Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti veszekedtetek párotokkal...

Ti veszekedtetek párotokkal az ügyben hogy hol lakjatok? Nem tudunk megegyezni, félek, hogy rámegy a kapcsolatunk.

Figyelt kérdés
Férjem örökölt egy házat egy faluban és én nem szeretnék ott lakni rossz környezet, viszont ahol most lakunk a szüleimnél egy másik faluban már megszoktunk mindenkivel jóba vagyunk szüleim segítenek a gyerekek körül is mindent. eddig azt beszéltük itt veszünk házat, de most hallani sem akar róla, pedig van rá pénz, minimális hitel kellene.
2012. márc. 4. 16:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha a gyerek a legfontosabb akkor logikus hogy a munkával kezdik...mivel abból tudják biztosítania megélhetést...
2012. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Igen, sőt... mi a párommal azt hiszem egy kicsit nagyobb bajban is vagyunk. Páromnak élnek Kanadában rokonai, ő itthon nem talált melót, ezért felvette a kapcsolatot kinti rokonaival, akik azonnal belevetették magukat az álláskeresésbe és több lehetőséget is találtak a páromnak. Ő nem szeretett volna eddig itt hagyni engem, de hamarosan diplomázom, így egyre többször kerül napirendre a téma, hogy mi lesz utána. Nekem Budapesten lenne állásom, méghozzá nem is rosszul fizető, ő is biztosan találna, ha nem is olyan jó pénzért, mint Kanadában. Én úgy képzelem el, hogy Budapest külvárosában éldegélnénk egy pici családi házban (esetleg környékbéli faluban), vagy amíg fiatalok vagyunk, egy társasházban, mindegy. Én a diplomámmal Kanadában valószínűleg nem kapnék szakmába vágó állást, ő még is hajthatatlan, hogy nem baj, majd ő eltart, legyek elsősorban anyuka. Nos 1: én nem azért tanultam hosszú éveken át, hogy utána ne használjam fel semmire a diplomámat, nem érezném jól magam. 2: szeretném ha legalább annyira közel élnénk a szüleinkhez, hogy ne csak évente vagy két évente egyszer lássák őket az unokák. Jó lenne ha olykor tudnánk rájuk támaszkodni. Ergo én nem akarok menni, párom nem akar maradni, így megvagyunk lőve.

Egyelőre igyekszünk harmadik megoldást találni és ha már a párom mindenáron külföldre akar menni, akkor olyan európai országot találni, ahol én is tudok dolgozni és repülővel is max 1-2 óra és itthon vagyunk.

Elkeserítő helyzet, hogy nem egyeznek a képeink az biztos, de ha igazán szeretjük egymást, akkor mindkettőnknek engedni kell egy kicsit, ahogy nálatok is.

Pl. azzal, hogy kiadjátok a lakást és ha nincs más, akkor még mindig ott lesz és költözhettek, ha úgy hozza a sors.

2012. márc. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nem volt vita ebből kifolyólag. Nálunk ésszerű volt, hogy abban a városban veszünk házat, ahol párom lakik mert neki ott van biztos munkahelye, ahol én laktam semmi kilátás munka ügyben.

Mindenesetre érdekes, hogy a párod úgy gondolja a gyerekkel zsarolod őt. Neki is azt kellene nézni, hogy mi lenne a legjobb a gyerekeknek.

És nem utolsó szempont, hogy hol van munkahelyetek.

2012. márc. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A szüleiddel egy házban laktok? Nem lehet, hogy csak evvel van a baja es nem a faluval?
2012. márc. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!