Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házibuli engedély nélkül,...

Házibuli engedély nélkül, majd kupi otthagyva. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A férjem 20 éves lányának nem túl jó a viszonya az anyjával, sokszor összerúgják a port.

Néhány napra elutaztunk, pont az indulás előtti nap az anyja éjszakára kirúgta otthonról a lányt (pasit várt és gondolom zavart volna a lány őket), úgyhogy nálunk landolt.


Reggel megkapta a lány az egyik kulcsot, hogy ha még továbbra is gáz van otthon, nyugodtan használja a lakást, majd elmentünk.

Annyit kértem tőle, hogy ugyanolyan állapotban kapjam vissza a lakást, ahogy megkapta. Természetesen ha néhány bögre elől marad, nem gond.


Hát, mint kiderült ennek örömére rendezett egy házibulit és a társaság a nyomok alapján nem a legvisszafogottabb volt. Hatalmas kupi, gyanús nyomok a mosdóban, itt-ott rejtélyes ragacsfoltok - gondolom kiömlött pia lehet.


Elsőre felszaladt a vérnyomásom, nem szóltam egy szót sem, csak meredt szemmel járkáltam a lakásban. Férjem látta, hogy baj van, mondta, hogy nyugodjak meg, kitakarít.

Mondtam, hogy nem, nem ő csinált kupit, a lánya jöjjön át és takarítson ki, mert buliról szó sem volt.

A lánya jött visszahozni a kulcsot, mondtam neki, hogy nem kertelek, haragszom rá, hogy felrúgta a megállapodásunkat, mert buliról szó sem volt, egyedül neki lett itt hagyva a lakás. Másodsorban disznóólról még kevésbé. Mondtam, hogy részemről a lakással kapcsolatos bizalom most csúnyán el lett játszva, szívesen látjuk bármikor, de a kulcsot úgy nem kapja meg többet, hogy nem vagyunk itt.


Beismerte, elnézést kért, a takarításba is beleegyezett.


Viszont a férjem akadékoskodott, hogy majd ő kitakarít, illetve hadd kapja meg máskor is a kulcsot, ha nem vagyunk itthon.


2012. márc. 6. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Háát ne te legyél a gonosz mostoha , nincs helyrehozhatatlan

hiba, ha megbánta nem érdemes ezen lovagolni, pláne még bocsánatot is kért.

Még 1 esélyt érdemel, te is voltál tinager.

Ugye nem ezt az alkalmat vártad ,hogy most folyamatosan a férjed orra alá dörgöld, hogy te tudtad előre , meg látod igazam volt.

Soha ne fordítsd őket egymás ellen ,mert sajnos tudom milyen , amikor mostoha van a családban , mondhatom egy külön kategóriát érdemelne a gyakorikérdéseken..

2012. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, és bár rosszul tette a lány, hogy engedély nélkül bulit tartott, azt még inkább, hogy úgy otthagyta a kupit... de legalább beismerte, és takarítani si hajlandó.

A férjeddel ellenben beszélj, mert attól, hogy "hétvégi apuka", nem kell elkényeztetni a lányát, mert nem cska magának és neked, hanem leginkább neki, a lányának árt vele...

2012. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Neked van igazad! De ha látod rajta, hogy megbánta, tanult belőle, és nem fog többet előfordulni, kicsit huzakodva, de odaadhatod máskor is. De akkor tényleg vegye komolyan a dolgokat, nagyon helytelen, amit csinált, érezze, hogy súlya van!
2012. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak én emlékszem ezekre a gyerekkori bocsánatkérésekre? "Sajnálom" - békén hagynak és mintha mi sem történt volna. Néha tényleg bántam, de legtöbbször... Inkább csak utólag.


Takarítás: az a minimum, hogy csinálja, de ha a párod segít neki, azzal nincs baj.


Viszont a lakást nem bíznám rá újra; de ezt ugyebár az apjával is meg kell beszélned.

2012. márc. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem akadékoskodott, csak szereti a lányát. Ezt egy második feleségnek tudomásul kell vennie, hogy egy jó apának mindig a lánya marad az első...
2012. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad majd ha a lány kiérdemli a bizalmat vagyis a kulcsot akkor kaphat.
2012. márc. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Ez milyen már, hogy az egyik szülője csak úgy kiteszi a lányt otthonról, a másik meg feltételeket az ottmaradásra? Csak nekem ilyen egyértelmű, hogy egy gyerek bármikor, feltételek nélkül mehet az apjához??

A többi már csak a nevelés velejárója-kupit csinált, neki kell rendet rakni és kitakarítani.

2012. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, azért itt egy felnőtt nőről van szó, még ha fiatal is. Persze, hogy vannak feltételek, mint ahogy mindenhol, ahol több ember él együtt (még úgy is, hogy nincs mindenki otthon). Gondolom nagyon is tisztában volt vele, hogy ezt nem kéne, mégis megtette, hát ennek vannak következményei (takarítás, szemrehányás, bizalomvesztés).
2012. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A lakással kapcsolatban teljesen igazad van, abban, amit az anyjáról gondolsz, szerintem egyáltalán nincs. Van itt gond ezzel a "gyerekkel" bőven, nem hiszem, hogy csak az anyja tehet arról, hogy rossz a kapcsolatuk. Ha veletek élne, lehet, hogy már te is kiraktad volna.
2012. márc. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Uhuhuhuhuh.... :D Ha én egy ilyet bejátszok, nemhogy szüleim új élettársai, hanem a saját szüleim tekerték volna ki a nyakamat. De komolyan. :D

Szerintem fogadd el a bocsánatkérést, takarítson is ki, de a kulcsot ne add oda. Vagy max még egyszer. Ha még egyszer bejátssza ugyanezt, akkor legalább igazolást kapsz arról, hogy a lány nem érdemli meg a bizalmat.


Bár ezt most úgy írom, hogy gondolom ez lenne a jó, én tuti, hogy irdatlan komoly lecseszést kaptam volna és örülnék, ha egyáltalán még megtűrnek maguk mellett, nemhogy a többi.. :D


Szintén 20L

2012. márc. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!