Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal 20 éves lányok miért...

Fiatal 20 éves lányok miért mennek hozzá 30-as férfiakhoz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 09:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi biztonság. Nem fogalmazódik meg mindenkiben, csak jobban érzi magát vele, mert van lakás, van munka, van pénz, biztos családi háttérrel kecsegtet. Na meg ott van pár naív leányka is, aki azt gondolja az elvált 30-asokról, hogy nekik abban semmi hibájuk nem volt, szegény. Ők lesznek a felmentősereg, aki kárpótolja a szegény elvált embert, kezdetben ez jó pozíciót biztosít a tágabb családban, amíg nem jönnek a bajok.
2012. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Hát igen. 18 éves voltam, mikor megismertem a páromat. Ő akkor volt 27 éves. Nem volt lakása, se autója. Ezeket már közösen szereztük meg.

Először bátortalan voltam a korkülönbség miatt. Aztán jobban megismerkedtünk, tetszett a gondolkodásmódja, a viszonylagos érettsége.

A velem egykorú fiúk meg majdhogynem csak játszottak még. Nekem annál több kellett.

Idén leszünk 7 évesek és két gyönyörű gyerek szülei vagyunk.

2012. márc. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
44%

A 10-48-as egy esetből indul ki, és általánosít. Ez kb olyan, hogy ha engem egy férfi megcsalt, akkor az összes ilyen, mind szemét, mert mind ezt teszi.


A 10 év korkülönbség nem nagy azért. Egy 20 éves FIÚ vagy suliba jár, vagy melózik, mindennek az elején tart. Sok még semmi komolyat sem akar, "nem élte ki magát".

Egy 30-as FÉRFI már ezeken túl van, és őbelőle előbb lehet komoly kapcsolat. És a 20 éves még fiú, a 30 éves meg már férfi, tapasztalt, férfiasabb, mint a kis huszonévesek.

2012. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
0%
Olvasd véig még egyszer a hozzászólásokat: már egyszer leírtam, hogy nem egy példából általánosítok, jelenséget figyeltem meg. A saját példát azért írtam le, hogy látszódjon, nem a levegőbe beszélek, legyenek érveim. Erre mindenki azzal jön, hogy egy példából általánosítok. Nem, akkor azt mondanám, hogy megszívtam a párommal. De rajta kívül még vagy ötöt tudnék sorolni ilyet a saját társaságomból.
2012. márc. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
57%

Mindenki az érettségre hivatkozik, tehát, hogy emberileg érett.... Kicsike ellentmondást érzek, mert amit Én látok az nem ezt támasztja alá.

22 éves vagyok és 18-21 éves korom között nem egy Nö lépett le azért, mert nem volt semmi egzisztenciám, hozzátenném egyikük sem az emberi értékeimet kritizálta, hanem a "biztonságot" amit nem tudok megadni. Pontosabban nem volt pénzem.


Egyszóval, hazugságnak érzem az ilyen kijelentéseket.

2012. márc. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Lehet, csak kíméletesek voltak hozzád....
2012. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
44%
Saját példám: sokkal szívesebben vagyok 30-as pasikkal, mint saját korosztályom beli huszonévesekkel. Teljesen mások: férfiasak, a szó minden érdemében. A fiatal srácok nyomulósak, idétlenek, semmi normális felfogás nem jellemző rájuk.
2012. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Viszont bulizni jobb velük, mint a 30-asokkal, gondtalanabbak és jobban bírják.
2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
76%

Némi összefoglalás és konklúzió:


Amit le szerettem volna írni az az, hogy a 20-as lányok azért mennek 30-as pasikhoz, mert velük közös a téma, a felfogás és a cél: család, biztonság, megállapodás. Amit meg szerettem volna cáfolni az az, hogy ez azért van, mert a lányok 20 évesen ennyivel érettebbek a 20 éves fiúknál.


Szándékosan indítottam saját tapasztalattal, hogy ne lehessen rám azt mondani, hogy saját sikertelenségemért a nőket okolom; elején szerettem volna leszögezni, hogy nem légből kapott dolgokat mondok. Na erre megkaptam, hogy egyetlen példából általánosítok. Ok, érthető is, ezért leírtam, hogy nem így van, mert gyakorlatilag szinte minden velem egykorú lány barátom, ismerősöm hasonlóképp viselkedik. Erre már nincs ellenérv, csak szimplán le lett pontozva mindenki által.


