Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Másnál is van...

Mit tehetnék? Másnál is van ilyen probléma?

Figyelt kérdés

Együtt élünk a párommal már lassan 2 éve!Hamar megismertem a szüleit és hamar jöttek is a problémák!Végül is a gond az egész családdal van!!!Én még érettségiztem,mikor megismertem őket!A párom sűrűn járt vissza,de én nem tudtam,mert sokszor szoktam beteg lenni és úgy ugyebár nem egy kellemes élmény még otthon feküdni sem!Amikor meggyógyultam akkor tanulnom kellett!!!Nekik mindig az volt a problémájuk,hogy én sosem megyek ki nálunk és,hogy nem tisztelem a családot!Ami nem igaz,mert ha tehetem akkor megyek a párommal(bár már ő sem sűrűn jár)!!!Mikor végeztem a suliban akkor dolgoztam 3 műszakban elég keményen!Akkor is ugyan ezek a problémák voltak!Hiába mondta nekik a párom,hogy tanulok vagy dolgozom vagy takarítok vagy pihenek!Ők ezt nem értik meg,mert náluk ez nem így megy!Ezért azt hiszik náluk sem!Ott az a módi,hogy ülünk egész nap,kávézunk és cigizünk meg pletykálunk egész nap!!!!Na nekem ez nem megy!!!!


Most a párom elment az unokatesója ballagására,de én nem mentem,mert jövőhéten vizsgázom(újra tanulok:P)és pihenni is szeretnék meg persze utálok nem otthon aludni és nem is tudok és nem is akarok!!!!Szegény szerelmem most megint ki volt borulva,hogy majd megint ő tartja a hátát amiért nem vagyok ott!Állandóan én vagyok napirenden!!!Én mit csinálok,én mit nem csinálok,én miért nem csinálom!!!!Emiatt még az elején sokszor volt veszekedés,mert képtelenek megérteni,hogy nekem más a fontos,más az elfoglaltság!Velük nem tudok beszélni semmiről,mert nem nagyon vagyunk 1 szinten!!!!Sajnos!Én kedvelem a családját és nincs velük különösebb bajom,de ezektől teljesen kiborulok!!!!


Nem tudom megértetni a családdal,hogy ne rólam beszéljenek folyton és szálljanak le rólam!!!! :(((

Nem tudom már mit tehetnék!!!Nem értik meg,hogy én nem utálatból nem megyek,hanem mert éppen nincs kedvem vagy más dolgom van!!!De ezen mi olyan borzasztó???

Elvégre a párommal jól megvagyunk,szeretjük egymást nagyon!Nem hozzájuk fogok feleségül menni,hanem a életem értelméhez és nem tartozom nekik magyarázattal!!!!!!!


De ezt ők nem értik meg!Beszélni nem nagyon lehet velük,mert rögtön veszekedés lesz belőle!Azt meg nem akarom!!!


2009. jún. 12. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Próbáld megtalálni az arany középutat.

Ha nem miattuk, akkor a párod miatt, hogy ne Őt piszkálják ezzel állandóan. Beszéld meg a pároddal, hogy menjetek le, ha úgy van, de ne maradjatok sokáig.

Szerintem azért akarják, hogy menj Te is, mert szeretnek Téged és örülnek, ha látnak. Kicsit talán jobb, ha engedsz így elkerülöd ezt a problémát!

2009. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyáltalán nem mész el hozzájuk,még az ünnepnapokon se veszel részt,ne csodálkozz ha haragszanak.Lehet sok a dolgod meg kedved sincs,de legalább nagy ritkán menj el,legalább a párod miatt.Ha egyáltalán nem mész akkor végérvényesen megutálhatnak.Ha ott vagy,esetleg mondhatnád hogy legközelebb ők is jöhetnének,hogy lássák akarod te is a találkozást,csak tényleg nem érsz rá.Szerintem rosszul esik nekik,nehogy a végén az legyen hogy te nem engeded a párodat se,mivel ő se nagyon akar már járni.Őneki kellene megértetni velük hogy amikor tudtok mentek,de olyan sűrűn nem megy.
2009. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze szoktam menni!De ők hetente akarják,hogy menjünk én meg 3 hetente néha havonta megyek,de akkor péntek este és csak vasárnap délben jövünk haza!Ez azért minden héten elég gáz lenne!Nekem is van dolgom,főzni,mosni,takarítani és együtt is akarunk lenni azért,meg pihenni és tanulni!!!!De ők azt hiszik,hogy az a normális élet,amit ők élnek és mi is tegyük úgy!!!
2009. jún. 12. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

ÁÁÁ, hagyd a francba. Én se mennék sűrűn, max évente 1-2-szer. Én is inkább pihenek, mint családi banzájra megyek. Engem nagyon fáraszt és valljuk meg, untat is. Semmi kedvem. Hála istennek, eddig nem volt olyan pasim, akivel ilyenre kellett volna járnom, aki meg ment, és én nem, ott nem csináltak ebből ügyet.

