Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy 'megszokott probléma'....

Nem egy 'megszokott probléma'. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Viszonylag 'normális' 'átlagos' családban nőttem fel :D.

A szüleim tisztességes dolgozó emberek, nem alkoholizálnak, nem cigiznek, nem kávéznak, nem csalják egymást. Mindent megadnak nekem és a testvéremnek amit csak tudnak.

Na de! Ugye semmi sem lehet tökéletes...:S

Egyszerűen iszonyat amit az apám művel :O:O. 20 éve élünk családi házban, de az udvar... eszméletlen mit tart itt,

mindent hazahord amit csak összetud guberálni, mindeféle sz*rral tele van az egész udvar, nem lehet kimenni (mert nincs hely semmire) Sőt! Most már a házunk elé is mindenfélét kitesz:O Mert már nincs hely hová tenni azt a sok lomot amit hazahord....:S:S Annyiraaaa égőőőőő, a rokonaink már nem állnak szóba velünk, mondván hogy rosszabbak vagyunk, mint a cigányok :/// :((

És ez engem már annyira bánt, hogy azt el se lehet mondani, hogy engem vesznek elő, hogy az én apám mit művel itthon. A házunk az rendben van de ezt már nem bírom. Azon gondolkozom írok egy névtelen levelet a 'szomszédság nevében', hogy ha nem hagy fel ezzel az "életmóddal" feljelentik. (Egyébként már küldtek ilyen levelet neki).

Mit csináljak??? Help!

18/L


2010. okt. 7. 12:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
76%

Egy ismerősömnek sajnos leégett a háza, és a 30 disznó elpusztult, a felhalmozott lomok miatt.

Pszichológus, vagy anyukáddal álljatok a sarkatokra!

Vagy húzzatok eg ykerítést az udvaron(keresztbe) a hátsó fele apudé, az elsőt pedig anyuddal parkosítjátok. Jelentsétek ki: Ez a női szakasz! És hoyg nektek ez jár. Mögé(a park mögé) pedig a kerítésre futassatok virágokat!

2010. okt. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Ja! És a házunk alatt van egy közel 70nm2-es pincénk, na oda aztán tényleg még le se lehet jutni...mindennel tele van, meg se kíséreltem már vagy 3 éve. És hiába meglesz a műhely, szerintem ugyan az lesz a sorsa mint a pincénknek...egy idő után az a 100 nm2 is kevés lesz. (Y)
2010. okt. 7. 12:32
 13/25 anonim ***** válasza:
4%

Ha a kérdező szerint az apja égőőőő, akkor 18 évesen akár el is költözhet és el is tarthatja magát. Hálátlan disznó!

Az nem égő, hogy tisztességesen, normálisan felnevelték és mindent megadtak neki? Furcsa módja a hála kimutatásának a névtelen levél meg a feljelentés (még csak a fontolgatása is).

Szerintem a kedves papa azt tarta a saját háza udvarán, amit akar. Majd a kérdező is megdolgozik a pénzért és vesz magának saját lakást (vagy a papa vesz neki, amibe beleül), és azt rak ki vagy nem rak ki a háza elé, amit akar.

Szégyellje magát!

2010. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Tudom, tudom...de ez a 'betegség' ahogy el olvastam a cikkben is amit linkeltek, benne van a társadalmi kirekesztettség is...és igen kapok belőle én is. Szarul érzem miatta tényleg nagyon, nagyon, de szerinted milyen érzés egy 5 éves gyereknek, hogy nem engedik el hozzájuk a barátait játszani, mert a szüleik félnek, hogy valami baj történik a gyerekével? Milyen érzés az, ha az összes rokonod nem áll szóba veled, mert, hogy az apád mit tart itthon? Erről én nem tehetek mégis csapódik rajtam is ebből. Családi rendezvényeken (esküvő, temetés) nem szólnak hozzátok, totál kiszelektálnak...lecigányoznak. Hát elárulom nem kellemes!
2010. okt. 7. 12:39
 15/25 anonim ***** válasza:
12:34 ezzel azért nem értek egyet, ez tényleg betegség. Azon kívül nem csak a kérdezőt zavarja, hanem a szomszédokat is. Szóval ezt nem lehet egy költözz el-lel elintézni...
2010. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
És nem az apám égő, hanem amit az udvarral tesz!
2010. okt. 7. 12:40
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

12:34! Látom, a szövegértelmezés nem erősséged!


