Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy 'megszokott probléma'....

Nem egy 'megszokott probléma'. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Viszonylag 'normális' 'átlagos' családban nőttem fel :D.

A szüleim tisztességes dolgozó emberek, nem alkoholizálnak, nem cigiznek, nem kávéznak, nem csalják egymást. Mindent megadnak nekem és a testvéremnek amit csak tudnak.

Na de! Ugye semmi sem lehet tökéletes...:S

Egyszerűen iszonyat amit az apám művel :O:O. 20 éve élünk családi házban, de az udvar... eszméletlen mit tart itt,

mindent hazahord amit csak összetud guberálni, mindeféle sz*rral tele van az egész udvar, nem lehet kimenni (mert nincs hely semmire) Sőt! Most már a házunk elé is mindenfélét kitesz:O Mert már nincs hely hová tenni azt a sok lomot amit hazahord....:S:S Annyiraaaa égőőőőő, a rokonaink már nem állnak szóba velünk, mondván hogy rosszabbak vagyunk, mint a cigányok :/// :((

És ez engem már annyira bánt, hogy azt el se lehet mondani, hogy engem vesznek elő, hogy az én apám mit művel itthon. A házunk az rendben van de ezt már nem bírom. Azon gondolkozom írok egy névtelen levelet a 'szomszédság nevében', hogy ha nem hagy fel ezzel az "életmóddal" feljelentik. (Egyébként már küldtek ilyen levelet neki).

Mit csináljak??? Help!

18/L


2010. okt. 7. 12:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Hívjatok egy fuvarost ha nincs ott apa és pakolni!!!!!
2010. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Erre is gondoltam már :D:D ill. egyszer már elkezdtem mikor kicsi voltam :D (amit ő hazahordott a vastelepről én azt visszavittem ált.suliban mikor vas- és papírgyűjtést tartottak) és hát kaptam érte rendesen..:S

Szóval...elvetve.

Basszus jelentsem fel a saját apámat????

2010. okt. 7. 12:15
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos, ez egy pszichiátriai betegség tünete, ami kezelni kellene. Nem emlékszem a betegség pontos nevére, de a múltkor foglalkoztak vele a Naplóban. Vidd el orvoshoz...
2010. okt. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Jó lenne tudni, hogy mit gyűjt és minek. Pl.ha vasat, akkor valahogy rá kellene venni, hogy vigye el leadni.

Ha szemetet (nálunk is van ilyen szomszéd, a törött műanyag vödörtől kezdve a halott orosz katonáig minden van a portáján és csak fújja szét a szél), akkor lomtalanítás előtt nekiállni és kipakolni.

Sajnos, vannak ilyen emberek, a "jó lesz ez még valamire" szöveggel igazolják a mániájukat. Anyám is ilyen panel méretben. 500 tejfölös doboz, fél literes flakon, csorba edények, poharak, még azt a műanyagot is eltette, amiben a bonbonok vannak!!!! Amikor nem figyel, ki kell dobni a kacatot. Soha nem keresi.

2010. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Építsen egy műhely félét a kacatjainak!Azoknak amit utána gyűjt be miután a régieket elvitettétek!
2010. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Apukád egy betegségben szenved. Bevallom, nem tudom a nevét, de a többiek remélem, kisegítenek majd.


A betegség lényege, hogy kényszeresen gyűjt mindent, szó szerint mindent és semmitől sem tud megválni.


Keress rá a betegségre, üljetek össze a családdal - távolabbi családtagokkal is lehetőleg (apukád nélkül), beszéljétek ezt meg, hogyan lenne megoldható apukád kezelése.


Ha megbeszéltétek, akkor pedig üljetek le apukáddal is beszélgetni (inkább csak szűk családi kör) és mindent mondjatok el neki, hogy ez és ez a betegsége és erre, erre lenen szüksége a gyógyuláshoz.


A betegség nevének utána nézek.


Remélem, tudtam segíteni! :)

2010. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
És mit szól anyukád ehhez? Nincs olyan szomszéd, akivel jóban vagy, és azt megkérni, hogy szóljon apádnak, hogy feljelentik, vagy valami. Hátha attól észhez tér. Én is ismerek valakit, aki egyedül lakik egy 70 nm-es lakásban, és nincs sehol hely a lakásban, mert mindent gyűjtöget ő is, még bármire jó lehet címszóval- szerintem ez kicsit beteges.Kérdezd meg tőle, hogy ezzel a sok lommal mi a terve...
2010. okt. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
67%

[link]


háziorvosával kéne első körben elbeszélgetni

2010. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

12:18-as "Apukád..." kezdető hozzászóló vagyok.


Ha jól emlékszem, ebben a videóban benne van a betegség neve. Sajnos itt nekem nincs hangom, kérlek nyugtázzátok!


[link]

2010. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kérdeztük már vagy 1000-szer, de a válasz a jól megszokott: "Majd jó lesz ez valamire és legalább nem kell érte majd fizetni". Anya kivan tőle teljesen, de úgy van vele, hogy ez még a jobbik eset, mintha inna vagy nőzne... . De ezt már lassan 20 év után nem lehet bírni idegekkel.:S Kikészít. Egyébként 2 éve belefogott egy 100 nm2-es műhely építésébe, ami még sehol sem tart, (megvan rá a pénz is pedig) de nem tesz érte semmit, hogy felépüljön, 400 ezret ráköltött, hogy megtervezzék, meg szintre hozzák, meg az alapot kiássák, de azt is anya intézte...ő nem tesz érte semmit...:S Ajj, és most ennek a tetejébe még egy gödör is díszeleg is (a műhely alapja)

-.-'

2010. okt. 7. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!