Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki hazavitte a...

Van itt olyan aki hazavitte a hozzátartozója urnáját nem urnatemtőben van? Hogy vigyáztok rá nem kell félni hogy eltörik? Hogy néz ki egy urna?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyon sokféle urna van,vegyél fából vagy rézből az nem törik,de gondolom a porcelánt sem focizni vinnéd haza, ha a plocra teszed nem törik el.

2012. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Furcsa lenne egy rokon hamvaival egy fedél alatt élni. Én arra kértem a férjemet, hogyha meghalok, temessen el az erdőmben.

Ha azt akarja akkor egy fatövében ás el, vagy rámültet egyet, ha akarja jelöli, ha akarja, nem. Ennyi.

[link]

2012. márc. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

kedves XIV.ker szondi utcai lány!

igen, sokan leverik az urnát a kandallópárkányról, de akkor felporszívózod és utána beleteszed egy műanyag dobozba, az már nem törik.

2012. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát jó neked hogy van egy saját erdőd
2012. márc. 17. 13:26
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugy látszik akkor a fém a praktikus.ha ósszetórne az borzasztó lenne. Néztem de nem találok árakat csak képeket. Mennyibe kerülhet egy fémurna kereszttel?
2012. márc. 17. 13:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagypapám van a nagymamám lakásában. Akkor lesz csak eltemetve amikor a nagymamám meghal.

Senkinek se jutott eszébe, hogy leesne/eltörne.

2012. márc. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, így a fűtésszámlám alig 30 egy évre lebontva. Viszont csak úgy jöhetett össze, hogy meghalt a nagyapám. :(
2012. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyapám urnája itt volt a házban de egy külön lakásrészen ahol ő élt. Neki az volt a kívánsága így amikor már mindenki tudta hogy szegény haldoklik hogy hamvasszák el aztán a hamvaival csináljuk azt amit mi jónak látunk, vagy szórjuk el néhány különböző helyen vagy kerüljön urnafalba vagy tartsuk itthon valahol. Anyám egyenlőre itt tartotta de később felkereste a nagybátyját hogy ő szerinte mit csináljunk. Végül a nagyapám hamvait a szülővárosába helyeztük el egy urnafalba. Sajnos anyám nem akarta itt tartani csak rövid távon ameddig nem döntjük el hogy mi legyen vele. Jobb lett volna egy rendes temetés koporsóval meg egy sírhellyel de nagyapám nagyon ragaszkodott a hamvasztáshoz. Annyi hogy amikor elhelyeztük az urnafalba tartottunk egy jelképes temetést a tiszteletére aztán ennyi.
2012. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugye senki sem gondolta, hogy a hamvakat csak úgy beleszórják a kerámiaurnába? A hamvak egy "lehegesztett", szürke, vastag műanyag tégelyben van, aminek a tetején írva vagyon, kinek a hamvait tartalmazza, és ez a kb. 8 x 4 x 20 cm zárt szelence kerül az urnába.

Ha ez véletlenül összetörik, akkor sem szóródik ki semmi.

Az urna valójában csak kellék.

2012. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!