Egy 18 éves "gyerek" honnét tudja, mit kell ilyenkor csinálni?


Ő elmondta, hogy mikre gondolt, egyáltalán ezeket lehet-e, vagy milyen megoldások léteznek és SEGÍTSÉGET KÉRT!


Szerintem korához képest nagyon éretten viselkedik és támogatni, segíteni kell őt, a helyes útra terelni, nem pedig név nélkül beszólni, hogy mit kéne.


Ha itt valaki hálátlan disznó, az pont NEM a kérdező!


Kicsit gondolkodj legközelebb, mielőtt megszólalsz. Jelen esetben jobban jártál volna, ha csendben maradsz..


Amúgy a kérdező azt is írta, hogy a szülei tisztességesek és a soraiból a szülei iránt érzett szeretete/tisztelete jól látszik!

2010. okt. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
39%

Az én apám nem kertes házban lakik hanem régi gangos társasházban..Ő is mindig hazavisz mindent amit talál,hogy "ez még jó lesz valamire" Nem beteg,és ez nem betegség.Egyszerűen arról van szó,hogy látja,hogy sokan kidobnak olyan dolgokat ami a másik szemében egy kincs..ÍGy csak sajnálja ott hagyni..Én nem szólok neki,mert az ő élete,ő háza.Én már rég nem lakom vele,ezért nem is zavar...

Nem tudom,hogy apud miket hord haza,de az enyém például (nyugdíjas) videókat,dvd lejátszókat,könyveket cipel haza..A műszaki cikkeket elkezdi szerelgetni,és van amikor 4-5 kidobott dvd-ből megcsinál hármat ami tökéletesen működik..Ezeket később elajándékozza a szomszédoknak akik nem tudják megvenni az újat,mert szegények,vagy beviszi olyan üzletekbe ahol megveszik tőle(bizományi)Lehet,hogy apukádnak is egy hobbiféle.Haza viszi a dolgokat,és később csinál velük valamit..Leköti magát.Őt nem a számítógép,nem az internet érdekli hanem az,hogy a sok lomból csináljon valami jót..Ez nem égő..És nem betegség..

Ha annyira zavaró,és ártalmas lenne másokra nézve,akkor valószínű,hogy szóltak volna neki hivatalból.Ha nem reagál rá akkor előbb jönnek a pénzbírságok,majd a kényszeres lomtalanítás..Tényleg szeretnéd,hogy az apád így meg legyen alázva?

3 dolgot tehetsz

1. elköltözöl,és éled a saját életedet,így nem fog zavarni apád lomjai..

2. Amikor csak teheted mindig tüntess el pár lomot..Egy idő után egyre kevesebb lesz a látnivaló

3. Névtelenül feljelentheted akár többször is,és utána szépen végig is nézed,hogy apádat megalázzák a hivatali emberek is..Teljesen természetesnek veszed,hogy 20-50 ezreket kell majd büntetést fizetnie,és végig nézhetted hogy egy nap jönnek a legények mindent a konténerbe dobálni(persze majd ezt is ki kell fizetni)

Van lehetőséged választani..

2010. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Apránként dobjatok ki mindig annyi kacatot, amennyi nem tűnik fel neki.
2010. okt. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Az utolsó előttinek:

Nem, ő csak hazahordja és nem kezd velük semmit...és sajnos igen, őt az internet és számítógépes játékok kötik le.

2010. okt. 7. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!