Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Lassan anyukám...

Mit csináljak? Lassan anyukám egészségére megy az, hogy apám nem akar elválni.

Figyelt kérdés
Zsarol is minket, meg engem lelkileg már tönkretett, pszichológushoz járok, anyu meg az alkoholba fut, próbálok neki segíteni, de már nem tudom mit csináljak. Nincs valamilyen program, ami eltüntetné őt az életünkből? Mert félek hogy örökké a nyakunkon fog maradni és tönkretesz :(
2009. jún. 10. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a probléma? Adja be anyukád a válópert és váljon el. Olyan nincs, hogy valaki nem akar válni.

Miért nem adta be anyukád eddig a válópert? Akkor ő sem akar válni?

2009. jún. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de csak apám zsarol minket, hogy akkor ha elválnak, öngyilkos lesz és szerintem meg is ölne minket meg a ház is a baja, hogy akkor költözzünk el onnan, de nem vagyunk olyan helyzetben hogy anyával elköltözzünk..
2009. jún. 10. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha én el akarok válni, akkor beadom a válópert. Ha a másik öngyilkos akar lenni, nem tudok mit tenni. Ha meg akarna ölni, akkor megvédem magam és a gyerekem. Ha ki tud rakni a házból (ha közös tulajdon akkor nem tud) akkor elmegyek albérletbe.

Nem hagyom a gyerekem ilyen viszonyok közt élni.


Jobb ahogy most éltek?


Adja be anyukád a válópert.

2009. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind érzelmi zsarolás és csak azért teheti meg, mert hagyjátok magatokat. Az ilyen esetben öngyilkossággal fenyegetőzők 99.9%-ban nem teszi meg és meg sem ölnek senkit. Féltik a stabilitásukat és így védekeznek.


Egyszerűen álljatok a sarkatokra és lépjetek. A váláshoz nincs szükség apádra, elég, ha anyud kérelmezi. Ha a bíróság neki ítél, a házat is valszeg nektek fogja ítélni, hisz az utcára nem kerülhettek. Esetleg, hogy azért apádnak is maradjon valami, plána, ha az ő munkája is benne van, azt megtehetitek, hogy elcserélitek két kisebb lakásra.


Vannak lehetőségek, járj utána, és anyudat ne engedd, hogy elkezdjen komolyabban inni, mert ha nagyon rászokik semmi sem fogja leszoktatni róla és csak még nehezebb lesz neked. Inkább mond el neki, hogy vannak lehetőségek és bátorítsd, hogy ezeket meg is lépje. Csak rajta (illetve rajtatok, kettőtökön) múlik, hogy sikerül vagy sem. Ebben támogasd 100%osan. Esetleg kérd a pszichológusodat, hogy ebben erősítsen az elkövetkező alkalmakon!

Sok sikert!

2009. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!