A barátod megért téged. Ez a lényeg. A családját meg szerelje le ő. Legfeljebb, ha elege lesz ő se megy majd.

Ha telefonon kell beszélned velük, akkor is ehhez kell ragaszkodnod, hogy most vizsgázol, most ez vagy az van, amiért nem tudsz menni. És kész. Ha ennyire értetlenek, ez az ő bajuk. Nem egy intelligens banda.


Azért néha tényleg menj el. De ennyi. Szerintem a barátod állja a sarat. És ez a lényeg. Persze, nem örül neki, de hát semmi se tökéletes. De nem kell ezen annyit témázni. Remélem sikerül kibírni ezt a kellemetlen helyzetet.

2009. jún. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösszi mindenkinek!Igazból az zavar,hogy állandóan én vagyok napirenden!Most én vagyok az új és rólam kell csámcsogni!Ezen változtatni úgysem tudok!De már 2 éve velem törődnek!Nekik vajon nincs gondjuk?Én azt mondtam a páromnak,hogy nem kell 1 hét alatt megismerni az egész családot és nem is kell mindenkivel puszipajtásnak lenni!!!!
2009. jún. 13. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez a család valószínűleg nem tudja, hogy mennyire lenézed őket. Már most utálod őket, pedig nem is ismered, mert nem vetted azt a fáradságot se, hogy amikor nagy ritkán leereszkedsz hozzájuk, odafigyelj. Pedig ők, a párod családja (na, meg a te családod) lesz az, aki segíteni tud nektek, ha szükségetek lesz rá. Csak te ezt még nem éred fel ésszel. És nem azért nem buta volnál. Nem, te egy értelmes, ám - sajnos - rettentő önző lány vagy, aki inkább elidegeníted a párodat a családjától, aztán meg majd nyifogsz, hogy magatokra hagynak és nem segítenek. Úgyhogy mielőtt ítélkezel felettük, előbb ismerd meg őket. Aztán gondolkozz, mielőtt beszélsz és leírsz bármit: a rokonaidat nem választhatod meg. A párodéit sem, azokat a pároddal együtt kapod "ajándékba", akár tetszik, akár nem. Aztán jobb ha odafigyelsz rájuk, mert ideig-óráig a párodat el tudod bolondítani, de csakhamar elő fog jönni az a szoros családi kötelék iránti igény belőle, amiben felnőtt. Mert így nevelték, ez vált vérévé. És ha nem akarsz besavanyodott utálatos állandóan picsogó elvált asszony lenni, jobb ha elfogadod a leendő családodat olyannak, amilyen, és a szeretetüket, még akkor is, ha ez most kicsit kényelmetlen. Ha nem akarod, válassz magadnak egy árvát, aki csak rajtad és a te családodon fog csüggeni. Amúgy van megoldás a problémádra: a megbeszélés. A párod szüleivel. Személyes találkozón beszélgetés közben el lehet mondani, hogy legközelebb sajnos csak egy hónap múlva tudunk jönni, mert ilyen-olyan dolgunk van. De meg is lehet hívni őket, látogassanak meg benneteket. És így tovább, széles az a paletta, hol a jó szándékú, egymást becsülő emberek találhatnak megoldást. Csak akarni kell.
2009. jún. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én nem nézem le őket és nem is utálom!Kedvelem őket,csak nem nagyon tudják megérteni,hogy nem tudok menni minden héten!Amúgy kicsit messze laknak tőlünk!A párom megy amikor csak akar!Nem tiltom el tőlük!Amikor tudok én is megyek!Most voltunk 2 hete és jövőhéten megint megyünk,vizsga után!!!!De mivel ők otthon ülnek és csak a férj dolgozik ezért azt hiszik ez nálunk is így lesz!!!!De ez nem így megy,ha családot és egyebeket szeretnénk,nekem is dolgozni kell!!!!Nagyon szeretem az öccsét,mert egy kis édes manó!Az apukája is nagyon jó fej és a nagymama is,na meg az anyukája is!Már ismerem őket,azért az elején nem ilyen ritkán mentünk,mert még suliba jártam és érettségi előtt minden héten kint voltunk!!!De most már a párom is dolgozik és ő is szeretne pihenni és velem lenni,de mivel neki kevesebb a dolga ezért ő tud gyakrabban is menni!!!!
2009. jún. 14. 09:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Jah és néha tényleg vannak sértő feltételezéseik!Azért mert nem megyek attól még nem csalom meg a párom!És nem is csak addig kell amíg nem találok jobbat!De ha csak egyedül megy,mert nekem sok dolgom van az még nem jelenti azt,hogy rosszban vagyunk vagy nem szeretjük egymást!
2009. jún. 14. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!