösd le esetleg a kártyádon.

2012. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Hol írja a Kérdező, hogy ő a férfi?

Sajnálom a fogproblémáidat,

ha párod ennyire nem tisztel Téged, én hagynám őt a francba, vagy eldugnám az adott összeget.

2012. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
rakd el a pénzt oda ahol nem fér hozzá.ennyi.
2012. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Ezt a 25 ezret is úgy sikerült félreraknom, hogy mamám odaadta az egyik ékszerét, hogy adjam el.
2012. márc. 26. 09:38
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha kapsz pénzt, miért nem teszed el, miért hagyod hogy hozzányúljon? Már ne is haragudj, nagyon felelőtlen a párod, de te is lehetnél okosabb.
2012. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne add be az összes pénzed a közösbe.

Mindkettőtöknek legyen saját pénze, amivel úgy rendelkezik, ahogy akar, a közös pedig a rezsire, számlákra elegendő pénz legyen, meg persze ételre - amit együtt esztek meg.

Így te a saját pénzedből tudsz gyűjteni a műfogsorra (nagyon sajnálom, hogy ilyen problémád van! :((), ő pedig, ha akar, ehet minden nap a Gundelben is akár, ha kitart a pénze, és nincs veszekedés.

2012. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
77%

Az a hely, ahol eddig a megtakarításokat tartottátok, ha most üres, maradjon is üres!

A további megtakarítást rakd külön bankszámlára, amihez csak neked van hozzáférésed, és kész. (Kártyát eldugni!)

Ha engeded, hogy ez így menjen tovább, sosem lesz új fogad, amiből előfordulhat, hogy az jön ki, hogy fog nélkül már nem fogsz tetszeni párodnak, és a végén nemcsak a barátaival megy vacsizni, hanem az új barátnővel is! Légy észen!

Ha pedig ebből cirkusz lesz köztetek, akkor az azt is jelentheti, hogy nem tartja igazán fontosnak azt, hogyan nézel ki = nem biztos, hogy fontos vagy neki. Inkább most derüljön ez ki, mint hónapokkal később.

2012. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Én egy magánszámlára gyűjteném a pénzt, amihez nincs hozzáférése. Amúgy tényleg így van, addig nem fogja fel a spórolást, amíg nem érzi magán a szükségességét.
2012. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!