Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házibuli engedély nélkül,...

Házibuli engedély nélkül, majd kupi otthagyva. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A férjem 20 éves lányának nem túl jó a viszonya az anyjával, sokszor összerúgják a port.

Néhány napra elutaztunk, pont az indulás előtti nap az anyja éjszakára kirúgta otthonról a lányt (pasit várt és gondolom zavart volna a lány őket), úgyhogy nálunk landolt.


Reggel megkapta a lány az egyik kulcsot, hogy ha még továbbra is gáz van otthon, nyugodtan használja a lakást, majd elmentünk.

Annyit kértem tőle, hogy ugyanolyan állapotban kapjam vissza a lakást, ahogy megkapta. Természetesen ha néhány bögre elől marad, nem gond.


Hát, mint kiderült ennek örömére rendezett egy házibulit és a társaság a nyomok alapján nem a legvisszafogottabb volt. Hatalmas kupi, gyanús nyomok a mosdóban, itt-ott rejtélyes ragacsfoltok - gondolom kiömlött pia lehet.


Elsőre felszaladt a vérnyomásom, nem szóltam egy szót sem, csak meredt szemmel járkáltam a lakásban. Férjem látta, hogy baj van, mondta, hogy nyugodjak meg, kitakarít.

Mondtam, hogy nem, nem ő csinált kupit, a lánya jöjjön át és takarítson ki, mert buliról szó sem volt.

A lánya jött visszahozni a kulcsot, mondtam neki, hogy nem kertelek, haragszom rá, hogy felrúgta a megállapodásunkat, mert buliról szó sem volt, egyedül neki lett itt hagyva a lakás. Másodsorban disznóólról még kevésbé. Mondtam, hogy részemről a lakással kapcsolatos bizalom most csúnyán el lett játszva, szívesen látjuk bármikor, de a kulcsot úgy nem kapja meg többet, hogy nem vagyunk itt.


Beismerte, elnézést kért, a takarításba is beleegyezett.


Viszont a férjem akadékoskodott, hogy majd ő kitakarít, illetve hadd kapja meg máskor is a kulcsot, ha nem vagyunk itthon.


2012. márc. 6. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
Neked.
2012. márc. 7. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#7 - az apjával bármikor találkozhat, amit mondtam, az arra vonatkozott, amikor se az apja, se én nem vagyunk itthon.


Egyszer az apja lakásával is eljátszotta ezt 1-2 éve, akkor lett frissen felújítva. Azt a kulcsot se kapta meg többet, illetve ott már albérlők vannak, most az én lakásomban élünk. A kulcsot is én ajánlottam fel.


Nem egy 15 éves tiniről van már szó, aki helyett a szüleinek kell felelősséget vállalnia, hanem egy jogilag is felnőtt emberről.

A lánnyal nem vesztem össze, higgadtan elmondtam neki, hogy nem örültem annak, amit találtam. Arról nem is beszélve, hogy elég sok mozdítható érték van a lakásban, nem számoltam azzal, hogy idegenek is lesznek itt - bár szerencsére nem tűnt el semmi.


A gondom az, hogy a lánnyal meg tudtam ezt normálisan beszélni, a takarítást is felajánlotta jóvátételként. Viszont én jövök ki hülyén a helyzetből, ha a férjem akar helyette "kárrendezni".


Ha itt vagyunk,ahogy eddig is, bármikor jöhet, akár éjjel is.

A kulcselvétel arra vonatkozott, amikor elutazunk és egyedül lenne itt.

2012. márc. 7. 07:21
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen Te voltál az, aki ebben a helyzetben a lehető legjobban kezelted ezt. Kevés ilyen korrekt szülő van. nekem nagyon szimpatikus hogy nem zúdítottad rá a haragod- pedig megtehetted volna nem egy kisgyerekről van szó aki nem érti még ha rosszat csinál vagy nem tudja előre felmérni- hanem normális hangnemben elmondtad hogy mi a gondod. Szerintem légy továbbra is következetes és maradj ezen a vonalon, ragaszkodj hozzá hogy takarítson. Elég megalázó neki egyébként majd a kupit összeszedni előttetek, ez jó lecke lesz :) bízzunk benne többet nem tesz ilyet, de én nem adnék erre lehetőséget egyenlőre.
2012. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom,h nemcsak neked kellett volna vele elbeszélgetni, hanem inkább az apjának. Nem az, h még cinkostársként segít takarítani, összekacsintva, rajtad nevetve. A férjed az apja, neki kellene nevelnie. Amúgy én soha többet nem adnék neki kulcsot, mert ő már nem egy tini, aki hülyeséget csinált,hanem egy felnőtt, aki lesz.rta, amiben megállapodtatok.
2012. márc. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
22%

A férjed ne mentegesse a gyereket, igenis az ő dolga kitakarítani!

Szerintem ne mondd véglegesre a kulcsos dolgot, hadd bizonyítson, persze idővel.

2012. márc. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

szerintem a lány elég normálisan kezelte a helyzetet, mentette a menthetőt :) szóval akár meg is bocsáthatnál neki (a kulcsot-nem-kap-többet dologra gondolok)


egyedül a férjed viselkedett furán, hiszen miért is ne a lánynak kellett volna kitakarítani? nem akartad a fejét venni... kicsit túl elnéző vele

2012. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki, sikerült rendezni a helyzetet. A férjemmel négyszemközt elbeszélgettem, hogy ez most nem az a helyzet, hogy ki kinek a kicsodája, hanem két ember megállapodott és nem úgy jött ki a vége, ahogy megbeszéltük.


Végül a lány átjött, kiraktam egy kupacba a takarításhoz szükséges eszközöket és elmentünk itthonról.

Visszaérve nagyon kellemes meglepetés várt, egyrészt gyönyörűen kitakarított, másrészt bocsánatkérésképp sütött muffint is - erre végképp nem számítottam.


A férjem szerintem időben leragadt, mert még a lány 15 éves korában, amikor még a férj se volt férj, volt egy incidens. A lány rálépett a táskámra, amiben a telefonom volt. Ettől összeroppant a kijelző és tönkrement a telefon. Akkor a férjem vett helyette egy újat, mondván anyagilag ő felelős a lányáért.

Valami ilyesmi reflex lehetett most a takarítás is, de végül belátta, hogy felesleges lenne neki megcsinálnia.

2012. márc. 8. 03:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!