Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 4-en öröklünk egy házat és...

Ha 4-en öröklünk egy házat és a fő örökös (70 %) nem akarja eladni, ki kell minket fizetnie? Mert az illetéket egyenként már befizettük, de így örökség soha nem lesz belőle.

Figyelt kérdés
Lehet őt egyáltalán kötelezni, hogy a másik 3 örököst (10-10 %) kifizesse? Vagy csak használja a házunkat és kész?
2012. márc. 11. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Jó magas albérleti díjat kell tőle kérni, amit nem tud kifizetni. Így előbb-utóbb belemegy a ház eladásába.
2012. márc. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, megvan a módja, hogy kifizessen titeket. Keressetek fel 3-an egy jó ügyvédet, lehet, hogy már az ügyvédi felszólítás hatására fizet.
2012. márc. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tud minket kifizetni, eddig bérelt lakásban lakott. Azt mondta, hogy árulja a házat, de nincs vevő.... mondjuk azon az áron... nem is csoda.



Akkor keresünk egy ügyvédet. :(

2012. márc. 11. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizetnie. Nálunk is nagymamámnak a testvérével kellett osztozkodnia,ők fele fele részben voltak. Mivel a testvére pénzt akart mi meg nem akartuk eladni a házat így hitelből fizettük, ha nem tudtuk volna abból akkor kénytelenek lettünk volna eladnia házat.
2012. márc. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni a bíróságon a közös vagyon megszüntetését. De ilyenkor van, hogy áron alul passzolják el az ingatlant. Megemlíteném ezt a tiltakozónak!
2012. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhető arra, h kifizesse a részeteket.


Annyit tehettek, hogy kéritek tőle az anyagi megváltást.


Ami még szóba jöhet, mint megoldás:

- eladni a tulajdonrészeteket valaki másnak

- hitelt venni fel rá amit nem fizetsz vissza. Így előbb utóbb árverésre kerül...

2012. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

„A tulajdonközösség megszüntetését bármelyik tulajdonostárs követelheti; az e jogról való lemondás semmis. A közös tulajdon tárgyait elsősorban természetben kell megosztani. A közös tulajdon tárgyait, vagy azok egy részét – ha ez a tulajdonostársak körülményeire tekintettel indokolt – megfelelő ellenérték fejében a bíróság egy, vagy több tulajdonostárs tulajdonába adhatja. Ehhez a tulajdonjogot megszerző tulajdonostárs beleegyezése szükséges, kivéve, ha a bíróság a közös tulajdonban álló ingatlanrészt az abban lakó tulajdonostárs tulajdonába adja, és ez nem sérti a bennlakó méltányos érdekeit.


Ha a közös tulajdon más módon nem szüntethető meg, illetőleg a természetbeni megosztás jelentékeny értékcsökkenéssel járna, vagy gátolná a rendeltetésszerű használatot, a közös tulajdon tárgyait értékesíteni kell, és a vételárat kell a tulajdonostársak között megfelelően felosztani. A tulajdonostársakat az elővásárlási jog harmadik személlyel szemben az értékesítés során is megilleti.

2012. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, már sokkal okosabb lettem.

Szép estét mindenkinek!

2012. márc. 11. 20:30
 9/9 anonim ***** válasza:
A közös tulajdon megszüntetését végső esetben bíróságon lehet kérni. Ilyen esetekben az azt akadályozót szokták illetni a perköltségek és a vége végrehajtás (árverés) is lehet. Ilyenkor szokott mindenki rosszul járni, mert árveréseken elég nyomott áron mennek el az ingatlanok. Ezt mondjátok meg neki, hátha készségesebb lesz.
2012. márc. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!