Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elronthat egy kapcsolatot az,...

Elronthat egy kapcsolatot az, ha nem kedvelem a barátom barátait?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Másfél éve vagyunk együtt a barátommal, 22 éves nő vagyok. Egy városban lakunk mind a barátom, mind én és a barátai. Eddig látásból és hírből ismertem őket. A kapcsolatunk elején a barátom bemutatott nekik, aranyosak voltak, kedvesen fogadtak engem "újoncként" a csapatban. Beszélgettem velük, próbáltam beilleszkedni közéjük. Buliztunk, ittunk együtt. Tényleg kedveltem őket. De történtek dolgok, amik mellett nem tudok elmenni és ez ma már odáig fajult, hogy a barátom nélkülem megy bulizni velük, mert nekem egyszerűen nincs hangulatom hozzájuk. A magyarázat röviden: a csajok minden pasit ölelgetnek, puszilgatnak, előttem is simán hosszan megölelik a páromat. Ittas vezetés, pasizás (úgy, hogy elvileg mindenkinek van párja), egyszer volt egy olyan hogy mentem hozzájuk, és ők nem vették észre hogy megyek, és a nevemre lettem figyelmes. Mikor odaértem, elhallgattak és hirtelen más témába kezdtek. Elvárják, hogy mivel ők minden héten isznak, én is igyak, ha akarom, ha nem, még akkor is ha beteg vagyok...

Ezek a dolgok miatt nem szívlelem őket, megjátszani pedig nem akarom magam. A barátom azt mondja, hogy ők a barátai, velük nőtt fel, és akármit is tesznek a barátai lesznek, hisz neki nem ártanak. Lehet én fogom fel ilyen vészesen a dolgot? Nem vagyunk már tizenévesek, egyikőnk sem.

Úgy érzem, mintha a barátom minden további nélkül a barátait választaná, bár sosem kényszeríteném őt döntéshelyzetbe... Szerintetek?


2012. márc. 18. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
A szerelmem ellenségei nekem sem lehetnek a barátaim.
2012. márc. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En sem kedvelem a baràtom tàrsasàgàt ès ö sem az enyèmet.
2012. márc. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ezt hogy lehet megoldani? tönkreteheti a kapcsolatot ez?
2012. márc. 18. 10:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor volt ilyen gondom.Ezért kell nekem inkább olyan pasi,akinek nem sok barátja van,vagy nem járkál velük ide-oda.
2012. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2.vagyok.Nàlunk van vita ebböl kifolyolag,de azèrt nem teszi tönkre a kapcsolatot.Mivel nem jön az èn tàrsasàgomba,ezèrt nekem sincs kedvem menni az övèbe.
2012. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen tönkreteheti a kapcsolatokat! Máris van probléma, mert a párod nélküled megy el, mert neked nincs kedved közéjük meni.

Igy viszont te maradsz otthon, vagy pedig te is menjél a baráti köröddel szórakozni.

Nem is értem miért szükéges mindig inni.

Vagy tolerálod a pasid barátait és nem iszol, de valük töltöd az idõt, vagy elõbb-utóbb megszakad a kapcsolat közöttetek. Nem is egy ilyen kapcsolatról hallottam, hogy megszakadt az egyik fél már nem birta.

2012. márc. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tönkreteheti, főleg olyan esetekben, mint a tiétek. Hisz te nem fogsz megalkudni (amit nem lehet felróni neked: lehet, hogy sok lány elnézné, hogy ilyen "közvetlen" barátnői vannak a párjának, te nem vagy ez a fajta), és feltehetően ő sem fogja megszakítani vagy mérsékelni velük a kapcsolatot.

Egyszerűen nem vagytok egymáshoz valók, túl eltérő a felfogásotok a dolgokról.

2012. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha továbbra is így folytatódik hogy a barátod ennyire nem ért meg téged akkor szerintem a legjobb megoldás ha leülsz vele komolyabban beszélgetni,ha azután sem ért meg akkor hagyd ott. Tudom könnyű ezt mondani de ha továbbra is így megy neked nem leaz jó. Írták hogy menj el te is bulizni,igen ez megoldás lehet de mint írtad a barátodat más lányok fogdossák és ittasan vezetnek gondolom te bulizás közben azon aggódnál hogy mi van vele.

Én is voltam hasonló helyzetben,a barátom baráti köre drogozik,iszik főleg a legjobb barátja is ilyen és azért ragaszkodik hozzá ennyire mert 9.ben a barátja kiállt mellette mikor a többiek ellene fordultak...a barátja se bír engem azért mert nem vagyok olyan mint ő mindig szidott,elhordott mindennek a barátom meg nem szólt vissza neki nehogy veszekedés legyen. A barátom nem drogozott velük de nyáron sikerült rábeszélnie...szerencsére én meg arra beszéltem rá hogy járjunk egy egyetemre ami tőle messze van így koleszos és kevesebbet találkozik a barátaival. Tudom hogy szemétség de muszáj volt

2012. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hosszútávon ez nem fog működni.
2012. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

szerintem, ha ennyi ideje együtt vagytok, az azért jelent valamit. nem hiszem, h veled szemben őket választaná, hiába nőtt fel velük, te a szerelme vagy.

meg lehet ezt oldani úgy is, hogy békében együtt maradjatok, bár nem egyszerű, sok kitartás és türelem, de te tudod, h megéri.

a helyedben azt csinálnám, hogy hagynám elmenni bulizni velük, addig lekötném magam egy jó könyvvel vagy a saját barátaimmal, stb.

nem kell mondogatni h jaj, ezért meg azért utálod őket, hanem egyszerűen nem kell a köreikbe járni, és megkérni a szerelmedet, hogy ne meséljen róluk úgy különösebben, te nem kedveled őket, nem vagy rájuk kíváncsi. de ezt is a megfelelő hangnemben megbeszélni vele.

egyébként a magam részéről teljesen megértem az aggodalmad, én se szívesen járnék egy társaságba velük, de attól, h egy pár vagytok, akik összetartoznak, még nem vagytok összenőve. kell egy kis külön élet, egy kis kikapcs a másik nélkül. :)

a másik meg, h lassan úgyis benő a feje lágya, majd összeházasodtok, munka, gyerek mellett kicsit nehéz lesz majd bulizni járni, és szerintem ezek a barátok inkább haverok, így ha hívják és nem megy (mert nem lesz ideje/fáradt lesz/beteg a gyerek, stb) már nem fogják hívni egy idő után. és lemorzsolódnak.

szóval semmi áskálódás, türelem és türelem. :) kitartás!! :)

2012. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!