Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem egy 'megszokott probléma'....

Nem egy 'megszokott probléma'. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Viszonylag 'normális' 'átlagos' családban nőttem fel :D.

A szüleim tisztességes dolgozó emberek, nem alkoholizálnak, nem cigiznek, nem kávéznak, nem csalják egymást. Mindent megadnak nekem és a testvéremnek amit csak tudnak.

Na de! Ugye semmi sem lehet tökéletes...:S

Egyszerűen iszonyat amit az apám művel :O:O. 20 éve élünk családi házban, de az udvar... eszméletlen mit tart itt,

mindent hazahord amit csak összetud guberálni, mindeféle sz*rral tele van az egész udvar, nem lehet kimenni (mert nincs hely semmire) Sőt! Most már a házunk elé is mindenfélét kitesz:O Mert már nincs hely hová tenni azt a sok lomot amit hazahord....:S:S Annyiraaaa égőőőőő, a rokonaink már nem állnak szóba velünk, mondván hogy rosszabbak vagyunk, mint a cigányok :/// :((

És ez engem már annyira bánt, hogy azt el se lehet mondani, hogy engem vesznek elő, hogy az én apám mit művel itthon. A házunk az rendben van de ezt már nem bírom. Azon gondolkozom írok egy névtelen levelet a 'szomszédság nevében', hogy ha nem hagy fel ezzel az "életmóddal" feljelentik. (Egyébként már küldtek ilyen levelet neki).

Mit csináljak??? Help!

18/L


2010. okt. 7. 12:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:52

Utólag olvastam el,hogy eddig miket írtál..

Akkor ezek szerint apukád nem olyan mint az enyém..Írtam,hogy az én apukám is haza visz minden lomot(pincéje,padlása,és a spájz tele van lomokkal)de ő meg is csinálja,és a neje egy idő után észrevétlenül kidobálja azt ami már semmire sem jó..A te apukád ilyen téren nehezebb eset lehet..

Ebben az esetben talán egy orvossal kéne beszélnetek,mert itt hiába küldik a linket,hiába írják,hogy "ez egy betegség" ha nincs egy orvos aki kimondaná,hogy édesapádnak ez a nevű betegsége van addig csak üres fecsegés az egész..Viszont erőszakkal ti sem vihetitek apukádat orvoshoz,gondolom ezt nem is tennétek meg..

Nem tudom ,hogy mi lenne a jó tanács,de tudom,hogy én mit tennék ha ilyen helyzetben lennék...

Először is a családdal együtt leülnék "apámmal" beszélgetni.Elmondanám neki,hogy mennyire rossz ez nekem,és anyumnak,és hogy kezdjünk el lomtalanítani,mert ez már nem egészséges senkinek sem..Nem csak arról van szó,hogy balesetveszélyes (mert gondolom már az is lehet) hanem fertőzésveszély is fennáll.Ilyen helyen ahol ennyi lom van bizony szeretettel költöznek patkányok,különböző rovarok..(ez sajnos tény,mivel nincsenek háborgatva a sok lom miatt így jól elvannak ezek az állatok)

Ha a beszélgetés nem úgy alakul ahogy szeretném,vagyis "apám" megsértődne,kiakadna..Akkor jöhetne a B.terv..

Elmennék a helyi önkormányzathoz,és tőlük kérnék segítséget.Elmondanám azt amit nagyjából ide leírtál.Vinnék pár fotót az udvarról,a pincéről,és minden olyan helyről ahol csak a lomokat láthatják..Elmondnám ott is,hogy balesetveszélyes,és sajnos ti a család nem tudtok semmit tenni,hiába próbáltátok..Talán az önkormányzat tud megoldást..

De törekedj arra,hogy ne alázzák meg,mert ha tényleg egy betegség akkor csak rontana a helyzet..

2010. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
szerintem anyukád üljön le vele és kezdje el mondogatni,hogy mi mindent szeretne.h lassan már unokáik lesznek és hát a lomok között nem lehet labdázni,mi lenne ha befüveítenénk és ültetnénk virágot.jah a ház alapját meg meg lehet csinálni medencének :)
2010. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

12:34

Ez aztan a segitseg, a jo tanacs!


Igenis joga van a felesegnek es a gyermekeknek is az udvarhoz,

En sem neznem jo szemmel, hogy a parom egy szemet dombot epit ott, ahol viragok, vagy zoldsegek is lehetnenek pl. es orom lenne ranezni, es friss, tiszta illat lenne,

nem pedig a jelenlegi budos, es dohos kacatot szagolgatni es nezegetni.

Probalkozz az onkormanyzatnal, de ugy, hogy a papad ne tudja meg!

Az Onkormanyzat felszolithatna es kotelezhetne arra, hogy egy bizonyos hatarido alatt eltakaritsa a lomot, es itt

lehetne hivatkozni akar az allergiara is,

mivel ezek a kacatok nem szelloznek pl, igy artalmas az egeszsegre!

Amennyiben nem tesz eleget, ugy ijesszek meg, hogy megbirsagoljak!

Kivanom, hogy sikerrel jarj!

2010. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat, mindenképpen megpróbálok magamon erőt venni.

Nem lesz könnyű, mert a polgármester apám egyik régi ismerőse...:S

2010. okt. 7. 19:20
 25/25 anonim ***** válasza:

Kérlek, számolj majd be a fejleményekről!


Nagyon sok sikert és kitartást kívánok!! :)


(Úgy gondolom, hogy büszke lehetsz önmagadra, hogy 18 éves korod ellenére ilyen éretten viselkedsz/gondolkodsz, le a kalappal! És még a magyart is rendesen beszéled, nem úgy, mint a mai fiatalok... :) )

2010. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!