Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Visszatéro...

Mit tehetnék? Visszatéro anyos-probléma.

Figyelt kérdés

Elég felszínessé alakult a viszonyunk, foleg, miota megszuletett a kisfiam. általában nem mondta nyíltan a szemembe, de utalgatott dolgokra, hogy rosszul csinálom. Igaz, hogy o anno felnevelt 2 gyereket, de ebben nagy szerepe volt a nagymamának is. Mi kulon élunk, és nem nagyon szeretném, ha belebeszélne a dolgokba. Vitás volt a hozzátáplálás menete, sajnos nem tudtam szoptatni és tápszert adtam (piszkált emiatt is, hogy de hisz szopi a legjobb neki), nálam fázik a gyerek (de milyen jo, hogy betakartuk), állandoan kézen hurcolná (már elmúlt 1 éves a kicsi, és nálunk nincs hurcolva), jonnek az ajándékok...A multkor beteg volt, nagyon, tudták, de fel sem hívott egész héten. Majd jott egy nagy táska gyumivel a hétvégén. Ennél jobban esett volna, ha megkérdezi kozben, mi van a kicsivel. Tudogyulladása volt....Aztán ujra beteg lett, fulladt. Most eljottek megnézni, ekkor azt mondja, jé, milyen jol van, ugy elszornyitettétek...Igen, hatnak a gyogyszerek, de mikor az orvos meglátta, maga is elijedt...

Biztos megfázik, foldon ul, nincs papucs a lábán, hideget iszik, bicajozunk és ott megfázik, miért furdetem ha beteg...ugy érzem, engem hibáztat...Vigyázok én a kicsire, de uvegbúra alatt nem tarthatom!nagyon kivagyok, már ott tartok, hogy kimért vagyok veluk és inkább kerulném...Nagyon kedves stílusa van, nyájas, mégis mindig kioktat. Bocs, hogy ilyen hosszu lettem, jolesett leírni, nem mondhatom senkinek...


2009. ápr. 25. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ha a képébe mondanád, hogy nem kérsz a tanácsából, lehet, hogy felfogná. Más módszer sajnos nincs az ilyen anyósok ellen, tapasztalatból mondom. Legfeljebb egy ideig nem néz felétek, de az azért nem olyan rossz dolog... :D
2009. ápr. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a férjednek, szóljon rá az anyjára!

Bár nem értem miért nem magátólteszi ezt.

2009. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a férjemmel a legtobb dologban egyetértunk, sot, van, hogy néha maga tesz rá megjegyzést, de nekem azt mondja, ha eddig nem változtak meg (párszor sajnos kibuktam az elmúlt egy év alatt), nem is fognak, szoval probáljak ne torodni vele. Egyébként segítokész lenne az anyos, meg rendes, de mintha hibáztatna, hogy beteg a gyerek meg o mindent jobban tud.
2009. ápr. 25. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
De neked rosszul esik, emiatt kéne,hogy szóljon. Jobbulást a gyereknek.
2009. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ellentmondásosak a vágyaid. Ha beleszól anyósod a gyereknevelésbe, akkor azt nehezen szíveled, de ha egy hétig nem "zaklat" titeket az érdeklődésével azt is megjegyzed. Ez egy kicsit olyan, mint amikor a nyuszikán ha van sapkája, ha nincs, szorul. Én anno örültem volna, ha az anyósom beállított volna egy nagy adag gyümivel hétvégén, de nem tette, mert önmagával volt elfoglalva.

Természetes reakció részedről, hogy a gyermeketek betegsége miatt aggódsz, de Te magad sem tudod eldönteni, szeretnél-e tanácsot, segítséget kapni, vagy csak együttérzésre vágysz.

Nem vagyok (még) anyós, de pl látom a sógornőm és az anyám viszonyát, meglehetősen hasonló a helyzet, mint nálatok. A sógornőm akár lehetne a menyem is, akkora korkülönbség van köztünk, így aztán vele gyakorlom az anyós szerepkört. Gyakran fordul hozzám tanácsért, de az anyósa (anyám) tanácsait mereven elutasítja, mert ő az utálatos anyós. Sokszor magamon is elcsodálkozom, mennyire mélyen beleavatkozom az életükbe, amikor látom, hogy valamit nagyon rosszul csinálnak, de tőlem elfogadják, elviselik, mert "csak" a sógornő vagyok. Szerintem azt kellene tisztáznod magadban, mi az, amiben szeretnél segítséget várni tőle és mi az, amiben biztos vagy, hogy jól csinálod. Ha ezt letisztázod magadban, tuti javul a viszonyod anyóspajtással, főleg ha még a véleményét is kikéred ebben-abban. Beszéld meg vele, hogy te mit látsz jónak, mit rossznak, hátha kiderül, nem is olyan nagyok a különbségek az elveitekben.


Sok sikert!:)

2009. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

koszonom a hozzászolásaitokat!

az egyuttérzés jobban esne, mint a tanácsosztogatás vagy egy táska ajándék)Es nem csak a betegséggel kapcsolatban, úgy általában ilyen problémás a viszonyunk sajnos. nagyon más a habitusunk, a gondolkodásmodunk.

2009. ápr. 26. 07:57
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Igen. Én már túl vagyok az anyós problémán... x évbe tellett míg rájöttem, hogy hiába minden... a párodnak kell kiállni melletted, mert ez így pokol!!!!!!

Kértem a gyermekem apját, hogy tegyen ez ügyben, mert tűrhetetlen a jelenléte életünkben az anyjának.

A vége az lett, hogy nem állt ki mellettem, s én mindent a szívemre vettem. Szorongásos beteg lettem, amit gyógyszerrel tudtak kikezelni, s úgy, hogy elváltam.

Azóta is ilyen irányban vannak "problémái", csodálom azt a nőt, aki így megmarad mellette.

2009. ápr. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk detto ugyan ez a probléma,csak a drága anyós ráadásul közvetlen melettünk lakik.Egyszerűen elviselhetetlen már!!!!!!!!!!!!!!!!!!És a párom nagyon sokszor az ő pártját fogja!!!!!!!!!Nem tudom meddig bírom már tovább.Én is regényeket tudnék arról írni,h. mit csinál.De kitartás!
2009. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám az ilyen anyósnak,keressen valami más hobby-t a gyereke családja cseszegetése és a szappanoperák helyett.

Nem lehet az ilyenekkel cicamicázni.

2009. ápr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!