Konkrétan az a tapasztalatom, hogy 20 évesen a lányok valóban éretlennek tekintettek bennünket, mert ők babáról álmodoztak, mi meg nagy bulikról, berúgásról, stb. Akkor igazat is adtam nekik, csakhogy azóta eltelt 5-8 év, és azt látom, hogy ők sorban játsszák le azokat a köröket, amiket mi akkor. Mi meg lassan arra vágynánk, amire ők vágytak akkor (EZÉRT keresnek a cimboráim 20 éves lányt, de lesznek vagy 30 évesek, mire eljutnak odáig, hogy megtalálják, megkérik és elveszik a megfelelő párt -> válasz a kérdésre). Olyan érzésem van velük kapcsolatban, mintha gimis csajokkal lennék körül véve. Ebből szűrtem le azt, hogy a lányok akkor nem voltak érettebbek nálunk egy szemmel sem, csak kihagytak egy lépcsőfokot amire most jöttek rá, hogy nekik is szükséges meglépni. Olyan dolgokat csinál némelyik, amiért nem kis megvetést kaptunk épp tőlük öt évvel ezelőtt. Mindezt saját élményekkel írtam le, amire cáfolatként a ti saját tapasztalataitokat reméltem. Igyekeztem leírni, milyen megfigyelések juttattak erre a következtetésre, és milyen történések a bizonyítékok. Gondoltam, erre joggal várhatom, hogy a lányok a saját tapasztalataikkal próbálnak rám cáfolni. Ehelyett megkaptam a szokásos "a lányok korábban érnek, ez tény" jellegű épületes magyarázatot, meg hogy "egy 20 éves lány fejben annyit tapasztal, mint egy 30-as pasi" (de ez mi???). Megkaptam, hogy a párom tök érett volt, csak épp nem élte ki magát: könyörgöm, az érési folyamat nem épp arról szól, hogy kielégíted a múló vágyaid, tapasztalatokat halmozol fel, amiket később sikerrel kamatoztatsz? Ha a párom azokat a vágyakat éli ki 24-25 évesen, amiket én 18-20 évesen már megtettem, akkor komolyan úgy gondoljátok, hogy kettőnk közül ő a felnőttebb?? Amikor mi, srácok a fejünket fogjuk, hogy a velünk egy idős csajok miket csinálnak (mert mi már pontosan tudjuk hová vezet), és ezek olyan dolgok, amikért ők lenéztek bennünket 20 éves korunkban, akkor ŐSZINTÉN úgy gondoljátok, hogy mi vagyunk a későn érők? Ellenpéldát meg nem hozott SENKI, de bőszen ment a lepontozás (bár nyilván sokszor én is félreérthetően/rosszul fogalmaztam a mondanivalómat; nem egyszerű téma).


Jó, ha tudjátok, hogy a 30-as pasik már beletörődnek egy ténybe, amibe én még nem voltam hajlandó: a nőktől kevesebbet várhatnak el, mint önmaguktól. Ez nem rosszindulat, hanem szintén tapasztalat. Egy 30 éves pasi azt várja egy 20 éves lánytól, hogy legyen odaadó, megbízható, szeretni való, legyen gyermekei anyja. Azért érzitek azt, hogy agyban egy szinten vagytok, mert ha bután viselkedtek, ő úgy áll majd hozzátok, hogy ti csak 20 éves lányok vagytok, nem tehettek róla. Ha ekkor boldog családanyák lesznek belőletek, akkor meg is álltok ezen a szinten, és potenciális boldog életetek lesz, és szurkolok, hogy ezek a vágyak soha ne törjenek felszínre (bár az anyai ösztön és kötelességtudat egy egészen döbbenetesen zseniális dolog). Ettől függetlenül a saját anyámon is érzem, hogy a világnézete semmit sem fejlődött 20 éves kora óta, így nem is tudott számomra semmi ilyen jellegű tanácsot nyújtani. Nem egy 40-50 éves családanyát láttam már a mai huszonéveseket szidni amikor buliznak, mondván ő már ilyenkor a második gyerekét várta. Az más kérdés, hogy az a 18 éves gyerek már beérte a muttert agyban...


Összességében megint megpróbáltam, de ismét csak a pontszámom ment lejjebb...

2012. márc. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!