Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiktől alakul ki az apakomp...

Melyiktől alakul ki az apakomplexus?

Figyelt kérdés

1. Ha nem volt apa, vagy volt, de nem adott odafigyelést, gyengédséget.


2. Az ellenkezője: ha túl sok volt a gondoskodás, túl erős a kötődés.


És hogyan lehet megszüntetni? Ami hiányzik, az életünk végéig hiányozni fog? Mert pótolni nyilván nem lehet, a próbálkozások kudarcra vannak ítélve. Vagy magunkban le lehet valahogy rendezni?



2012. márc. 6. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Apakomplexus olyan lányoknál/nőknél alakul ki, akik hiányt szenvedtek az apja-lánya kapcsolatból. Értsd: az első kvázi amit írtál. Valamit nem érzett az illető tökéletesnek, valami hiányzott, és ezt később, ezt az úrt, próbálja betömni. Változtatni ezen szerintem nem igen lehet - szinte személyiségváltás lenne a dolog. Ha már kialakult...
2012. márc. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha nem lehet rajta változtatni, az azt jelenti, hogy egy egészséges párkapcsolatnak lőttek... Mert ha a férfi nem apáskodó, az a nőnek nem lesz jó. Ha a férfi az, akkor vele is difi van. Ha gyerekek születnek, akkor a nő nem lesz normális anya, mert olyan, mintha a saját testvéreit szülné meg, mivel magát is valamennyire gyereknek érzi a férfi mellett, lélekben legalábbis.
2012. márc. 6. 18:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog ez, én most döbbentem rá, hogy nekem apakomplexus félém van. Pedig alapvetően nem az idős férfiakhoz vonzódom, de azt várom egy férfitól, hogy irányítson, hogy megfogja a kezem és megmutassa merre van előre, hogy lázadozhassak ellene, hogy igazságosan "büntessen" és "jutalmazzon", hogy felneveljem.

Az első lépés a felismerés szerintem. Mert amíg nem tudsz ezen dolgozni, addog valóban nem lesz egészséges, egyenrangú, egymás elfogadásán és támogatásán alapuló kapcsolatod. Amíg nem ismered fel, hogy te magad vagy a felelős a tetteidért, és te viseled a következményeket is, addig iszonyatos terhet rósz a másikra.

Legalábbis nálunk ez történt (ráment a kapcsolat). Az elején még igyekezett megfelelni az elvárásaimnak és terelgetni engem, mert dúlt a szerelem. De egy idő után ezzel akkora terhet tettem rá, amivel már nem tudott megküzdeni. Nem várhatod el senkitől, hogy a te életedért feleljen! NEked kell felelned magadért, és ez az amit nem szabad szem elől téveszteni.

Hogy hogyan fogok ezen változtatni, azt még nem tudom, remélem a pszichoteráoia segít.

2012. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már elkezdted a terápiát? Vagy csak tervezed? Nálam ez az érzés olyan, hogy rövid ideig félre tudom tenni, helyette elővenni egy felnőtt, önálló énemet és azt használni, és valamennyire élvezem is, hogy jé, ez is megy, de hosszabb távon valahogy mégis hiányérzetetem van. Szóval az, hogy pillanatnyilag nem érzem a hiányát az apai gondoskodásnak, az nem jelneti azt, hogy teljesen el is múlt az igény. Ott lappang valahol, mert a hiány az hiány, és néha előtör, de akkor nagyon nagy erővel. És ami borzasztó tud lenni, ha később a gyerekeken csattanhat az ostor, akik nem tehetnek semmiről. Amikor az anya látja, hogy a gyereke megkapja a férjétől azt, amit ő akart magának! Ahelyett, hogy örülne annak, hogy a férje jó apa, féltékeny lesz a gyerekre. És így csak fokozódik a baj, teljesen abnormális lesz lesz az egymáshoz való viszonyulásuk, és a gyerek is viszi tovább az ebből adódó sérüléseket felnőttkorára. Én se tudom még, hogy fogom ezt megoldani, de valamit tenni kell. Majd megírod, hogy mi volt a terápián?
2012. márc. 7. 08:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Már elkezdtem, de nálam azt hiszem más gondok is vannak, de nem akarok öndiagnosztizálni, mert sosem egészséges. 4 hete járok, tehát olyan nagy eredményről még nem tudok beszámolni, de azt érzem, hogy valami azért történik. Nekem most a béka segge alól kell felállnom, ez az elsődleges. Most rendeltem meg amúgy Popper Péter felnőttnek lenni című könyvét, szerintem az nagyon érdekes egyszer már belekezdtem, csak akkor azt hittem, hogy áááá nekem ez nem aktuális, nekem nem kell még felnőnöm. Kíváncsi vagyok mai fejjel milyen lesz.

Illetva ami még ilyen könyv, ami kicsit a felnüvésről szól, és már nagyon sokszor félretettem, mert nem értettem vagy nem akartam érteni, az Richard Bachtól a Búcsú a biztonságtól.

2012. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!